Προς το περιεχόμενο

Μεγαλυτερες γκαφες


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν είναι ακριβώς γκάφα,καμένο πάντως ναι.

 

Πληροφορούμαι ότι μια καθηγήτρια είναι άρρωστη και θα λείψει.Αντί για περαστικά λέω συλλυπητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός στο Δημοτικό, απαγγελία ποιήματος σε εορταστική εκδήλωση. Το ποίημα ξεκινά με την φράση «Έπεσε». Με το που τη λέω, πέφτει το μικρόφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια φορά είχα πει "καλορίζικο" σε μια νέα μαμά. Αλλά μου άρεσε και το 'χω καθιερώσει από τότε.

'Nτάξει, υπάρχουν και "χειρότερα". Καλοτάξιδο ας πούμε.

 

Δημοτικό, διαβάζω φωναχτά κείμενο απ' το βιβλίο στην τάξη (..στα πλαίσια του εκπαιδευτικού μοντέλου "ανάγνωση στην τάξη"), το κείμενο αναφέρει ιερωμένο ως "πρωτόπαπα", εκείνο τον καιρό παίζει το "Ο Χριστος Ξανασταυρώνεται" στην τιβι, ο Γιώργος Φούντας έχει μια συνήθεια να αποκαλεί τον κάθε παπά "τραγόπαπα", και 'γω κάνω τη μαλακία πάνω στο διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα φιλαρακι που εκ γεννετης του λειπει το κομματι του δεξιου χεριου απο τον καρπο και κατω.

Οταν πρωτογνωριστηκαμε, και μετα απο τις αμοιβαιες συμπαθειες, ειπαμε να ανταλλαξουμε και τηλεφωνικα νουμερα. Στην προιστορικη περιοδο προ κινητης τηλεφωνιας, πιασαμε στυλο και χαρτι. Καπου εκει, πεταξα, ως γνησια bimbo την επικη χαζοχαρουμενη ατακα: Α, κι εσυ αριστεροχειρας,ε????

 

Σας εχω ολους. Κλειδωστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα παρόμοιο αλλά όχι τόσο καφρίλα: Ο κουνιάδος μου έχει χάσει έναν όρχη. Ο γάτος του είναι ευνουχισμένος. Όταν γνωριστήκαμε αποκάλεσα το γάτο του "ευνούχο πουστάκο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως η νεα σου γκαφα ειναι πως προσπαθησες να παρηγορησεις τον καφρο μεσα σου.

Το foot in mouth ταλεντο σου παιζει χαλαρα στα επιπεδα του προαναφερθεντος δικου μου.

\m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή το χοντραίνετε:

 

Ένας παλιός φίλος των παππουδογιαγιάδων περνάει από την κοσμοπολίτικη πρωτεύουσα και περνάει για κλασσική επίσκεψη (περγαμόντα, γλυκάκια, αχ τα νιάτα κτλ). Τυγχάνει επίσης να έχει χάσει το πόδι του και να έχει στη θέση του το κουλάδι. Φρικαλέα λέξη παρεμπιπτόντως, σκατά σε όποιον την έφτιαξε.

 

Τέσπα, ο τύπος δεν ήθελε να κάτσει, πέρασε απλώς να πει ένα γεια και να συνεχίσει. Η γιαγιά μου δεν το επέτρεπε με κανέναν τρόπο. Μα καθήστε, μα όχι, μα για λίγο, μα βιάζομαι, μα τόσα χρόνια, μα άλλη φορά, μα ένα γλυκάκι, μα όχι ευχαριστώ -και σε κάποια φάση η γιαγιά μου ξεθάβει την πιο κατάλληλη φράση που μπορείς να πεις σε κάποιον με κομμένο πόδι και βιάζεται να φύγει:

 

ΜΑ ΚΑΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΗΡΘΑΤΕ;;;

 

Παγερή σιωπή. Και εκεί που λες πως τα πράγματα δεν μπορούν να γίνουν χειρότερα, η γιαγιά πανικόβλητη το σώζει: "Αχ χίλια συγγνώμη, δεν το είπα επειδή είστε κούτσαυλος!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ιστορια. Κουτσαβλος, της υπερτατης γενιας της στερφας.

Εσυ καμια μαλακια επικων προδιαγραφων εκανες?

Και ασε τα softcore κουκλι μΟ, με τα καλοριζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα σε μια ξαδερφη μου αφου γεννησε, μετα απο αρκετες ωρες στο μαιευτηριο και αρκετη προσπαθεια μπορω να πω, να τα εκατοστησεις :)

Εισεπραξα ενα δολοφονικο βλεμμα και την εκανα asap μη φαω κανα βαζο στο κεφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως η νεα σου γκαφα ειναι πως προσπαθησες να παρηγορησεις τον καφρο μεσα σου.

Το foot in mouth ταλεντο σου παιζει χαλαρα στα επιπεδα του προαναφερθεντος δικου μου.

\m/

 

έχεις δίκιο...:-(

 

άλλο πιο κωμικό:

είμαι πιτσιρικάς 14-15 με κάτι φίλους και περπατάμε στο δρόμο. Παίρνω ένα νεράτζι και το πετάω σε στυλ ανάμεσα bowling και baseball στην κατηφόρα. Το νεράτζι χτυπάει μια γιαγιά 20-30 μέτρα μπροστά, στη φτέρνα πάνω στο βηματισμό και την κάνει να παραπατήσει και να κρατηθεί από μια μάντρα για να μην πέσει. Σαν ευγενικό παιδί που ήμουν τρέχω να της ζητήσω συγνώμη. Οι φίλοι μου δείχνουν τη γιαγιά κι έχουν κλάσει στο γέλιο. Η γιαγιά βλέπει αυτούς, βλέπει εμένα να τρέχω προς το μέρος της κι αποφασίζει να το βάλει στα πόδια. Δεν της ζήτησα συγνώμη ποτέ.

Legen - wait for it - Dary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σημερινό. Καναμε στο σχολειο Αγγλικα με μια καθηγήτρια γυρω στο 1.40 και δεν ξερω και γω πόσων χρονων. Στο προσωπο της βλεπεις οχι μονο την δική σου γιαγια, αλλα ολες τις γιαγιάδες του κοσμου. Ειναι δηλαδη το προτυπο της Ελληνίδας γιαγιάς θα ελεγα, οσον αφορα την εξωτερική εμφάνιση.

Παιζαμε λοιπον ενα παιχνιδι και έπρεπε να βρουμε λεξεις που να αρχιζουν απο Ζ. Αφου ειχαμε πει τις περισσοτερες της λεω τη λεξη zorbing.

Εκεινη δεν με πιστεύει και παιρνει ενα λεξικό για να το κοιταξει. Μετα απο λιγο μου λεει οτι δεν υπαρχει αυτη η λεξη και την σβήνει απο την ομαδα μας (ειχαμε χωριστεί σε ομαδες). Επειτα κοιταζει αλλη μια λεξη που σίγουρα ίσχυε, και μας λεει πως ουτε αυτη υπαρχει.

Σηκώνομαι και αρχίζω να φωνάζω και να της λεω:

"Το λεξικο ειναι πιο παλιο κι απο σας"

(το μονο μαθημα που με βγαζουν εξω ειναι τα Αγγλικα. Αντε και καμιά φορα στην πληροφορική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...