Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξεκίνησα εχτές με demon hunter έφαγα και τον skeleton king, αλλά δεν ξέρω ποια stats αρμόζουν σε αυτόν τον χαρακτήρα.

Υπάρχει κανένα σιτε που να εξηγεί ποια stats πρέπει να έχουμε ανάλογα με το class μας;

Μετά, είναι σωστό λέτε όλα τα magic items που πέφτουν από τα mobs και δεν τα φοράμε βέβαια, να τα σπάμε σε mats από τον blacksmith για να craftαρουμε τίποτα αργότερα?

Γενικά για δώστε τίποτα συμβουλές για το game αν δεν βαριέστε βέβαια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω νεος στο diablo ειμαι! Για να καταλαβω, το αγοραζω και μετα πρεπει να ειμαι ονλαιν για να παιζω οπως το lineage; Επειδη εχω περιεργες ωρες που μπορω να παιζω οταν λετε co op, μονος μου δεν μπορω να το ξεκινησω και να το τελειωσω; Σε οποιοδηποτε σταδιο δυσκολιας παντα! Ευχαριστω!

Ακόμα και single player για να παίξεις πρέπει να είσαι online ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει κανένα σιτε που να εξηγεί ποια stats πρέπει να έχουμε ανάλογα με το class μας;

Μετά, είναι σωστό λέτε όλα τα magic items που πέφτουν από τα mobs και δεν τα φοράμε βέβαια, να τα σπάμε σε mats από τον blacksmith για να craftαρουμε τίποτα αργότερα?

Γενικά για δώστε τίποτα συμβουλές για το game αν δεν βαριέστε βέβαια. :)

 

DH έχει σαν κύριο stat το dexterity. Το δείχνει και όταν πας το βελάκι από πάνω του. :)

 

Επίσης σου εξηγεί τι κάνει το καθένα.

 

Αν δεν έχεις items συγκεκριμένα, καλό είναι να train (όχι πολύ νομίζω; Γιατί φεύγει μακριά στα levels) τον Blacksmith και να σου φτιάχνει πράγματα. Βέβαια μπορεί να σου σκάσει π.χ. +intelligence που δεν το θες και να το κάνεις πάλι σκόνη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα εχτές με demon hunter έφαγα και τον skeleton king, αλλά δεν ξέρω ποια stats αρμόζουν σε αυτόν τον χαρακτήρα.

Υπάρχει κανένα σιτε που να εξηγεί ποια stats πρέπει να έχουμε ανάλογα με το class μας;

Μετά, είναι σωστό λέτε όλα τα magic items που πέφτουν από τα mobs και δεν τα φοράμε βέβαια, να τα σπάμε σε mats από τον blacksmith για να craftαρουμε τίποτα αργότερα?

Γενικά για δώστε τίποτα συμβουλές για το game αν δεν βαριέστε βέβαια. :)

stats δεν χρειάζεται να ασχοληθείς όταν κάνεις lvl up τα βάζει αυτόματα το game.

στην αρχή ειδικά magic-rare που δεν φοράς σπάνε για materials, πιο μετά με τα top αν θες να ασχοληθείς με το auction είναι δικό σου θέμα!

τελευταία συμβουλή κάτσε και απόλαυσέ το είναι παιχνιδάρα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω νεος στο diablo ειμαι! Για να καταλαβω, το αγοραζω και μετα πρεπει να ειμαι ονλαιν για να παιζω οπως το lineage; Επειδη εχω περιεργες ωρες που μπορω να παιζω οταν λετε co op, μονος μου δεν μπορω να το ξεκινησω και να το τελειωσω; Σε οποιοδηποτε σταδιο δυσκολιας παντα! Ευχαριστω!

Μπορείς κανονικότατα να το παίζεις μόνος σου όποτε θες, απλά για να παίζεις ακόμα και single-player θες ιντερνετ. Το παιχνίδι είναι γραμμικό (δλδ ένα μέρος μετά το άλλο) και συγκεκριμένο. Τώρα από κει και πέρα αν θες μπορείς να παίξεις τα ίδια και με άλλους 3 (φίλους σου ή τυχαίους από το δίκτυο) όπου εκεί τα mobs είναι πιο δυνατά και ρίχνουν και καλύτερο loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το hardcore k πανω pou λεει ειναι permanent kill πως το εννοει?δηλαδη πεθαινεις κ παει ο char σου δν μπορεις να ξαναπαιξεις με αυτον? η πεθαινει κ απλα απο την αρχη το game αλλα με τα lvl που ειχες κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα δηλαδη να μην το ξεκινησω καν ε?θα σπασω τα παντα αν πεθανω χαχα

 

Ε ναί ειδικά αν είναι από κάποιο lag spike το rage θα φτάσει +00 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...