Προς το περιεχόμενο

Καλυτερες Ελληνικες σειρες-Top5


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι τελειο ρε.

μια σειρα που επαιζε ο αλκινοος ιωαννιδης στον αντεννα και την λεγαν τα μπακουρια τη θυμαστε??

 

 

δυστυχως χαρη σε αυτο το ατομο δεν προκειται να ξαναπατησω το ποδι μου στην Ξανθη. κριμα και ειναι πολυ ομορφη πολη

 

 

Oι Μικρομεσαίοι τέλειοι; Σειρά "πολυκατοικίας" κοπιπάστα του Δαλιανίδη δηλαδή; (Πρέπει να γύρισε 3-4 "τέτοιες", μέσα στα χρόνια...). Έλεος ρε Παυλίνα. Μόνο οι ηθοποιοί αλλάζανε, κι ενίοτε και το ντεκόρ. Και το σενάριο η ίδια νεύρωση. Τεσπα. Για μια φορά, και όσο ακόμα δεν είχαμε υποψιαστεί ως μικροί εκείνα τα χρόνια, καλή ήταν.

 

 

Τα Μπακούρια τα θυμάμαι εγώ αφ' ενός - αμυδρά αφ' ετέρου. Είχε γούστο στα πρώτα 2-3 επεισόδια, μου 'χαν αρέσει πολύ θυμάμαι (ήταν μάλιστα σειρά που έγραφε...ο Ψινάκης. Ντόινγκ). Είχε κάτι θανατερές ατάκες, για την εποχή, και προχώ -πάλι για την εποχή- σκηνοθεσία από τον μετέπειτα "βιντεοκλιπά" Νίκο Σούλη. Στην πορεία έγινε μάπα όμως (ξεφούσκωσε η...έμπνευση της...Θεάς, απ' ό,τι φαίνεται. Κάτι ανάλογο είχε γίνει και με το "Αχ Ελένη" της Ράντου, που είχες εσύ νομίζω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ). Μου είχε κάνει επίσης εντύπωση που δεν ήξερα τον Ιωαννίδη ως τραγουδοποιό, και μετά από λίγο καιρό τον έμαθα και ως τέτοιο, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι η σπόντα δεν ήταν η μουσική, αλλά η...ηθοποιία γι' αυτόν. Γούστο είχε και σαν ηθοποιός πάντως. όπως και ο..."συν-κουμπάρος σου", ο Τόνι Δημητρίου (του πήγαινε πολύ ο ρόλος του "τρελλόπαιδου". Στη συνέχεια δεν τον είδα κάπου που να μου έκανε ανάλογη εντύπωση).

 

Όσο για το σπόιλερ, ντάξει. Με τον καιρό προφανώς θα ξεχάσεις. Και ναι ομορφούλα η πόλη, αλλά δεν είναι δα και για χόρταση. Την μαθαίνεις/συνηθίζεις γρήγορα. Μια φορά στα τόσα χρόνια όμως δε θα 'ναι άσχημα επίσκεψη, πχ στις γιορτές παλιά πόλης, που έχει -και λόγω όψιμου καλοκαιριού- ιδιαίτερο "χρώμα". Για να συμφιλιωθείς και με την ιδέα των άσχημων στιγμών κάποια μέρα μελλοντικά, εστιάζοντας περισσότερο στην πόλη, πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να κανουμε κι ενα θεμα για τις χειροτερες ελληνικες σειρες??

 

εμενα οι μικρομεσαιοι μ'αρεσαν πολυ. ολο ευτραπελα!

 

http://www.youtube.com/watch?v=4TYx9OM8GOc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολο ευτραπελα!

Μόνο η Παπουτσή σώζει τη συγκεκριμένη σκηνή...(κι αυτό επειδή είναι αυτή που είναι). Κι όσο για σεναριακά ευτράπελα.....γκούχου.

 

 

 

Ολόκληρο topic για τον Ρώμα είναι κάπως overkill.

Λολ ρε και +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μικρομεσαιοι δεν ηταν ουσιαστικά ενα λιφτινγκ του Ρετιρε; Μαλιστα πολλα ιδια σκηνικά σε δημοσιες υπηρεσιες κλπ παιχτηκαν και στις 2 σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μικρομεσαιοι δεν ηταν ουσιαστικά ενα λιφτινγκ του Ρετιρε; Μαλιστα πολλα ιδια σκηνικά σε δημοσιες υπηρεσιες κλπ παιχτηκαν και στις 2 σειρες.

Και το Ρετιρέ ήταν ένα λίφτινγκ της οδού Ανθέων. Αθάνατος John Dal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

ξανα ειδα το εισαι το ταιρι μου για πολωστη φορα..ποσο σπερνει αυτη η σειρα,ποσο γαματοι χαρακτηρες..

περα απο το αφθονο γελειο στο τελευταιο επεισοδιο μπορω να πω πως ψιλοβουρκωσα κιωλας(πραγμα που ειναι δυσκολο για μενα)..

 

μου εμεινε και η τελευταια ατακα του λαζαρου "γιατι αλλωστε η ζωη ειναι μια μεγαλη πλακα"(χιλιοειπωμενη ναι,αλλα απο το λαζαρο το εβλεπες να το εχει σαν τροπο ζωης και με αγγιξε περισσοτερο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά και εμένα μου άρεσαν ότι έχει προαναφερθεί (Της Ελλάδος τα παιδιά, Εκείνες και εγώ, Απαράδεκτοι κτλ), αλλά θεωρώ πως "Το νησί" είναι μακράν η ποιοτικότερη σειρά που έχουμε βγάλει σαν χώρα. Ίσως να είναι η μόνη σειρά που θα μπορούσε να την δει και κάποιος ξένος και γενικα να σταθει στο εξωτερικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου top5:

 

5. Εγκλήματα

4. Ο κακός βεζυρης

3. Οι αυθαίρετοι

2. Εκμεκ παγωτο ( πολυ μπροστά απο την εποχή του!)

1. Η καλυτερη σειρά της τηλεόρασης: οι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου top5:

 

5. Εγκλήματα

Ελληνικες σειρες βλεπω ελαχιστοελαχιστες αλλά επειδη για τα "Εγκληματα" ακουγα πολλες συζητησεις ειδα 1-2 επεισοδια αλλά δεν μου αρεσαν και απορω προς τι η ολη φασαρια.

 

4. Ο κακός βεζυρης

Δεν εχω ιδεα περι τουτου.

 

 

3. Οι αυθαίρετοι

2. Εκμεκ παγωτο ( πολυ μπροστά απο την εποχή του!)

Σωστοτατο σε βρισκω. Επικες σειρες οι παραπανω και μαζι με το και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη εγω συμπληρωνω την δικη μου 4αδα.

Αναπολω τις ημερες των αυθαιρετων με τις τρομερες καταστασεις και τις τρομερες τσιριδες διαφόρων πρωταγωνιστων εν μεσω εξαλλων καυγαδων αλλά και τις ημερες που ο θρυλικος παππους φωναζε κωλογρια την γρια. :-D

 

1. Η καλυτερη σειρά της τηλεόρασης: οι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!

Eιναι και θα ειναι εις τους αιωνας των αιωνων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εγκληματα ειναι η κορυφαια ελληνικη σειρα. Τετοιο αναρχικο και μακαβριο χιουμορ δεν εχει ξαναυπαρξει σε σειρα. Και μονο για τα παρακατω βιντεο θα πρεπε να ειναι στην πενταδα ολων

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xq5NUrkX03Q

 

http://www.youtube.com/watch?v=6U1XW53kUu8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...