Προς το περιεχόμενο

Mπράβοι στο Πανεπιστήμιο Πειραιά


tomasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ερώτημα είναι βασικά τι δουλειά έχουν οι παρατάξεις μέσα στα πανεπιστήμια. θέλουνε και άσυλο τα ζώα, λες και υπάρχει ελεύθερη διακίνηση ιδεών στα κωλοχανεία που έχουμε και με τα κομματόσκυλα που τα διευθύνουν

 

 

 

Το άσυλο είναι για τα πάρτυ ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

garnele, αυτό λέω, είναι το τελευταίο μέρος που συμβαίνει αυτό και πάλι σε ορισμένες περιπτώσεις. Εμείς καλά είμαστε ακόμα, προχτες συζητάγαμε με καθηγητή τα χίλια-δυο άσχετα του μαθήματος (ιδεολογίες, συστήματα κτλ). Αυτή είναι η μόρφωση που πρέπει να παίρνουμε από τα πανεπιστήμια, κι αυτό εννοώ διακίνηση ιδεών.

 

filippos, προφανώς και δεν εννοώ συγκεκριμένων ιδεών. Ξέρω πολύ καλύτερα πέρι νεοφιλελευθερισμού από κάθε *-πίτη. Όταν λέω αμφισβητώ καθημερινά τις θέσεις μου , σημαίνει πως σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ απολυταρχικά σωστό αυτό που πιστεύω ώστε να θεωρείται μόνο αυτό ορθα διακινούμενη ιδέα

 

Για τις τρεις διαλέξεις που φέρνεις ως παράδειγμα, σε κάποιες σχολές είναι όπως τα λες, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Λίγο αργότερα, σπουδαστές και μέλη των φοιτητικών οργανώσεων κινήθηκαν προς το γραφείο του πρύτανη, ζητώντας του να επέμβει προκειμένου να εκδιωχθούν οι «τραμπούκοι».

 

:lol: χα! χα! τι του έλεγαν δηλαδή; "φώναξτε το 100!" ; :lol: :lol:

 

θα είχαν ξεχάσει τον αριθμό για να το καλέσουν μόνοι τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: χα! χα! τι του έλεγαν δηλαδή; "φώναξτε το 100!" ; :lol: :lol:

 

θα είχαν ξεχάσει τον αριθμό για να το καλέσουν μόνοι τους..

 

Αστυνομία σε πανεπιστήμιο μπορεί να καλέσει μόνο ο πρύτανης μετά απο απόφαση της συγκλήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου λες;

γι αυτό πηγαν στον πρύτανη; δηλ, αν δεν υπήρχε αυτός ο νόμος, θα καλούσαν εκείνοι το 100;

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: έλεος! :lol: :lol: εχω πέσει κάτω και χτυπιέμαι. :lol: :lol: πες μου οτι με δουλεύεις μονο. Τέλος. :lol: :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου λες;

γι αυτό πηγαν στον πρύτανη; δηλ, αν δεν υπήρχε αυτός ο νόμος, θα καλούσαν εκείνοι το 100;

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: έλεος! :lol: :lol: εχω πέσει κάτω και χτυπιέμαι. :lol: :lol: πες μου οτι με δουλεύεις μονο. Τέλος. :lol: :lol:

 

Φυσικά και δεν σε δουλεύω. Το πανεπιστήμιο είναι άσυλο. Και να καλέσει κάποιος την αστυνομία δεν έχουν δικαίωμα να μπουν στο χώρο του ιδρύματος. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με εντολή εισαγγελέα έπειτα απο την έγκριση του πρύτανη του ιδρύματος.

 

Και αυτό ισχύει "Εξ απ' ανέκαθεν" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν σε δουλεύω. Το πανεπιστήμιο είναι άσυλο. Και να καλέσει κάποιος την αστυνομία δεν έχουν δικαίωμα να μπουν στο χώρο του ιδρύματος. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με εντολή εισαγγελέα έπειτα απο την έγκριση του πρύτανη του ιδρύματος.

 

Και αυτό ισχύει "Εξ απ' ανέκαθεν" :lol:

 

Kαι κακώς ισχύει.Το άσυλο είχε δημιουργηθεί για την ελεύθερη διακίνηση ιδεών και καλά.Δεν γινόταν κατάχρηση όπως σήμερα, για καταλήψεις,ξυλοδαρμούς,βιασμούς κτλ.ΑΝ και υποστηρίζω οτι μερικοί καθηγητές είναι για σκότωμα κάτι πρέπει να γίνει.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ Κ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους δεν το ξερουν η αστυνομια μπορει να "παραβιασει" το ασυλο ΧΩΡΙΣ εντολη εισαγγελεα σε περιπτωση που προκαλουνται φθορες στο πανεπιστημιο ή απειλειται η ανθρωπινη ζωη. Οποιος βλεπει ειδήσεις θα το ξερει αυτο. Για το ΑΠΘ η αστυνομια λεει οτι περιμενε τον εισαγγελεα ενώ ο πρυτανης που ειχε φαει ξυλο και αντιπρυτανης λέγανε ακριβως αυτο που εγραψα παραπανω και δεν μπορουσαν να καταλαβουν γιατι δεν παρεναίβει η στυνομια. Άρα ή η αστυνομια δεν ξερει τους νόμους ή η αστυνομια ήταν μεταμφιεσμενη σε κουκουλοφορους και εδερνε τους φυλακες...Ας μας πουνε τελος παντων.

Το ασυλο δεν ειναι όπως το παρουσιαζουν καποιοι ουτε για να σπανε ελευθερα οποιοι θελουνε ουτε να κρυβονται εγκληματιες επειδη δεν μπορει η αστυνομια να τους πιασει.

Σε καθε βημα μας, μας καταγραφουν με καμερες (δρομοι, εμπορικα κεντρα κτλ).... ας υπαρχει και ενας χώρος που να μπορουμε εστω και για 4 χρονια να κινουμαστε ελευθερα (χωρις φυσικα να προκαλουμε ταραχες κτλ....και επιτελους ας παψουν να υπαρχουν πολιτικες παραταξεις στις σχολες....μονο κακο προκαλουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...