Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτρεψτε μου να μπω στην παρεα και να σας πω οτι η αναβαθμιση no org για το 3260Ι δεν αναγνωριζει τους υποτιτλους ,αν δεν εχουν το ιδιο ακριβως ονομα ,ακομα και αν ειναι βιντεο και αρχειο υποτιτλων μονα τους στον ιδιο φακελο.Το κανει ομως η org και την προτεινω για αυτους που εχουν γραμμενα DVDs με αυτον τον τροπο.

 

Εχω μια απορια αν και δεν εχω το 3260Ι.Αν δεν φτιαξεις αρχειο και υποτιτλους με το ιδιο ακριβως ονομα πως τσεκαρεις στο p.c σου οτι δουλευει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιζοντας τα με bs player.Αρκει με το ποντικι να συρεις το αρχειο υποτιτλων πανω στην ταινια που ηδη εχεις εκκινησει με το bs player.Εναλλακτικα φτιαχνω νεο φακελο,μεταφερω το αρχειο βιντεο μεσα σε αυτον με το ποντικι και το αρχειο υποτιτλων με copy/paste.Δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση παιδιά: Έχω το 3260Ι

Πέρασα όλες τις ταινίες μου σε εξωτερικό δίσκο που τον φορμάρισα σε fat 32 και τις παίζει κανονικά.

Μετά από μέρες έβαλα τον δίσκο στο pc και πρόσθεσα και άλλες ταινίες που είχα κατεβάσει.

‘Όταν τον ξανασυνέδεσα στο 3260 δεν τις έδειχνε με αλφαβητική σειρά όπως στο pc αλλά σαν συνέχεια μετά την πρώην τελευταία ταινία ή τέλος πάντων όχι όπως έχουμε συνηθίσει στον file manager.

Σαν να είναι ταξινομημένα κατά ημερομηνία δημιουργίας και όχι αλφαβητικά.

Υπάρχει εξήγηση για αυτό ???

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση παιδιά: Έχω το 3260Ι

Πέρασα όλες τις ταινίες μου σε εξωτερικό δίσκο που τον φορμάρισα σε fat 32 και τις παίζει κανονικά.

Μετά από μέρες έβαλα τον δίσκο στο pc και πρόσθεσα και άλλες ταινίες που είχα κατεβάσει.

‘Όταν τον ξανασυνέδεσα στο 3260 δεν τις έδειχνε με αλφαβητική σειρά όπως στο pc αλλά σαν συνέχεια μετά την πρώην τελευταία ταινία ή τέλος πάντων όχι όπως έχουμε συνηθίσει στον file manager.

Σαν να είναι ταξινομημένα κατά ημερομηνία δημιουργίας και όχι αλφαβητικά.

Υπάρχει εξήγηση για αυτό ???

Ευχαριστώ

 

Παντως ετσι ειναι το κανονικο. Ε ναι, προφανως ταξινομει τις ταινιες κατα ημερομηνια δημιουργιας οπως λες. Και σε μενα ετσι γινεται. Και οταν ξανασυνδεις τον σκληρο στον υπολογιστη, τις δειχνει κανονικα με αλαφαβητικη σειρα, σωστα?

Απλα να ξερεις, οτι οταν θελεις να δεις μια ταινια που προσφατα προσθεσες στις ηδη υπαρχουσες, πηγαινε πατωντας τα νουμερα του τηλεχειριστηριου στην τελευταια (πατα π.χ 092) και μετα αρχισε να ψαχνεις την ταινια σου προς τα πανω, πιο γρηγορα θα την βρεις ετσι. Κομπλε ειναι, εμενα με βολευει καλυτερα ετσι παρα με αλφαβητικη σειρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο p.c στα δειχνει αλφαβητικα γιατι το εχεις επιλεξει απο τα windows.Το μηχανημα ομως δεν εχει.Παντως τα

καινουργια αρχεια μπορεις να τα βαλεις σε ενα φακελο να τον ονομασεις 1 και να ειναι στην αρχη του file browser για να μην τα ψαχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!!

έχω κατεβασει το άρχειο rar DVP3260_12 από το rapidshare και μου εμφανίζεται σε μορφή vlc.

Όταν το κάψω σε δισκάκι το DVD player δεν το διαβάζει.

Τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!!

έχω κατεβασει το άρχειο rar DVP3260_12 από το rapidshare και μου εμφανίζεται σε μορφή vlc.

Όταν το κάψω σε δισκάκι το DVD player δεν το διαβάζει.

Τι να κάνω?

Εννοεις οτι το εικονιδιο που σου δειχνει ειναι του vlc.Η καταληξη του αρχειου ειναι .bin ?

Το .bin καις και δεν το ριχνεις στο δισκακι και το γραφεις ?

Εχει γραφτει και σε προηγουμενα ποστ η διαδικασια.Διαβασε και αυτο

http://vb6rocod.blogspot.com/2008/12/philips-dvp3260.html

Παντως κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερα να κανεις την αναβαθμιση με ενα στικακι απο την usb θυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S.O.S.

Πριν λιγο αγορασα και εγω διαβαζοντας τα καλα σχολια για την συγκεκριμενη συσκευη.Ενω ομως η συσκευη μου ειναι DVP3260_12.bin δεν το αναγνωριζε κ αναγκαστηκα και εκανα αναβαθμιση με την DVP3260Ι_12.bin εκδοση που την αναγνωρισε.αμασως μετα εκανα και την ρυθμιση στους υποτιτλους οπως ακριβως εχετε αναφερει.Δυστυχως ομως τωρα δεν διαβαζει ουτε τα dvd αλλα ουτε και τα flash στη θυρα usb.

Σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Προκαταβολικα

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:14 ----------

 

Ακυρος ο συναγερμος.Αναφερονται ολα πιο πανω (δεν τα ειχα δει, αν και ειχα διαβασει αρκετες σελιδες).

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους εσας που φροντιζεται να μας δινεται λυσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα συμβαίνει το εξής :

Έχω 2 3260. Στο ένα με την τελευταία αναβάθμιση λειτουργούν όλα οκ.

Στο δεύτερο κάνοντας την τελευταία αναβάθμιση, δεν διαβάζει σχεδόν ποτέ από τη usb, γράφοντας διαρκώς input invalid, ενώ ο δίσκος δείχνει ότι τροφοδοτείται.

Αναγκάστηκα και πέρασα το official firmware της Philips με το οποίο, η usb δουλεύει κανονικά και πιο γρήγορα, αν και δε διαβάζει όλα τα αρχεία (έχω πάρα πολλά στο σκληρό).

Παράξενο...

Σημ. Τον ίδιο σκληρό τον χρησιμοποιούσα και στα 2 players, οπότε δεν νομίζω ότι υπήρχε θέμα μεγάλου αριθμού αρχείων, αφού στο ένα το διαβάζει κανονικά.

Επεξ/σία από elephant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλώς σας βρηκα παιδες,περνοντας σημερα μια βολτα απο τα carrefour ειδα μια στηλη απο 3264 σε προσφορα με 35 ευρω ,και βουτηξα ενα και εγω.

Η ερωτηση μου ειναι εαν το 3264 περνει την ιδια αναβαθμιση με το 3260..και εαν οχι που θα βρω αναβαθμιση για το δικο μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φιλαράκι και γώ πήρα την προηγούμενη βδομάδα το 3264 από το Carrefour με 35 ευρώ. Η αναβάθμιση είναι η ίδια με το 3260. Εμένα έχει την 3260i.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε peri που βλεπουμε τη φοραει??? ποια εβαλες ακριβως ? εγω βαζω μου λεει οτι κανει αναβαθμιση και μου ανοιγει το πορτακι ολα κανονικα ,,

Αλλα στην τελικη δεν εχω καινουργιο μενου ,ουτε την επιλογη για μεγεθος υποτιτλων,,μηπως μπορεις να μου δωσεις αυτη που σου εκανε δουλεια εσενα??

Α κατα τα αλλα το μηχανακι τα σπαει,διαβαζει γρηγορα και οτι του εχω βαλει το παιζει ,,μονο τους υποτιτλους να μεγαλωσουμε και ειμαστε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε peri που βλεπουμε τη φοραει??? ποια εβαλες ακριβως ? εγω βαζω μου λεει οτι κανει αναβαθμιση και μου ανοιγει το πορτακι ολα κανονικα ,,

Αλλα στην τελικη δεν εχω καινουργιο μενου ,ουτε την επιλογη για μεγεθος υποτιτλων,,μηπως μπορεις να μου δωσεις αυτη που σου εκανε δουλεια εσενα??

Α κατα τα αλλα το μηχανακι τα σπαει,διαβαζει γρηγορα και οτι του εχω βαλει το παιζει ,,μονο τους υποτιτλους να μεγαλωσουμε και ειμαστε οκ.

 

Διαβασε το ποστ #194 για να ξεκινησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...