Προς το περιεχόμενο

Μεγαλυτερες γκαφες


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιες ειναι οι μεγαλύτερες γκαφες που εχετε κανει?

Θα μπορουσαν να ειναι πραγματα που εχετε πει ή πραξεις...

 

Πριν κανενα μήνα ειπα σε ενα φιλο μου: Στο τελος βαφτίζουν το γαμπρο.

Ισως δεν αρμοζει να πω και τις γκαφες των αλλων αλλα θα παρω το ρισκο:

Εγω: Αυτος ενδεχομένως να ηρθε μετα.

Μια συμμαθητρια μου: Ποιος ειναι ο ενδεχομένως???

Αλλο ενα απο γνωστο: το Παρισι ειναι στο Λονδινο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μάθημα θρησκευτικών και λέγαμε για τον Πάπα και τις σταυροφορίες ή κάτι τέτοιο( δεν θυμάμαι). πετάγεται μια κοπέλα και ρωτάει... " ο Πάπας που έρχεται τώρα(επί χριστόδουλου εποχής ήταν), είναι ο ίδιος με τότε.... " μια τάξη να έχει μείνει μαλάκας για 5 λεπτά... ούτε να γελάσουμε δεν μπορούσαμε.. αυτό θα πει χαζογκόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε διαγώνισμα απογευματινό φροντηστηρίου,έχοντας συνηθίσει απο τα πρωινά μαθήματα,πετυχένω ένα παιδί στο διάδρομο και του λέω "επ,καλημέρα!"

O Takezo Kensei ήτανε?

 

αχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν είχα πρωτοπάρει το δίπλωμα του αμαξιού, μπέρδεβα πολύ το δεξί με το αρίστερο. Μου κάνει λοιπόν ένας φίλος μου στρίψε δεξια, και το κόβω όοοολο αριστερα.

Ευτηχώς δεν έγινε κάποιο ατύχημα. Τουλάχιστον τώρα έμαθα να ξεχορίζω το αριστερό από το δεξί. :lol::-):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εχθες το βραδυ κατα τις 03:30 μες το αυτοκινητο "αραγμενοι" καπου....

 

εγω: βασωεεεε Φωτεινή!

εκεινη: ασε ασε καταλαβα, γυρισε με σπιτι!:shifty::shifty::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα, η μαλλον εχθες στις 07:06 μου ηρθε ενα μηνυμα απο μια κοπελα. Το παραθετω ακριβως οπως το εστειλε:

"ΠΑΩ ΣΕ ΓΑΜΩ. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ. ΜΠΑΙ."

Κοιταω καλα το μηνυμα, το ξανακοιταζω, το ξανακοιταζω. Λεω, μηπως της εκανα κατι και δεν το ξερω... Λιγοι θα μπερδευαν το γαμώ με τον γάμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα πει το εξής τραγικό στον σουβλατζή της γειτονιάς μου... " θέλω ένα γύρο- μπιφτέκι" ... ξαφνικά εκεί που δεν με κοιτούσε, σταματάει αυτό που έκανε, με κοιτάει κρατόντας το μαχαίρι μου κόβει το γύρο, με ξαναρωτάει... του λέω αφηρημένος πάλι το ίδιο! "ρε φιλαράκο με δουλεύεις;" μου είπε.. τότε κατάλαβα τι μαλακία είχα πει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δέν είναι δικιά μου γκάφα...πριν αρκετά χρόνια σε βαφτήσια, ρώτησε ο παππάς πώς ονομάζεται το παιδί (τι πιο φυσικό έτσι;).Η νονά μπερδεύτηκε και απάντησε "Νανούσης" (το επώνυμο του πατέρα).

Το παιδί βαφτίστηκε λοιπόν,Νανούσης Νανούσης,όπως λέμε sanitas sanitas ένα πράμα.

 

EDIT:Αν δέν κάνω λάθος το παιδάκι αυτό μεγάλωσε και έιναι/ήταν καθηγητής στο ΤΕΙ Πατρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας πω μια απο τις μεγαλυτερες γκαφες που εχω κανει?

την επεσα στη φιλη της τοτε κοπελας μου χωρις εγω καν να ξερω ποια ειναι αυτη! δεν την ειχα γνωρισει ποτε....

τη κερασα καφεδακι στο κεντρο της Αθηνας οπου τη γνωρισα και μου λεει "τωρα περιμενω τη φιλη μου να ερθει να παμε για ψωνια".

μετα απο 10 λεπτα σκαει μυτη η κοπελια μου. (εγω αλλαζω 1529905 χρωματα). ερχεται κοντα μας και αφου μας ειδε να καθομασταν, νομιζε οτι μας ειχε γνωρισει καποτε και απλος βρεθηκαμε τυχαια εκει και τη περιμενα και γω μαζι...

η φιλη της εκανε μιση ωρα να καταλαβει τι γινοταν. στην αρχη νομιζε οτι την επεφτα, μετα αφου ηρθε και η αλλη, νομιζε οτι την ηξερα και απλος της εκανα πλακα για το πεσιμο... αφου η φιλη της ηταν κοπελα μου.

αν σας πω οτι ποτε δε το συζητησαν και ποτε δεν αναρωτηθικαν για το συμβαν αυτο.... το πιστευετε?

με κατι τετοιες εκανα παρεα παλια μικρος και με χαλασανε.... αλλα οχι πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας πω οτι ποτε δε το συζητησαν και ποτε δεν αναρωτηθικαν για το συμβαν αυτο....

 

Συμπεραίνουμε ότι ήταν και οι 2 ξανθιές ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D εντελως τυχαια ναι!

 

αυτο ομως δεν ισχυει για ολες τις ξανθιες. γνωρισω ξανθιες που δε μπορει να τις φτασει κανεις στο μυαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...