Προς το περιεχόμενο

Fringe Season One


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά μου αρέσει πολύ η σειρά. Μπορεί να μην καταφέρνει να φτάσει το Lost, αλλά είναι ενδιαφέρουσα, και με προοπτικές να γίνει ακόμα καλύτερη.

 

(στα συν ο Γουώλτερ :-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά μου αρέσει πολύ η σειρά. Μπορεί να μην καταφέρνει να φτάσει το Lost, αλλά είναι ενδιαφέρουσα, και με προοπτικές να γίνει ακόμα καλύτερη.

 

(στα συν ο Γουώλτερ :-D)

 

+10000

 

Γουώλτερ for president

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

βλεπω που λετε πως καλητερευει μετα..αλλα εχω δει τα 7 πρωτα και εχω βαρεθει οσο δεν παει..και μου φαινεται απιστευτο πως μπορει να βελτειωθει..

 

ερμηνιες μετριοτατες,διαλογοι βαρετοι,οι υποθεσεις κουραστικες και μπερδεμενες..

θα αντεξω να δω μαλλον μεχρι το 10..που λετε οτι κατι αλλαζει αλλα δεν του δινω και πολλες ελπιδες

 

τετοιες σειρες πρεπει να εχουν τουλαχιστον καλουτσικα filler για να αντεξουν..δηλαδη αν ειναι να τρωω στη μαπα 10 επεισοδια βαρεμαρας για να μου ριξει μια ανατροπη στο τελος αυτων των 10..

και στο house σχεδον ολα filler ειναι αλλα δεν βαριεσαι καθολου..κριμα γιατι ειχα ακουσει καλουτσικα λογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1η σεζον ηταν δυσκολη, υποθετω εφταιγε οτι δεν ξερανε αν θα τους ανανεωσουν

Μολις αρχισει και φτιαχνει το Main story ομως, απογειωνεται

 

Γενικα 7 επεισοδια σε σειρα που οσο περνανε οι σεζον γινεται περισσοτερο serialised και οχι standalone δεν ειναι κριτηριο

7 επεισοδια ειναι για procedurals τυπου CSI και Law and Order για να κρινεις αν σου κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω που λετε πως καλητερευει μετα..αλλα εχω δει τα 7 πρωτα και εχω βαρεθει οσο δεν παει..και μου φαινεται απιστευτο πως μπορει να βελτειωθει..

 

ερμηνιες μετριοτατες,διαλογοι βαρετοι,οι υποθεσεις κουραστικες και μπερδεμενες..

θα αντεξω να δω μαλλον μεχρι το 10..που λετε οτι κατι αλλαζει αλλα δεν του δινω και πολλες ελπιδες

 

τετοιες σειρες πρεπει να εχουν τουλαχιστον καλουτσικα filler για να αντεξουν..δηλαδη αν ειναι να τρωω στη μαπα 10 επεισοδια βαρεμαρας για να μου ριξει μια ανατροπη στο τελος αυτων των 10..

και στο house σχεδον ολα filler ειναι αλλα δεν βαριεσαι καθολου..κριμα γιατι ειχα ακουσει καλουτσικα λογια..

 

Οχι μη σταματας, μετα ανεβαινει κατακορυφα,καμια σχεση με τα πρωτα επεισοδια. Να σκεφτεις οτι το κυριο mythology της σειρας ξεκιναει προς το τελος της σαιζον. Οκ σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερο να σε βαζει μια σειρα να δεις ολοκληρη σαιζον μεχρι να πεις "κατι γινεται" αλλα αξιζει. Ολοι μας στα πρωτα 10 επεισοδια σκεφτομασταν σοβαρα να την σταματησουμε. Τωρα, δε ξερω κανεναν που να το εχει μετανοιωσει που την συνεχισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γενικα ειναι κανονας για σειρα που θα παει standalone με backstory

Δεν γινεται να κρινεις απο τα πρωτα επεισοδια γιατι οι δημιουργει δεν εντρυφουν πολυ στη μυθολογια της σειρας γιατι δεν ξερουν αν θα συνεχισουν και για 2η σεζον.

Σε ολες τις σειρες τετοιου στυλ, αυτο εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το είχα δει και το άρχισα φέτος.

Είμαι στο επεισόδιο 36 (από σύνολο 100) και μπορώ να πω ότι είναι μέσα στις 5 καλύτερες σειρές που έχω δει. Λογικό για τύπο που του άρεσαν και τα X-files.

Έχει πολύ καλό σενάριο παραφυσικό -  sci-fi. Τόσο η κεντρική ιστορία όσο και οι καθημερινές αυτόνομες.

Η Ολίβια είναι απλά θεά και o τρελός επιστήμονας Γουόλτερ, απλά απίστευτος.

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...