Προς το περιεχόμενο

Ελλάς Τρελλάς


axaxouxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ξαναλέω, ΧΩΡΙΣ να σημαινει οτι επικροτω αντιληψεις τύπου βεντετας, σκοταδισμου, αυτοδικιας κλπ.

Γινεται μια αποπειρα βιασμου σε μικρη επαρχιακη πολη. Αν έχεις έστω και συγγενή σε τέτοια, μπορείς να φανταστεις έστω πως έχουν τα πράγματα. Σχεδόν Μεσαίωνας, στην καλύτερη περίπτωση Τουρκοκρατία! :lol:

Εκδοχη 1η: Το θυμα πάει στην αστυνομια, αυτη κανει τη δουλειά της, ο δραστης συλλαμβανεται, και ξεκιναει ενα πανηγύρι σε βάθος χρόνου: ξεσπαει σκανδαλο, γινονται δικαστηρια, δεν παραδέχεται ενοχή, ολοι ειναι εναντιον του θυματος επειδη ανηκει σε περιθωριοποιημενη απο την μικρη κοινωνια ομαδα (διαλυμενη οικογενεια, "μεταλλο", παρατημενο σχολειο, σχεσεις με διαφορους κλπ.) αλλά ουσιαστικα ενα κοριτσακι 18 χρονων που δεν δημιουργησε κανενα προβλημα ποτε (σε σχέση με άλλα κοριτσάκια, καθωσπρέπει οικογενειών), και ολοι υποστηριζουν το δραστη (οδηγος ταξι-ευυποληπτος εργαζομενος μεν) αλλο αν απο πίσω ειναι βουτηγμενος στα σκατα μεχρι το λαιμο (εμποριο ναρκωτικων,μαφια, μαστροπεια, κλπ.).

Τι γίνεται;

1. Ειτε καταδικαζουν το θύμα όλοι και αθωώνεται ο ένοχος, με συνέπεια ένας άνθρωπος (η κοπέλα εν προκειμενω) απο εκεί που ήταν απλα δακτυλοδεικτούμενος, να του γαμηθει πλεον τελείως η ζωη (με απροβλεπτα αποτελέσματα).

2. Καταδικάζεται ο ένοχος, ο οποίος όμως έχει άφθονο υλικό να δώσει (γιατι οι τομείς "ενδιαφερόντων" του έχουν πολλούς απο πίσω) με συνέπεια να αποκαλυφθούν πολλά, για πολλούς (ενίοτε και υψηλά ιστάμενους του τόπου) και να παει μακριά η βαλίτσα με αποκαλυψεις και σκανδαλα (με απροβλεπτα αποτελέσματα).

Ο κόσμος δε σταματάει να "λέει" εντωμεταξύ και να γινεται χαμός...Χειροπιαστός χαμός ομως, κλείνουν σπίτια, οχι ο απρόσωπος χαμός των καναλιών απλά που γίνεται στην Αθήνα.

Αν δε, πλακώσει και η 4η εξουσία, τα κανάλια απο την πρωτεύουσα...ζητω που κάηκε η πόλη...ρεζιλι στο πανελληνιο...θα γίνει οτι ειχε γίνει στη Βεροια με τον Αλεξ.

Εκδοχη 2η: ο,τι έγραψα πιο πάνω πως έγινε. Ούτε γάτα, ουτε ζημιά. Και η ζωή στο μικρο στρουμφοχώρι συνεχίζεται.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Εγώ πάντως συμφωνώ με αυτό που κάνατε! Το άξιζε ο άξεστος.

Ρε παιδιά ελάτε και στην Αθήνα, Θεσσαλονίκη κτλ.. σας χρειαζόμαστε να μας απαλάξετε από κάτι ζώα, υπάνθρωπα πλάσματα κλεισμένα σε κάτι κίτρινα κουτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα βρε παιδια δεν ειναι ο ταριφας

 

Αυτος ειναι κλεφτης (ο χαρακτηρας του , το ποιον του γενικα .... η δουλεια του τετοια)

 

Τα ζωα ομως που τους ανοιξα τα ματια και αντι να βοηθησουν μια κατασταση

ειδικα οταν ακουσαν οτι το εχει ξανακανει και εβλεπαν μπρος τα ματια τους τι εναλλαγες της ταριφας

προτιμησαν να πανε σπιτια τους και ας τους εκλεβε (μου το τονισαν κι αυτο)

αφηνοντας τον κλεφτη να με τραβαει με το ζορι εκτος οχηματος λες και ημουν ενας δεν ξερω κι εγω τι χωρις να αντιδρασει κανενας τους .

 

Τι συμπερασματα σας δινει για την συγχρονη Ελληνικη κοινωνια αυτο το συμβαν ?

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοια θέματα δε θέλει καταγγελία. Θέλει να του πεις, "φίλε έχω τον αριθμό σου και εσύ ΔΕΝ έχεις το όνομά μου. Θες το ταξί σου και αύριο να υπάρχει ???"

Να δεις για πότε γίνεται κότα!!!

 

Ωραιοςςςςςςςςςςςς

 

πολυ καλο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοια θέματα δε θέλει καταγγελία. Θέλει να του πεις, "φίλε έχω τον αριθμό σου και εσύ ΔΕΝ έχεις το όνομά μου. Θες το ταξί σου και αύριο να υπάρχει ???"

Να δεις για πότε γίνεται κότα!!!

Το πολύ πολύ να καταλήξεις νοσοκομείο ή σε καμμιά ερημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε όλα αυτά, αλλά δεν έχετε προσέξει πως υπάρχει κάτι το οποίο δεν σχολίασε κανείς σας: αυτοί που ήταν στο ταξί ΔΕΝ ήταν τυχαίο πελάτες αλλά συνεργοί του ταρίφα.

Οι απατεώνες ταρίφες δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο. Έχουν συμφωνήσει απο πριν σε ποια οδό θα είναι, και "τυχαία" θα περάσει από εκεί, κάνοντας τους πελάτες.

Axaxouxa, στην δικιά σου περίπτωση θυμάσαι αν ο ταξιτζής τους ρώτησε που πάνε ή αν τους μιλούσε καθόλου?

Αν μπορείς, μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω στοιχεία για τον ταξιτζή? Είχε πάθει και η μητέρα μου κάτι παρόμοιο παλιότερα, και έχω την εντύπωση πως είναι ο ίδιος τύπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε όλα αυτά, αλλά δεν έχετε προσέξει πως υπάρχει κάτι το οποίο δεν σχολίασε κανείς σας: αυτοί που ήταν στο ταξί ΔΕΝ ήταν τυχαίο πελάτες αλλά συνεργοί του ταρίφα.

Οι απατεώνες ταρίφες δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο. Έχουν συμφωνήσει απο πριν σε ποια οδό θα είναι, και "τυχαία" θα περάσει από εκεί, κάνοντας τους πελάτες.

Axaxouxa, στην δικιά σου περίπτωση θυμάσαι αν ο ταξιτζής τους ρώτησε που πάνε ή αν τους μιλούσε καθόλου?

Αν μπορείς, μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω στοιχεία για τον ταξιτζή? Είχε πάθει και η μητέρα μου κάτι παρόμοιο παλιότερα, και έχω την εντύπωση πως είναι ο ίδιος τύπος.

 

 

Κοιτα να δεις αυτος που καθοταν διπλα μου 110% ηταν πελατης γιατι περασε απο μπροστα μου να παρει ταξι εκει που περιμενα εγω πισω απο μια γυναικα και στο καπακι μπηκα κι εγω

ο μπροστινος θα μπορουσε να ειναι και γιος του ...

ενα κολοπαιδι γυρω στα 18-20 ετων τον κοβω

το παιδι μου ειπε (ας κλεβει να παμε σπιτια μας θελουμε)

ο διπλανος μου ειπε (θελω να παω σπιτι μου φιλε δεν με ενδιαφερει τι κανει)

 

Δεν νομιζω να ηταν στημενοι πελατες γιατι αυτος ο κλεφτης ρωτουσε και κορναρε να γεμισει το οχημα στην Ομονοια

 

 

Αλλα διαβασε λιγο τις αναφορες και το αρχικο ποστ για να καταλαβεις τι εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxouxas ρε φίλε μη το συνεχίζεις, βλέπεις δε βγαίνει άκρη, εδώ τους λές τι παίχτηκε και ψάχνεις ενναλακτικές για την επόμενη φορα και σου τη λένε -μεταξύ άλλων- και για του οτι δίνεις έμφαση με κεφαλαία...

 

next time ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...