Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί αγώνες: Για πρώτη φορά, πλήρως σε high-def


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω εχω μια φιλη που βλεπη με 60 cm αλλα ειναι αγγλια. :) Αναλογα την περιοχη ειναι και το πιατο. Εδω που ειμαι εγω Ροδο για να το ανοιξης ολο το πακετο θες και 4 με 5 μετρα.

 

45cm ειναι ολα τα μανισια πιατα του sky (29 Ε) ... τα τσακαλια οι αγγλοι , για να μην γεμισει ο τοπος με τεραστια πιατα, στειλαν το δορυφορο στο πιο κοντινο σημειο σε σχεση με την τοποθεσια της χωρας. Ειναι και μαυρο χρωμα σε συνδυασμο με το σκουρο χρωμα του σπιτιου, ουτε καν φαινεται...φυσικα πιανει και hotbird 13 E και astra 19 E παλι με το 45αρι..

Ελλαδα πριν 2 μηνες, εβαλα θεσσαλονικη πιατο 1.20 για hotbird k astra. Μου φανηκε σαν τις nasa που περιμενουν σημα απο εξωγηινους! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή πόσο πάει;

 

Τα hd στα δίνει δώρο ενώ εξαρτάται με ποιά άλλα πακέτα θέλεις να τα συδνυάσεις. Πχ hd και calcio πακέτο που έχει περίπου 14 αθλητικά κανάλια μέσα κοστίζει 27 ευρώ μέχρι τέλος 2008 και μετά 55 νομίζω σε μια προσφορά που δίνει ετήσια. Πακέτο μόνο hd δε μπορείς να πάρεις.

 

http://www.sky.it/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν φτωχότερες χώρες όπως Κίνα και Τουρκία να έχει wide τηλεόραση σε κάθε χωριό με, οι κινέζοι μάλιστα με καλωδιακή και σε πολλές περιπτώσεις hd. Έστω ένας ευρωπαικός πάροχος, μπορεί να το κάνει αφού η αγορά είναι μεγαλύτερη των usa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν φτωχότερες χώρες όπως Κίνα και Τουρκία να έχει wide τηλεόραση σε κάθε χωριό με, οι κινέζοι μάλιστα με καλωδιακή και σε πολλές περιπτώσεις hd. Έστω ένας ευρωπαικός πάροχος, μπορεί να το κάνει αφού η αγορά είναι μεγαλύτερη των usa.

Αχ αυτή η μανία του Έλληνα να υποτιμά τους άλλους λαούς και στην επόμενη πρόταση να παραδέχεται ότι είναι σε χειρότερη μοίρα από τους άλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η Τουρκία και η Κίνα είναι πολύ μεγαλύτερες αγορές από την Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος λόγος που στην Ελλάδα υπάρχει μόνο μία συνδρομητική πλατφόρμα και που γενικά δεν έχουμε συνηθίσει να πληρώνουμε για τέτοιες υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επικό είναι ότι η ΕΡΤ πλήρωσε για τα δικαιώματα της αποκλειστικής μετάδοσης της ολυμπιάδας σε hd. Ότι να 'ναι!

Όσο για το αν ο Έλληνας δεν έχει συνηθίσει να πληρώνει για να δει τηλεόραση, εγώ νομίζω ότι έχει συνηθίσει να χρυσοπληρώνει για τις πανάθλιες τηλεοπτικές υπηρεσίες της νόβα και για αυτό δεν αντιδρά κανείς που όλη η ευρώπη έχει συνδρομητικά κανάλια σε hd και εδώ ακόμα υπόσχονται. Digitalb κανείς? Μήπως και η αλβανία είναι μεγαλύτερη αγορά?:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό περί αποκλειστικής μετάδοσης σε HD δεν το γνωρίζω. Ενδεχομένως να αγόρασαν τα εν λόγω δικαιώματα με τη λογική ότι θα έδειχναν την Ολυμπιάδα μέσω HellasSat σε HD. Κάτι που ήταν σχεδόν σίγουρο μέχρι τον Μάιο αλλά τελικά δεν γνωρίζω τι έγινε (δεν ασχολούμαι καθόλου με τα δορυφορικά, γενικά δεν βλέπω σχεδόν ποτέ τηλεόραση με εξαίρεση κανά αθλητικό).

 

Ο Έλληνας δεν έχει συνηθίσει να πληρώνει για τηλεοπτικές υπηρεσίες. Κάποιοι -λίγοι- Έλληνες το κάνουν αυτό (καμια 200αριά χιλιάδες, δηλ. πρακτικά ο ίδιος αριθμός εδώ και μια δεκαετία). Και φαντάζομαι οι περισσότεροι πληρώνουν μόνο και μόνο για να βλέπουν κανα πρωτάθλημα ποδοσφαίρου/μπάσκετ, τα αποκλειστικά δικαιώματα των οποιων έχει το Nova. Οι μισοί συνδρομητές της Nova πρέπει να αισθάνονται περίπου αναγκασμένοι και... εξαρτημένοι απ' αυτήν. Μονοπώλιο γαρ.

 

Όταν πριν ελάχιστα χρόνια η Μάλτα έβγαλε στον αέρα τα πρώτα επίγεια ψηφιακά κανάλια της, το έκανε επί συνδρομή και όλοι πλήρωσαν αδιαμαρτύρητα (δεν τολμώ να φανταστώ τι περιεχόμενο έχουν τα μαλτέζικα κανάλια...) Γιατί? Μα επειδή στη Μάλτα η πλειοψηφία των τηλεοπτικών υπηρεσιών είναι επί πληρωμή και ο πελάτης έχει συνηθίσει να τα σκάει. Σκεφτείτε να γινόταν κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα, πόσοι από μας θα πλήρωναν για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε ότι όλοι οι Έλληνες πληρώνουν θέλουν δεν θέλουν συνδρομητικη τηλεόραση. Αυτή λέγεται ΕΡΤ. Από την οποία επίσης οι τηλεοπτικές υπηρεσίες που παίρνουν είναι για γέλια. Ο μόνος λόγος ύπαρξης της επιδοτούμενης από τους πολίτες κρατικής τηλεόρασης είναι να πλουτίζουν κάποιοι και να βολεύονται οι φίλιοι προς την εκάστοτε κυβέρνηση δημοσιογράφοι. Ένα δείγμα του ανορθολογισμού που επικρατεί, είναι και η αγορά των δικαιωμάτων για hd που ανέφερα παραπάνω, χωρίς να υπάρχουν εγγυήσεις ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει. Οι κρατικές τηλεοράσεις της Ελβετίας και της Αυστρίας παρέχουν ήδη hd πρόγραμμα. Οι κρατικές της Ρουμανίας και Πολωνίας είναι σχεδόν έτοιμες (έχουν αρχίσει ήδη πιλοτικές εκπομπές σε hd). Εμείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια του προηγουμενου σχολιου του φιλου evangelou να θυμισω οτι η ΕΡΤ απασχολει 15000 υπαλληλους και οτι στο Πεκινο εστειλε 110 δημοσιογραφους.

Πως θα πληρωθουν ολοι αυτοι αν ο ελληνας δεν πληρωσει 'συνδρομη' ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερωτηση :

γιατι η νετ εχει τοση διαφορα στην ευκρινεια με την ετ1 ?

ειδικα σε αγωνες μπασκετ και ποδοσφαιρου στην ετ1 βλεπεις μια θολουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...