Προς το περιεχόμενο

Παρενοχληση της Vivodi στο τηλεφωνο του σπιτιου μου!


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

Αραχτος στο καναπε, χτυπαει το σταθερο μεσημεριατικα...

 

Υπ: Ναι γεια σας, εσεις πληρωνετε ΟΤΕ για το σταθερο σας, σωστα; (τη ψιλιαζομαι την υποθεση αμεσως, ασε που με ρωτουσε λες και εχω κανει μαλακια τοσο καιρο που πληρωνω εκει)

 

Εγω: Ναι, τον ΟΤΕ πληρωνω, γιατι με ρωτατε; Ποια ειστε;

 

Υπ: Τι θα λεγατε εαν πληρωνατε πολυ λιγοτερα χρηματα για το τηλεφωνο σας και το ιντερνετ;

 

Εγω: Μισο για να καταλαβω, απο ποια εταιρια με περνετε;

 

Υπ: Ειμαι συμβουλος τηλεπικοινωνιων, απο τη Vivodi σας καλω.

 

Με πιανουν κατι γελια πολυ δυνατα εκεινη τη στιγμη.

 

Υπ: Γιατι με ειρωνευεστε κυριε; Σας παρακαλω να μην γελατε (με νευρα η φωνη)

 

Εγω: Δε γελαω με εσας κυρια μου, με την Vivodi γελαω!

 

Υπ: Γιατι, τι εχει η Vivodi;

 

Εγω: Να σας πω τι δεν εχει καλυτερα, αξιοπιστια δεν εχει, γι'αυτο γουσταρω να πληρωνω τον ΟΤΕ

 

Υπ: To γνωριζετε οτι η Vivodi εχει πολυ μεγαλους πελατες στο δυναμικο της απο το 2001 σαν τον Οργανισμο Λαμπρακη, οπως καταλαβενετε η Vivodi εχει μεγαλη αξιοπιστια. (...)

 

Εγω: Ναι, αλλα ο Λαμπρακης πληρωνει 15.000 ευρω τη μηνα για να εχει μισθωμενες γραμμες της Vivodi. Τι πατε να μου συγκρινετε τα 35 ευρω που θα πληρωνω εγω σε εσας για το σπιτι μου με μια μεγαλη επειχηρηση;

 

Υπ: Ναι, αλλα ο Λαμπρακης εχει και 10 γραμμες τηλεφωνου (!!!) γι'αυτο πληρωνει τοσα.

 

Εγω: Μαλλον δε καταλαβατε, 15.000 ευρω μισθωμενη για το ιντερνετ μονο, οχι για τα τηλεφωνα κυρια μου.

 

Υπ: (σαφως νευριασμενη) Ε τοτε τι να σας πω, να μεινετε στον ΟΤΕ και να πληρωνετε την αξιοπιστια του ακριβα! (μας βαζει και χερι που θα δινουμε τα λεφτα μας).

 

Εγω: ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ και χραπ, της το κλεινω στα μουτρα.

 

Ερωτηση τωρα: Που στο διαολο βρηκε το τηλεφωνο μου τριτη εταιρια περα του ΟΤΕ, απο τη στιγμη που εχω ζητησει το τηλεφωνο μου να ΜΗΝ καταχωρειται στον τηλεφωνικο καταλογο; Το θεμα ειναι σοβαρο, ο καθενας δηλαδη μπορει να βρει το τηλεφωνο μου, αρκει να δουλευει σε μια μεγαλη εταιρια; Τη καραγκιοζιλικια ειναι αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλό.

Παίρνει μια λίστα με τηλέφωνα... ας πούμε για παράδειγμα 2106677888 - 2106677999

Σήμερα πρέπει να πάρει αυτά τα τηλέφωνα κτλ κτλ. Ε κάποιο θα είναι δικό σου κάποια μέρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλό.

Παίρνει μια λίστα με τηλέφωνα... ας πούμε για παράδειγμα 2106677888 - 2106677999

Σήμερα πρέπει να πάρει αυτά τα τηλέφωνα κτλ κτλ. Ε κάποιο θα είναι δικό σου κάποια μέρα ;)

 

Σωστο αν δεν σε ζητησε με το ονομα σου μαλλον κατι τετοιο θα συμβαινει, χωρις να αποκλειω οτι μπορει να εχουν λιστες με συνδρομητες ΟΤΕ.

 

Παντως αυτο που με ενοχλει πιο πολυ ειναι το θρασος ολων αυτων που αντι να σου ζητανε συγνωμη για την ενοχληση και να το κλεινουν με την ουρα στα σκελια που ενοχλουν ο,τι ωρα να ναι, βγαζουν κι γλωσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλό.

Παίρνει μια λίστα με τηλέφωνα... ας πούμε για παράδειγμα 2106677888 - 2106677999

Σήμερα πρέπει να πάρει αυτά τα τηλέφωνα κτλ κτλ. Ε κάποιο θα είναι δικό σου κάποια μέρα ;)

 

πολλες φορες δινουμε το τηλεφωνο μας σε διαφορες εταιρειες οταν αγοραζουμε κατι για να κοπει αποδειξη πχ

 

πολλες απο αυτες τις εταιρειες πουλανε λιστες με τηλεφωνα πελατων σε εταιρειες που εμπορευονται τετοιες λιστες

 

οσο για αυτα που λεει το παλικαρι, εγω οταν καταλαβω οτι παιζει τηλεφωνικη πωληση λεω ξερα δεν ενδιαφερομαι και το κλεινω

 

για να μην τους αμολησω καμια $%&^&%&^% που δεν φταινε στην τελικη γιατι ειναι υπαλληλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες φορες δινουμε το τηλεφωνο μας σε διαφορες εταιρειες οταν αγοραζουμε κατι για να κοπει αποδειξη πχ

 

πολλες απο αυτες τις εταιρειες πουλανε λιστες με τηλεφωνα πελατων σε εταιρειες που εμπορευονται τετοιες λιστες

 

οσο για αυτα που λεει το παλικαρι, εγω οταν καταλαβω οτι παιζει τηλεφωνικη πωληση λεω ξερα δεν ενδιαφερομαι και το κλεινω

 

για να μην τους αμολησω καμια $%&^&%&^% που δεν φταινε στην τελικη γιατι ειναι υπαλληλοι

 

οχι φιλε μου ολοι φταινε και ο καθενας εχει το μεριδιο ευθυνης που του αναλογει, αν ειναι ευγενικος και σωστος δεν υπαρχει λογος να βρισεις ουτε να προσβαλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

τα τηλεφωνα τα παιρνουν τυχαια οι υπάλληλοι π.χ. 2105487800 κ μετα με την σειρα μεχρι να τελειωσεις τις ωρες σου.....καποιοι υπαλληλοι παιρνουν κ με τηλεφωνικο καταλογο αλλα οι περισσοτεροι με τον τροπο που προανεφερα....οσο για το τι λενε κτλ ισως επεσες στους θρασεις γιατι υπαρχουν και ατομα που ειναι ευγενεστατα...απλα να ξερετε ολοι πως κανεις δεν ενεργει αυτοβουλως αλλα εχει κ εναν προισταμενο απο πανω απο το κεφαλι του μην το ξεχναμε αυτο...κ αυτο παει πιο πολυ για τις ακαταλληλες ωρες που πολλες φορες παιρνουν τηλ.απο τετοιες εταιριες....αλλα και για το οτι σε ζαλιζουν καποιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω καθε φορα τους αφηνω να μιλανεεεεεεεεεεε...

Και μολις τελειωσουν το μπουρου μπουρου, τους λεω 'και ολα αυτα με ποσα ευρω το μηνα?'

Παντα παιρνω απαντησεις απο 25 εως 40 ευρω.

Μολις το ακουω αυτο (παντα δηλαδη) τους απανταω: "Ειμαι δεσμευμενος για εναν χρονο στη Vivodi με 19,9€ το μηνα και συμπεριλαμβανονται ολες οι υπηρεσιες που δινετε εσεις ακριβοτερα, και ακομη περισσοτερες και ειμαι και ευχαριστημενος κιολας, να με ξαναπαρετε οταν τις φτιαξετε'' Κλικ και το κλεινω.

 

Οπως καθε φορα που με παιρνουν και ζητανε τη κυρια Μπούρα (επειδη πριν 10 χρονια καποια κυρια μπουρα πρεπει να ειχε αυτο το νουμερο), τους λεω ''ΠΕΘΑΝΕ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ".

 

Δες το με την αστεια πλευρα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικοτερα παντως η εταιρια δεν την παλευει.....απλα οι τηλεφωνητες δεν φταινε παντα...κ δεν το λεω μονο για την vivodi αλλα κ για ολες τις εταιριες.... το 19.90 ισχυει μονο για εναν χρονο σαν τιμη παντως στην vivodi...κ ηδη η τιμη του αλλαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αλλα δε μπορει να τους κατηγορησει κανεις γιαυτο.

Η προσφορα κρατησε τουλαχιστον 3 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολλοι εχουν προβληματα στην αρχη, κι εγω μαζι.

Τοτε τους εβριζα.

Αλλα απο τοτε δεν εχω ξανααντιμετωπισει κανενα προβλημα. Νταξει και οι μερικες αποσυνδεσουλες σε 24mbit γραμμες προγραμματισμενες να συγχρονιζουν στο best effort ειναι μεσα στο προγραμμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις τηλεπικοινωνίες ποιός δεν έχει προβλήματα ρε παιδιά. Και βλάβη να σου κάτσει σε όποιο πάροχο και αν είναι άντε βγάλε άκρη. Και εγώ vivo έχω και με άφησαν 20 μέρες χωρίς τηλέφωνο και γιατί. γιατί ήθελε υπερωρίες ο οτετζής και ένα ωραιότατο σάββατο έκανε εργασίες στο καφάο και με έκοψε. Και μετά απο εκεί και πέρα γολγοθάς για να πάει κάποιο άλλο σάββατο να με συνδέσει.

Και το κουλό.

Ήρθε τεχνικός απο vivo, μετρήσαμε την γραμμή και ήταν κομμένη στον κατανεμητή της περιοχής μου. Έφυγε και θα το έδινε βλάβη πάλι, αλλά τυχαία το απόγευμα δούλευε η γραμμή μου. Και την ίδια μέρα να το δινε βλάβη μέχρι το κατανεμητή μου θα έφτανε την επόμενη μέρα.

Θυμήθηκε ο Οτετζης να το φτιάξει μου φαίνεται μετά απο 20 μέρες.

 

Πάντως ένα θα πω. Όπου λαλούν πολλοί κοκόροι και αργεί να ξημερώσει. Και στις ελληνικές τηλεπικοινωνίες είναι πολλοί οι μεσολαβητές για να καταλήξει σε σένα.

Για να έχω ιντερνετ σπίτι μου πχ μεσολαβεί, ΟΤΕ, πάροχος, carrier οπτικής ελλάδος, πάροχος, carrier link με εξωτερικό. Πολλοί μεσολαβητές ρε παιδάκι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εν λόγω προκλητική κυρία σε όλους τις ίδιες μ@λ@κίες λέει περί οργανισμού Λαμπράκη και γουστάρετε να πληρώνετε OTE και το θέμα είναι ότι δεν λέει ούτε το ονομά της............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εν λόγω προκλητική κυρία σε όλους τις ίδιες μ@λ@κίες λέει περί οργανισμού Λαμπράκη και γουστάρετε να πληρώνετε OTE και το θέμα είναι ότι δεν λέει ούτε το ονομά της............

 

Από πού και ως πού μπορεί να θεωρηθεί προκλητική αυτή η κυρία τέλος πάντων?

Εμένα μου φανηκε ευγενέστατη. Στην θέση της αν με με αντιμετωπίζαν με ειρωνία θα απαντούσα χειρότερα.

 

Και στην τελική, ένα "δεν με ενδιαφέρει, έχω δουλειά" φτάνει για να της το κλείσεις.

Αν ανοίγεις ψιλή-κουβέντα μαζί της, δεν νοείται να διαμαρτύρεσαι μετά που βρήκε τον αριθμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού και ως πού μπορεί να θεωρηθεί προκλητική αυτή η κυρία τέλος πάντων?

Εμένα μου φανηκε ευγενέστατη. Στην θέση της αν με με αντιμετωπίζαν με ειρωνία θα απαντούσα χειρότερα.

 

Και στην τελική, ένα "δεν με ενδιαφέρει, έχω δουλειά" φτάνει για να της το κλείσεις.

Αν ανοίγεις ψιλή-κουβέντα μαζί της, δεν νοείται να διαμαρτύρεσαι μετά που βρήκε τον αριθμό σου.

 

κοιτα το θεμα ειναι οτι σε παιρνουν δυο φορες τη βδομαδα ο,τι ωρα γουσταρουν για να σου πουν τις μ...... που τους εχουν γραμμενες, ε οχι δε γουσταρω αλλα δεν τους εχει τραβηξει κανενας καμια αγωγη μεχρι τωρα, προφανως επειδη τωρα τελευταια αντιμετωπιζουν προβληματα ξαναρχισαν το παιδομαζωμα μπας και τσιμπησουν πελατες, και επισης δε γουσταρω το υφακι τους οταν σου μιλανε για το παγιο του ΟΤΕ, ας ζητησει καποιος απο μας τα προσωπικα στοιχεια αυτου που τηλεφωνει να δουμε μετα αν εχουν το ιδιο υφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...