Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η μετάφραση του Facebook στα ελληνικά!


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αύτοφακέλωμα, αυτό είναι το χειρότερο απ' όλα...

 

 

Και για όσους δεν αντιλαμβάνονται τα σχόλια φακέλωμα και αυτοφακέλωμα δείτε αυτό το video.

Κάντε μου τη χάρη και χάστε 53 λεπτά από τον πολύτιμο διαδικτιακό σας χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το οτι οι Τουρκοι ειναι 40 με 50 εκ/ρια απο εμας δεν σημαινει τπτ απολυτως. Σκεφτειτε οτι απαραιτητη προυποθεση για να ειναι καπoιος μελος στο facebook ειναι να εχει συνδεση στο διαδικτυο οταν στην Τουρκια το 1Mbps κοστολογειται γυρω στα 80 ? - αρκετα τσουχτερο για εναν μεσο πολιτη - και τα ευρυζωνικες συνδεσεις ειναι το τελευταιο που πρεπει να βελτιωσουν . Οποτε η καθυστερηση δεν νομιζω να δικαιολογειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κοψετε ολοι τα τηλεφωνα, να καταργηθει το ΑΦΜ και η Φορολογικη Δηλωση, να καουν το ληξιαρχεια, να καταργηθουν τα ταμεια ασφαλειας, να καταργηθουν οι ταυτοτητες, να μην ξαναγινουν εκλογες....

 

Και μετα λετε οτι το Facebook ειναι φακελωμα. Ισα ρε... Κανεις δεν εχει το δικαιωμα να λεει καποιον καραγκιοζη επειδη ειναι γραμμενος σε μια υπηρεσια του διαδυκτιου, με τα οποια κακα της.

 

Να κλεισει το youtbe, το myspace, το facebook, το hi5, και δε ξερω εγω τι αλλο και να γυρισει η κοινωνια 10 χρονια πισω επειδη καποιοι θεωρουν οτι ολα αυτα ειναι αντικοινωνικα και εσωστρεφη μεσα στην αμοιρη Ελλαδα που ειναι αφημενη στη τυχη της. Ας κοιταξει ο καθενας να κανει οτι καλυτερο μπορει για τον εαυτο του και ας αφησουμε επιτελους το ιντερνετ στην ησυχια του. Μας εχουν σκοτισει τα @@ με το σατανικο ιντερνετ στην Ελλαδα.

 

Ναι, γουσταρω να με εχει φακελωμενο η CIA, τοσα χρονια το Facebook περιμενε για να δει καμμια φωτογραφια μου με το φραπε στο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτάξτε,στην τουρκία γενικά επειδή είναι και κάπως ας μου επιτραπεί η έκφραση φτωχιά χώρα και γενικα δεν ειναι και τοσο συγχορονη δεν ειναι μεγάλα τα ποσοστα των χρηστω ιντερνετ (για την τουρκία).για την Ελλαδα τα ποσοστα στην ουρκία είναι μεγάλα επειδή η ελλάδα είναι μικρότερη χώρα.

Βασικά ανάλογα με τον πληθυσμό της καθε χώρας βγάζουν γλώσσες.Πχ σε άλλα site υπάρχει και βουλγαρική και ας μην υπάρχουν πάρα πολλοί βούλγαροι στοπ ιντερνετ.

Τι θέλω να πω δηλαδή, οτι για την ΕΛλαδα τα ποσοστα των χρηστων ιντερνετ είναι ικανοποιητικά.Στην τουρκία τα ποσοστα των τουρκω χρηστων του ιτνερνετ δεν ειναι καθόλου ικανοποιητικά.Μάλιστα έχω εναν τουρκο φίλο ο οποίος μου λέει πως ακομα στην τουρκίοα έχουν οι πιο πολλοί pstn...

 

Που θέλω να καταλήξω?Δεν μπαίνουν οι γλώσσες ανάλογα με το πόσο ανεπτυγμένη/πλούσια είναι η κάθε χώρα, αλλα ανάλογα μετον πληθυσμό συνήθως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι Τουρκοι ειναι 40 με 50 εκ/ρια απο εμας δεν σημαινει τπτ απολυτως. Σκεφτειτε οτι απαραιτητη προυποθεση για να ειναι καπoιος μελος στο facebook ειναι να εχει συνδεση στο διαδικτυο οταν στην Τουρκια το 1Mbps κοστολογειται γυρω στα 80 ? - αρκετα τσουχτερο για εναν μεσο πολιτη - και τα ευρυζωνικες συνδεσεις ειναι το τελευταιο που πρεπει να βελτιωσουν . Οποτε η καθυστερηση δεν νομιζω να δικαιολογειται.

 

γι'αυτό φίλε μου και συνήθως στην τουρκία ιντερνετ έχουν οι πλούσιες οικογένειες.πχ στρατιωτικών,γιατρων,δικηγόρων κτλ.

Ενω εδω πχ ιντερνετ εχει και η κουτσή Μαρία (ενας γνωστός μας δεν έχει να φάει πραγματικά αλλα έχει ιτνερνετLol-η νοοτροπία του έλληνα που δεν τα βγάζει πέρα...χαχα)

Εντάξη δεν λέω οτι στην Ελλάδα ολοι χρησιμοποιούν ιντερνετ, αλλα μη συγκριθούμε με την τουρκία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κοψετε ολοι τα τηλεφωνα, να καταργηθει το ΑΦΜ και η Φορολογικη Δηλωση, να καουν το ληξιαρχεια, να καταργηθουν τα ταμεια ασφαλειας, να καταργηθουν οι ταυτοτητες, να μην ξαναγινουν εκλογες....

 

Και μετα λετε οτι το Facebook ειναι φακελωμα. Ισα ρε... Κανεις δεν εχει το δικαιωμα να λεει καποιον καραγκιοζη επειδη ειναι γραμμενος σε μια υπηρεσια του διαδυκτιου, με τα οποια κακα της.

 

Να κλεισει το youtbe, το myspace, το facebook, το hi5, και δε ξερω εγω τι αλλο και να γυρισει η κοινωνια 10 χρονια πισω επειδη καποιοι θεωρουν οτι ολα αυτα ειναι αντικοινωνικα και εσωστρεφη μεσα στην αμοιρη Ελλαδα που ειναι αφημενη στη τυχη της. Ας κοιταξει ο καθενας να κανει οτι καλυτερο μπορει για τον εαυτο του και ας αφησουμε επιτελους το ιντερνετ στην ησυχια του. Μας εχουν σκοτισει τα @@ με το σατανικο ιντερνετ στην Ελλαδα.

 

Ναι, γουσταρω να με εχει φακελωμενο η CIA, τοσα χρονια το Facebook περιμενε για να δει καμμια φωτογραφια μου με το φραπε στο χερι.

 

Το νομισμα εχει 2 οψεις.Αν δεν αναγνωριζεις τις αρνητικες συνεπειες των social networking wesites(βλεπε myspace,hi5,facebook κλπ) εθελοτυφλεις.

 

δικαιωμα σου.Αλλα μην υποστηριζεις οτι δεν υπαρχουν αρνητικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νομισμα εχει 2 οψεις.Αν δεν αναγνωριζεις τις αρνητικες συνεπειες των social networking wesites(βλεπε myspace,hi5,facebook κλπ) εθελοτυφλεις.

 

δικαιωμα σου.Αλλα μην υποστηριζεις οτι δεν υπαρχουν αρνητικα

 

Τις γνωριζω φιλε μου τις αρνητικες συνεπειες, και; Θα σταματησει ο κοσμος να ασχολειται με το Facebook; Οχι... Η εμπειρια μου στο ιντερνετ τα τελευταια 17 χρονια δεν μου επιτρεπει να ασχολουμαι με το Facebook πανω απο 10 λεπτα την ημερα. (αν διαβαζες σωστα το προηγουμενο ποστ θα εβλεπες το " με τα οποια κακά")

 

Να κοψουμε ολοι τα email και το ιντερνετ και να στελνουμε ολοι γραμματα και να τρεχουμε στις βιβλιοθηκες. Μας κατασκοπευουν, αφηνουμε παντου τα ιχνη μας, τα email μας σκαναρονται απο τη στιγμη που γινονται draft!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλεκεις κατι.

δεν ειμαι καμμια γιαγια με το σταυρο στο χερι που λεει "ουουουουο 666" για το ιντερνετ.

σχετικα δε με το ποσο μας "φακελωνουν" και ποσο οχι,δεν θα απαντησω.

καλη σας μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εκπομπη ολο βλακεις θα πουν και τα μεγαλοποιουν.το κανουν να φενεται λες και ειναι η καταρα.δεν μπαινω facebook αλλα ελεος με το φακελωμα.παντου υπαρχουν τα στοιχεια σου απο πιστωτικη καρτα μεχρι δεν ξερω τι στην τραπεζα που σε ρωτανε ολα.και αμα δουν οτι εχω μια φωτο η δουν οτι ειμαι 20 χρονων πχ λιγο με νοιαζει.και στο φιναλε απειρα ατομα το βρισκουν σημαντικο αφου δεν μπορουν να κανουν παρεα εξω.αλλα ολοι το κατακρινουν λες και ειναι κακο ο αλλος να μην θελει να κανει παρεες εξω.τα κατακρινουμε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεξηγήθηκα πριν σόρρυ αλλά δεν τα έβαλα με όλους τους χρήστες του facebook.Τα έβαλα με αυτούς που βάζουν πραγματικά στοιχεία τους μέσα και μετά παραπονιούνται για ηλεκτρονικό φακέλωμα κ τις κάμερες στους δρόμους.Αυτούς λέω καραγκιόζηδες.Και μην συγκρίνουμε δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες με το να ποστάρουμε στοιχεία δημόσια που μπορεί να τα δεί κάποιος οπουδήποτε στην γή.Οι άνθρωποι που ανέφερα παραπάνω ΜΟΝΟΙ τους ΚΑΤΑΡΓΟΥΝ τις ελευθερίες τους.Δεν ζητάω πολλά,απλά να πάψουν να μας τα πρήζουν.Αν ψάξεις στο facebook θα βρείς μέσα και Έλληνες "αναρχικούς" της κακιάς ώρας που πλήν των γνωστών συνθημάτων "θάνατος στα αφεντικά"κοκ, βάζουν και τις απόψεις τους περί φασισμού,ηλεκτρονικού φακελώματος κτλ.ΕΙΡΩΝΙΑ δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλεκεις κατι.

δεν ειμαι καμμια γιαγια με το σταυρο στο χερι που λεει "ουουουουο 666" για το ιντερνετ.

σχετικα δε με το ποσο μας "φακελωνουν" και ποσο οχι,δεν θα απαντησω.

καλη σας μερα

 

Δεν επιτιθομαι σε εσενα φιλε poscaman, επιτιθομαι στις εκπομπες της Ελληνικης τηλεορασης που αναφερει και ο poulinos. Μαστιγα της κοινωνιας το παρουσιαζουν, σε λιγο θα μας πουν οτι ειναι χειροτερο και απο τα ναρκωτικα.

 

Λεει ενας στο κουτι της Πανδωρας: Γραφω στο status μου οτι θα παω διακοπες ενα μηνα (το οποιο κραταει 5 μερες, μετα auto delete εκτος και εαν το ανανεωσεις παλι), αρα ο κλεφτης ξερει οτι το σπιτι μου θα ειναι αδειο για ενα μηνα. Τι λες ρε προεδρε; Το status σου το βλεπει μονο οποιος ειναι στη Friend List σου και κανενας αλλος (εκτος και αν εχεις 4.000 φιλους απο τους οποιους γνωριζεις προσωπικα μονο τους 10, τοτε ναι, κυνδυνευεις, αλλα μη το γενικευεις). Εκτος και αν ερθει η CIA να σε κλεψει.

 

Τροπος επικοινωνιας ειναι, ο καλυτερος αυτη τη στιγμη στον πλανητη, αναμεσα σε ολο το πλανητη. Μα εχει χιλια κακα! Ναι, με τα κακα του. Φακελωμα; Ναι φακελωμα. Απο τη στιγμη που γενιεσαι φακελωνεσαι, με τους αντιτρομοκρατικους νομους δεν ξεφευγεις απο πουθενα πλεον.

 

De@ath Lord συμφωνω με τις ιδεολογιες σου, αλλα το ποσο δημοσια ειναι το οριζεις εσυ μεσα απο τις επιλογες που σου δινει η πλατφορμα.

 

 

 

Για να μην παρεξηγηθω και εγω, δεν ειμαι φανατικος χρηστης του Facebook, ουτε κερδιζω κατι με το να γραφω ολα τα απο πανω, τις αποψεις μου εκφραζω για ενα υποτιθεμενο προβλημα της κοινωνιας στην Ελλαδα. Δηλαδη ο πολιτικος, ο ηθοποιος, ο τραγουδιστης, ο Χ διασημος εχει κοινωνικο προβλημα και δεν μπορει να κανει φιλους στη πραγματικη ζωη; Αληθεια, ποσους μπορει να εχει βοηθησει αυτη η πλατφορμα που μπορει να πασχουν απο χιλιες δυο ψυχικες και πνευματικες ασθενειες εστω και με αυτο το τροπο απο τη στιγμη που δεν εχουν τη δυνατοτητα να κανουν κατι για το προβλημα τους;

 

p.s: Το μεγαλυτερο φακελωμα γινεται για την targeted διαφημηση aka τρελα λεφτα, τα υπολοιπα ειναι για τους συνομωσιολογους που τους ενοχλει το φακελωμα ενω ξερουν οτι δεν μπορουν να κανουν οτιδηποτε εαν πρωτα δεν φακελωθουν.

 

ps2: ποσοι θα θελαν να εχουν το Facebook με τα δισεκατομμυρια του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...