Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναστατώθηκε κανείς τόσο πολύ με το event για τον ένα χρόνο που δεν τα πήγε τόσο καλά, ώστε να σταματήσει το παιχνίδι;

 

Είδα κάτι υπερβολικές αντιδράσεις απο πολλούς ακόμα και στο guild.

 

Εμένα προσωπικά δεν μου αλλοίωσε καθόλου την εικόνα του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε εμένα με απογοήτευσε.

Ήταν περίπου μία ώρα χαβαλέ και ενός καλού benchmark :P (άσε που η forthnet είχε εργασίες τότε ακριβώς και είχα 1000+ms ping!)

Το event δεν ήταν οργανωμένο από τους developes, αλλά από τους υπεύθυνους της κοινότητας, οπότε ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσαν να κάνουν (τζάμπα πυροτεχνήματα lol).

Πάντως δε θα ήταν και άσχημα να είχαμε κάτι πιο εντυπωσιακό.

 

Προσωπικά προτιμώ να επικεντρωθούν στο 1.05 παρά σε events.

 

 

 

Τώρα έχουν ένα άλλο event όπου ψάχνεις σε κάποια site που σου δίνει για κάτι seals (26 συνολικα) ώστε να μπεις σε κλήρωση για δωρεάν συνδρομές και special forum avatars.

forums-eu.ageofconan.com

Επεξ/σία από Mourgolikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πωπωω τι θα πρωτοπρολάβω να παίξω σήμερα, μια με το 1.05 και μία με το Land of the Dead να ανοίγει στο Warhammer!!

 

Πάω να ετοιμάσω τους καφέδες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασά για αρκετές ώρες τα forum του AoC και βλέπω πως έχουν γίνει τρομερές βελτιώσεις στο παιχνίδι και πως έχουν φτιαχτεί σχεδόν όλα όσα με ενοχλούσαν. Πραγματικά μπράβο στους devs που δεν το άφησαν το παιχνίδι στην μοίρα τους και απ'ότι φαίνεται κατάφεραν να κάνουν πολύ κόσμο που το είχε παρατήσει να ξαναασχοληθεί μαζί του!!!

 

Ψήνομαι πάρα πολύ να το ξεκινήσω πάλι. Για πείτε κανέναν καλό PvE server που να διαθέτει και κανένα αξιόλογο end-game raiding guild (just in case, μπορεί και να λιώσουμε, δεν ξέρεις:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PvE server πας Crom.

Για καλό raiding guild κοίτα στους Sanctuary. (από ελληνικά δεν ξέρω...)

 

Όσο για το 1.05 δεν έχω χρόνο να το δοκιμάσω τώρα. Λίγο δυσαρεστήθηκα που ο HoX μου έφαγε nerf στο dmg, αλλά είναι θέμα συνήθειας :) Σε Demo και DT οι αλλαγές είναι μάλλον περισσότερο "βελτιωτικές" (για τον τρόπο που παίζω εγώ :P).

Οι αλλαγές είναι πολλές. Και θα ακολουθήσουν κι άλλες σύντομα (κυρίως βελτιώσεις και προσθήκες).

Σε μένα κατέβαζει περίπου 900MB update..

 

Τώρα σκέφτομαι τι χαρακτήρα 50άρη να κάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εδώ και 3-4 μήνες περίπου βρίσκομαι στον Blackscar, πολύ καλός PvE server, δεν έχει πολύ κόσμο όπως κάποιοι άλλοι, και αυτό μ'αρέσει. Είμαι στην guild Daisi's Dungeon και υπερ-ευχαριστημένος. Οι Έλληνες είναι λίγοι βέβαια, 3-4 άτομα έχω βρεί μόνο, με τους 2 να είναι στην guild. Πάντως προτείνω τον σέρβερ, πολύ καλός. Τώρα με το patch μας κατέστρεψαν εμάς τους healers όμως... Με 5 spells μας τελειώνει το μάνα.... Υποθέτω θα διορθωθεί. Όποιος ενδιαφέρεται να μπει στην guild, ας στείλει ένα ingame μήνυμα στο όνομα Ihmotep ή σε εμένα, για να το διαβιβάσω, το όνομά μου είναι Blackmore. Ελάτε παιδιά, λίγοι Έλληνες χρειάζονται και το πήραμε το νησί... :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επιστροφή μου στο Conan ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη!!!

 

Πραγματικά οι διορθώσεις που έχουν γίνει στο παιχνίδι είναι πολλές και καλές! Πήγα από το 61 στο 64 με τον Demo μου σε δυο μέρες με χαλαρό gaming και το καταχάρηκα. Πολύ ωραία και τα καινούρια instances!!!

 

Άντε να φτάσουμε 80 να μπούμε και σε κανένα καλό guild να κάνουμε και λίγο raiding!!!

 

EDIT: Μόλις τέλειωσα και το quest line που σε οδηγεί στο The Amphitheatre of Karutonia και έκανα και το instance... Απλά απίστευτο!!!

 

Ειδικά το τελευταίο boss ήταν όλα τα λεφτά!!! Πολύ καλή δουλειά από τους Devs που φαίνεται πραγματικά να βρήκαν τον δρόμο! Γενικά όλο το Lore στο Ymir's Pass ήταν άψογο! Καθόμουν και διάβαζα τα quest descriptions μετά απο πολυυυυυυ καιρό σε MMO!

Επεξ/σία από GabrielConnor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίησα ξανά το account στο conan για να δω τις νέες περιοχές και να δω τι βελτιώσεις έχουν γίνει μετά από 7 μήνες απουσίας από το game. Νομίζω έχει γίνει θεαματική βελτίωση στον τεχνικό τομέα και δεν αντιμετώπισα κάποια από τα προβλήματα που υπήρχαν παλιά.

Βρήκα και ένα ελληνικό guild τους olympians με αρκετούς active αλλά από τι είδα γενικά υπάρχει αρκετός κόσμος.

Θα το κρατίσω για το pve του για κανα τρίμηνο και μάλλον θα παίζω τελείως casual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...