Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά χρησιμοποιείτε ακόμα το 3260;

Το στειλα στο σπίτι στο εξοχικό που έχω ακόμα CRT.

Πλέον αγόρασα DVD με HDMI σύνδεση, που και πάλι "ξεπερασμένο" θεωρείται με την έλευση των BlueRay.

 

Γενικά με είχε ταλαιπωρήσει αρκετά, δεν διάβαζε εύκολα τους σκληρούς, έκανε τα δικά του.

Δυστυχώς πήγα και ξαναπήρα Philips, δεν νομίζω να το ξανακάνω, με το που πήρα καινούργιο, χάλασε σε 3 μήνες. Ευτυχώς το service ήταν καλό, και μου έδωσε καινούργιο μοντέλο, πιο εξελιγμενο.

 

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Εγω φιλε μου την εχω καταβρει με το μηχανημα αυτο. Ουτε με εχει παιδεψει, ουτε τιποτα. Και οι αναβαθμισεις με τα λογισμικα απλα τελειες. Ηταν και οικονομικο και κανει την δουλεια μου χωρις κανενα προβλημα. Απο τοτε που το αγορασα, δεν χρειαζεται να καθομαι στο pc για να βλεπω ταινιες (γιατι το να καιω dvd ηταν σπαστικο), αραζω στο σαλονι. Ουτε convert σε dvd πια δε χρειαζεται. Εχω και ενα σκληρο WD, το συνδεω και εχω πολλες επιλογες. Αν και το εψαξα πολυ και με κουρασε, αξιζε για μενα τον κοπο γιατι μου εχει λυσει τα χερια. Το hdmi δεν με πολυενδιεφερε, αλλα για το blueray εχεις δικιο, αξιζει. Το 3260i ομως δε το αποχωριζομαι, αγοραζω και το δικο σου που λεει ο λογος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα , αν και ξεθαβω ενα παλιο θεμα, εχω και εγω το philips 3260 και τοσο καιρο το ειχα με ενα flashaki 8gb μεχρι που τα επαιξε και ειπα να παρω αυτο τον εξωτερικο σκληρο http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/External-HDD-DVD-USB/External-HDD/Western-Digital-Elements-Portable-320GB-External-HDD-2-5inches-WDBAAR3200ABK-EESN.htm αλλα δεν τον βλεπει με τπτ, εντομεταξύ ειναι σε ntfs και δεν με αφηνουν τα windows 7 αλλα και τα xp να τον μετατρεψω σε fat32 με format, τι προτεινετε ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , αν και ξεθαβω ενα παλιο θεμα, εχω και εγω το philips 3260 και τοσο καιρο το ειχα με ενα flashaki 8gb μεχρι που τα επαιξε και ειπα να παρω αυτο τον εξωτερικο σκληρο http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/External-HDD-DVD-USB/External-HDD/Western-Digital-Elements-Portable-320GB-External-HDD-2-5inches-WDBAAR3200ABK-EESN.htm αλλα δεν τον βλεπει με τπτ, εντομεταξύ ειναι σε ntfs και δεν με αφηνουν τα windows 7 αλλα και τα xp να τον μετατρεψω σε fat32 με format, τι προτεινετε ????

 

Ε μονο με format θα γινει η δουλεια σου - Δεν νομιζω να μην γινεται format στον δισκο, δεν το εχω ξανακουσει. Και εγω εχω τον WD passport, αλλα οχι με τα 320GB που εχεις εσυ, και δουλευει τελεια. Ο δικος μου βεβαια ηταν κατευθειαν σε fat32.

Α.. και αν καποια στιγμη δεν σου βλεπει ολα τα αρχεια, να ξερεις οτι γινεται επειδη ειναι μεγαλος ο σκληρος σου δισκος και χωραει πολλα αρχεια (Μονο μεχρι εναν συγκεκριμενο αριθμο αρχειων διαβαζει το DVDplayer, ο οποιος, μην φοβασαι, δεν ειναι μικρος αριθμος), οποτε αν σου συμβει σβησε απλως μερικα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Παιδια προσπαθησα να κατεβασω το update αλλα

δεν δουλεουν τα links..

Το εχει κανεις να μου το δωσει?

Και πως το περναμε ετσι σκετο ή πρεπει να ξαναπερασουμε τπτ απο τα παλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω το philips DVP3750/58

 

και δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να μεγαλώσω τους υπότιτλους .srt (όταν βάζω USB). μέχρι και μαιλ στην philips έστειλα αλλά μου απαντήσαν βλακείες...

Philips: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση μέσω του μενού της συσκευής σας για αλλαγή του μεγέθους γραμματοσειράς υποτίτλων από USB. Το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει με τις προδιαγραφές του αρχείου .srt. Θα σας προτείναμε να χρησιμοποιήσετε κάποιο λογισμικό για μετατροπή προδιαγραφών αρχείων υποτίτλων, ώστε να προσαρμόσετε το μέγεθος της γραμματοσειράς.

λες και ότι δεν γίνεται μέσω συσκευής δεν το είχα καταλάβει...

Βεβαίως τους ευχαρίστησα για την απάντηση που ήδη γνώριζα...

Να τονίσω ότι έχω υπολογιστή mac. σε περίπτωση που προτείνετε κάποια εφαρμογή θα πρέπει να είναι συμβατή.

είδα τα προηγούμενα post αλλά όλα μιλάνε για το dvp 3260. Παρ' όλο που έγραφε για το 3260 έγω έκανα τη δοκιμή μου αλλά δεν έκανε τίποτα το dvp ούτε άνοιξε πορτάκι ούτε τίποτα...

σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω αν δεν βρω μια λύση μέχρι το σαββατοκύριακο!

Επεξ/σία από maria1175
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Χρόνια πολλά μου έφερε ένας φίλος μου ένα τέτοιο dvd αλλά έχει πρόβλημα στο κύκλωμα τροφοδοσίας :( και έτσι δεν ανοίγει καθόλου έχω κάποιες ερωτήσεις : ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ανταλλακτικά γιαυτό ? ( την πλακέτα τροφοδοσίας θέλω μόνο που βγαίνει πολύ εύκολα 2 βίδες είναι όλες κιόλας δεν ξέρω άμα κάνει και κάποιο τροφοδοτικό από άλλο μοντέλο)

 

Τέλος σας έσχατη λύση ,αν πάλι έχει κανένας κάποιο που να έχει χαλάσει το drive και δεν το θέλει pm για να το σώσω από Αθήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεσε στα χέρια μου ένα DVP3264Ι αλλά δεν μπορώ πλέον να βρώ κανένα link που να είναι ακόμη ενεργό, με αυτό το πειραγμένο firmware. Μήπως τυχαίνει να το έχει κανείς ακόμη σε κάνα σκληρό και να το ανεβάσει ή να το στείλει έστω και προσωπικά; Να υπενθυμίσω ότι χρειάζομαι το firmware 3260 με codepage 1253 για την έκδοση I . Sorry που ξεθάβω ένα τόσο παλιό θέμα, αλλά έχω φάει όλο το google μάταια.

 

Update:

Οκ, τελικά ξαναλειτούργησε το mediafire του μάστορα και το κατέβασα.

Επεξ/σία από duellergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...