Προς το περιεχόμενο

Fringe Season One


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμμ...δεν το λες κακο, η παραγωγη ειδικα ηταν τελεια, βλεποταν και σαν ταινια απλα δεν ειχε δυο πραγματα

 

1. Την ιστορια. Ναι, μπορει να φτιαξει με τον καιρο αλλα αυτο το πραγμα των 2 πρωτων επισοδειων του Lost και του Alias ας πουμε δεν το ειχε.

2. Τις τσαχπινιες του JJ, αυτα που περιμενεις να δεις σε καθε επισοδειο, τις ρουτινες(μπορει να μην τις καταλαβα λογω του διπλου πιλοτου αλλα τα flashbacks ας πουμε ηταν trademark)

 

Βαλε οτι ειναι πιο pseudo-science X-files και εδεσε το γλυκο

 

Θα πιασει, θα το δω,δεν με επεισε οτι θα γινει mega-hit σαν τα Alias και Lost

Θα πιασει σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όντως κακό δεν το λες. Καλογυρισμένο ήταν, λίγο με πήρε ο ύπνος σε κάποια φάση και bottom line, δεν με εξέπληξε.

 

αλλα τα flashbacks ας πουμε ηταν trademark

Μάλλον κάτι άλλο θέλεις να πεις, αλλά για την ιστορία τα flashbacks δεν τα εισήγαγε το LOST, ούτε ο JJ Abraams.

Προϋπήρχαν και σε άλλες σειρές (πρώτη μου έρχεται στο μυαλό το Highlander)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω καταλάβει, πως συνδέεται αυτό με το Lost? Είναι ίδιοι οι παραγωγοί ή απλά μοιάζει σεναριακά?

Βασικα παραγωγος ο JJ, o σκηνοθετης και οι αλλοι σεναριογραφοι ειναι ασχετοι(ή τεσπα, δεν ειναι και ο Jack Bender που τον εχω μαθει απεξω, μπορει ναχουν κανα δυο Lost)

 

παίζει και ο Denethor από ότι θυμάμαι...

 

το pilot episode δεν ήταν και άσχημο πάντως...

Για το pilot μιλαω, το θεμα ειναι αυτο, περιμενα κατι καλυτερο απο το "Δεν ειναι ασχημο"

Μάλλον κάτι άλλο θέλεις να πεις, αλλά για την ιστορία τα flashbacks δεν τα εισήγαγε το LOST, ούτε ο JJ Abraams.

Προϋπήρχαν και σε άλλες σειρές (πρώτη μου έρχεται στο μυαλό το Highlander)

Ναι, δεν εννοω οτι ηταν original, εννοω οτι ηταν trademark, χαρακτηριστικο. Και το Alias δεν ηταν το 1ο με cliffhanger endings ή με meeting about gadgets αλλα χαρακτιριζαν το σοου. Ετσι και το Λοστ με τα φλασμπακια, με τα interconnections των ηρωων κτλ

Το Fringe δεν μου αφησε στον πιλοτο να δω τι μπορει να ειναι η νοστιμια της εβδομαδας που θα περιμενουμε καθε 7 μερες στα επομενα επισοδεια. Διαολε, μεχρι και το Reaper εχει το vessel καθε βδομαδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πιστεύω ότι θα πιάσει πάντως. Τουλάχιστον όχι χωρίς τρελές πλάτες από πίσω. Με άφησε λίγο αδιάφορο και ελπίζω να στρώσει στη συνέχεια (σπάνιο αλλά μερικές σειρές το έχουν καταφέρει) γιατί τις προοπτικές τις έχει. Σαν να μην έχει τη διάθεση όμως.

 

Αυτά. Μπορεί να το ξαναδώ το pilot γιατί το είδα τον Ιούνιο και ίσως να μην τα θυμάμαι καλά.

 

PS. Παίζει ακόμα το Reaper; Το παράτησα στο 5ο επεισόδιο. Λέει τίποτα να το ξαναπιάσω ή μπα; Το μωρό κρατάει καλά; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επεισοδιο μου θυμιζε ξαναζεσταμενο φαγητο αλλα σερβιρισμενο..σε μια πολυ καλη παραγωγη!

 

Επισης θεωρησα ορισμενα σημεια πολυ sci-fi για τα γουστα μου.

 

Πιστευω δε θα προσελκυσει τοσο κοσμο οπως το Lost κ το Alias,αλλα σιγουρα αυτους που γουσταρουν τετοια θεματα (προφανως και φανς των x-files,που πρεπει να ειναι το ευαγγελιο της σειρας!) θα τους κρατησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS. Παίζει ακόμα το Reaper; Το παράτησα στο 5ο επεισόδιο. Λέει τίποτα να το ξαναπιάσω ή μπα; Το μωρό κρατάει καλά; :-)

 

Nαι, παιζει,απο Γεναρη Σεζον 2. Τα μωρα γινανε 2 και γενικα η σειρα εχει το ενδιαφερον της. Και ειναι και αστεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pilot είναι λίιιιιιιιγο διαφορετικό από τo pre-air pilot (κάποιες ατάκες και κάποια sfx).

 

Maurisio, εγώ στην κορυφή βάζω την σημαία των ΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...