Προς το περιεχόμενο

Aλβανική διαφήμιση!!!


deker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις είδα στο mega μια Αλβανική διαφήμιση με όλα τα λόγια στην Αλβανική γλώσσα για μια Αλβανική εφημερίδα.Προσωπικά με πείραξε το γεγονός, όχι για την εφημερίδα αλλά για την γλώσσα που δεν κατάλαβα γρι.Αυτό είναι το μέλλον.Φανταστείτε τι έχει να συμβεί ακόμα.Την έχει δει κανένας άλλος;

 

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε πείραξε.

Από την στιγμή που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, είναι γραμμένη σε συγκεκριμένη γλώσσα, πιστεύεις πως θα κέρδιζες κάτι ουσιαστικό αν καταλάβαινες? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 436
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε πείραξε.

Από την στιγμή που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, είναι γραμμένη σε συγκεκριμένη γλώσσα, πιστεύεις πως θα κέρδιζες κάτι ουσιαστικό αν καταλάβαινες? :rolleyes:

 

Nαι αυτό ακριβώς σου λέει ότι δε γουστάρει μια πολυπολιτισμική κοινωνία. (τώρα Αλβανία και πολιτισμός δεν συνάδει αλλά αυτό το ξεπερνάμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αυτό ακριβώς σου λέει ότι δε γουστάρει μια πολυπολιτισμική κοινωνία. (τώρα Αλβανία και πολιτισμός δεν συνάδει αλλά αυτό το ξεπερνάμε).

 

ναι, αυτό ακριβώς λέει, σα να βλέπω ποστ μπροστά μου "ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΔΑΤΕ ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΑ ΣΟΥΗΔΙΚΑ;;;".

 

Χέσε μας ρε όμνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αυτό ακριβώς σου λέει ότι δε γουστάρει μια πολυπολιτισμική κοινωνία.

Μάλιστα. Και γιατί?

Ενοχλούν και οι μετανάστες που μιλούν στην γλώσσα τους στο λεωφορείο ας πούμε?

(τώρα Αλβανία και πολιτισμός δεν συνάδει αλλά αυτό το ξεπερνάμε).

Το σχόλιό σου δεν συνάδει γενικότερα, αλλά το προσπερνάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε πείραξε.

Από την στιγμή που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, είναι γραμμένη σε συγκεκριμένη γλώσσα, πιστεύεις πως θα κέρδιζες κάτι ουσιαστικό αν καταλάβαινες? :rolleyes:

 

Είναι και μαγνητοφωνημένη στα Αλβανικά.Δεν καταλαβαίνεις τι λέει η διαφήμιση, παρά μόνο ότι είναι Αλβανική και ότι θα την βρούμε στα περίπτερα.

Εμένα με πείραξε.Γούστο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και μαγνητοφωνημένη στα Αλβανικά.Δεν καταλαβαίνεις τι λέει η διαφήμιση, παρά μόνο ότι είναι Αλβανική και ότι θα την βρούμε στα περίπτερα.

Εμένα με πείραξε.Γούστο μου.

 

Ναι, γούστο σου.

Εγώ σε ρώτησα γιατί σε πείραξε, αφού εκ των πραγμάτων και να καταλάβαινες, δεν θα είχες κάτι να κερδίσεις από την συγκεκριμένη διαφήμιση, (ούτε αυτή από εσένα)...

 

Αν από την άλλη, θεωρείς το ''γούστο μου'' απάντηση σε συζήτηση, μην κάνεις τον κόπο να ανοίξεις καν thread προς συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γούστο σου.

Εγώ σε ρώτησα γιατί σε πείραξε, αφού εκ των πραγμάτων και να καταλάβαινες, δεν θα είχες κάτι να κερδίσεις από την συγκεκριμένη διαφήμιση, (ούτε αυτή από εσένα)...

 

Αν από την άλλη, θεωρείς το ''γούστο μου'' απάντηση σε συζήτηση, μην κάνεις τον κόπο να ανοίξεις καν thread προς συζήτηση.

 

Φιλε νομιζω οτι θα επρεπε να ειναι στα Ελληνικα η διαφημιση αφου βρισκομαστε στην Ελλαδα.

 

 

Το άρθρο 3 παρ. 18 του Ν. 2328/1995, κατά το οποίο οι ιδιωτικοί τηλεοπτικοί σταθμοί και οι τοπικοί ραδιοφωνικοί σταθμοί έχουν την υποχρέωση να λαμβάνουν όλα τα αναγκαία μέτρα (πρόσληψη ειδικών επιστημόνων, διορθωτών κειμένων και διοργάνωση σεμιναρίων) για την ορθή χρήση της ελληνικής γλώσσας από τους δημοσιογράφους και τους συντελεστές των ενημερωτικών εκπομπών, κατά την διατύπωση των κειμένων που εκφωνούνται κατά την παρουσίαση των ψυχαγωγικών εκπομπών και κατά την μεταγλώττιση ή τον υποτιτλισμό των ξενόγλωσσων εκπομπών.

 

Πηγη http://www.esr.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)για ποιο λογο να προωθησουν τα ανηθικα-ξεπουλημενα(too much ακουγετε αλλα οκ) καναλια,αυτη την διαφημιση κ μαλιστα να παιζει μονο μετα απο ειδησεις?prime time?

2)που βρηκαν τοσα φραγκα για να παιζει εκεινη την ωρα?ποιος κρυβεται απο πισω?

3)εσας που δεν σας ενοχλει,εχετε παει στο εξωτερικο κ να ακουσετε ξενη διαφημιση τετοιου ειδους?

δεν μιλαω για αγγλικη γλωσα που ειναι κ παγκοσμια κ ποσο μαλιστα αν διαφημιζει μια παγκοσμιως γνωστη φιρμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το άρθρο 3 παρ. 18 του Ν. 2328/1995, κατά το οποίο οι ιδιωτικοί τηλεοπτικοί σταθμοί και οι τοπικοί ραδιοφωνικοί σταθμοί έχουν την υποχρέωση να λαμβάνουν όλα τα αναγκαία μέτρα (πρόσληψη ειδικών επιστημόνων, διορθωτών κειμένων και διοργάνωση σεμιναρίων) για την ορθή χρήση της ελληνικής γλώσσας από τους δημοσιογράφους και τους συντελεστές των ενημερωτικών εκπομπών, κατά την διατύπωση των κειμένων που εκφωνούνται κατά την παρουσίαση των ψυχαγωγικών εκπομπών και κατά την μεταγλώττιση ή τον υποτιτλισμό των ξενόγλωσσων εκπομπών.

 

Ναι, μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν μιλάμε ούτε για ενημερωτική, ούτε για ψυχαγωγική εκπομπή.

Μιλάμε για μία διαφήμιση που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν μιλάμε ούτε για ενημερωτική, ούτε για ψυχαγωγική εκπομπή.

Μιλάμε για μία διαφήμιση που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.

 

Καλα δεν θα κατσω να διαβασω ολες τις αποφασεις του ΕΣΡ αλλα πιστευω οτι θα εχουν κανονα να ειναι στα ελληνικα οι διαφημισεις. λες να μην εχουν :shock::shock:

Τουλαχιστον υποτιτλους θα επρεπε να εχουν.Btw δεν εχω δει την διαφημιση για να ξερω αν εχει υποτιτλους αμα δεν εχει παντως αισχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχουμε μεγάλη μειωνότητα Άγγλων στην χώρα μας για να ανησυχεί για αυτούς...

Ελπίζω να ξέρεις για τα δικαιώματα που μπορεί να αποκτήσει μία μειωνότητα σύμφωνα με τον πληθυσμό της στην χώρα μας βάσει του Συντάγματος..

Δεν το λέω ρατσιστικά.

 

Δεν έχουμε μειονότητα ρε φίλε, μετανάστες έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι έχουμε μεγάλη μειωνότητα Άγγλων στην χώρα μας για να ανησυχεί για αυτούς...

Ελπίζω να ξέρεις για τα δικαιώματα που μπορεί να αποκτήσει μία μειωνότητα σύμφωνα με τον πληθυσμό της στην χώρα μας βάσει του Συντάγματος..

Δεν το λέω ρατσιστικά.

Τί δικαιώματα ; Σαν το δικαίωμα στην ασφαλισμένη εργασία μήπως ;

Αλλά τί φοβάσαι ρε συ, εφ' όσον υπάρχει πληθώρα "εθνικοφρονούληδων" όπως ο παρακάτω ;

 

Nαι αυτό ακριβώς σου λέει ότι δε γουστάρει μια πολυπολιτισμική κοινωνία. (τώρα Αλβανία και πολιτισμός δεν συνάδει αλλά αυτό το ξεπερνάμε).

Στα τέτοια σου η γνώμη μου φαντάζομαι, αλλά επειδή τυγχάνει να έχω φίλο εξ' Αλβανίας, πολύ θα με ενδιέφερε να παρακολουθήσω μια κουβέντα μεταξύ σας... Αν δεν κάνω λάθος πάντως, το μόνο του πολιτιστικό πρόβλημα είναι οι άνθρωποι που έχουν παρόμοιες απόψεις είτε εδώ, είτε στην Αλβανία...

 

ναι βρε jimarass...Kαι τα αλμπάνια, και τα ρομινιαπάουερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μείνουν όσοι αποδέχονται και σέβονται την ελληνική ιστορία και φιλοξενία.

 

φιλοξενία.

φιλοξενία...

φιλοξενία.... ?

 

Όξω τα αλμπάνια!!!!

:confused:

 

 

Σε δέκα λέξεις, κατάφερες να αναιρέσεις αυτά που γράφεις.

Οκ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...