Προς το περιεχόμενο

Warhammer Online: Age of Reckoning


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή χτές έπαιξα για λίγη ώρα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που είναι σε μεγαλύτερα lvl μπορείς να φαρμαεις εύκολα 3 και 4 mob μαζί? Λίγο δυσχρηστο το βλέπω αυτό και τα spell δεν βοηθάνε καθόλου να κάνεις μαζική καταστροφή.

Μετά λίγο φτωχό δεν είναι το σετάρισμα του χαρακτήρα? Από τι είδα μέχρι το lvl 4 που έχω πάει το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάς σε έναν trainer και εκεί να σετάρεις τον char με σχεδόν προκαθορισμένες επιλογές. Δλδ δεν υπάρχει η ελευθερία στο να κάνεις και λάθος επιλογές στο σετάρισμα όπως γίνετε στο aoc με τα feat.

Τα θετικά μέχρι στιγμής είναι ο φοβερά καλοσχεδιασμένος κόσμος του αν και τα γραφικά του είναι σε μέτριο επίπεδο το περιβάλλων του είναι αρκετά εντυπωσιακό στην απόδοση του. Μετά από τι φένετε το game είναι τεράστιο σε έκταση και έχει αρκετό βάθος. Εχω χάσει γενικά την μπάλα με το τι παίζει. Το κακό είναι ότι παράλληλα παίζω και το aoc και με τραβάει περισσότερο ο ρόλος του wizard εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά το lvl 10 έχεις πρόσβαση στα talents/feats, επίσης παίρνεις και renown points (pvp) τα οποία τα βάζεις σε ξεχωριστό tree για να buffαρεις stats σου και να κάνεις unlock νέα abilities.

Επίσης έχεις κάποια passive feats που παίρνεις/κάνεις unlock απο διάφορα aspects του game (πχ pvp, PQs, tome achievements) και μπορείς να επιλέξεις να έχεις active αυτό που νομίζεις οτι ταιριάζει με την περίπτωση.

Π.χ. 1 απο αυτά είναι passive +10% healing στον chara σου (witch elf) πήρα και ένα άλλο όμως όπου όταν χώνεις crit ο αντίπαλος τρώει ένα DoT bleed effect με καλό overall dmg, το healing το βάζω όποτε παίζει healer στο grp (pvp και pve) και το bleed το ενεργοποιώ στα scenarios (pvp γενικά) και σε solo questing/pvping.

 

Το game κάθε μέρα με εκπλήσει όλο και πιο ευχάριστα, και βλέπω ότι έχουν δώσει αρκετό βάθος σε όλα τα aspects του game, πράγμα που μου δείχνει ότι στο lvl 40 δε θα κάθομαι να λέω "και τώρα τι??"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμα να καταλάβω τι παίζει με τα Professions. Είμαι Witch Hunter και δεν ξέρω ακόμα τι είναι καλύτερο να πάρω. Μου φαίνονται πολύ μπέρδεμα.

 

Ρε Skia επειδή φαίνετε ότι το κατέχεις παραπάνω από μένα μπορείς να βοηθήσεις λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atm δεν πολυασχολούμαι με το crafting (έχω πάρει talisman making) μέχρι να καταλάβω τι παίζει και κατά πόσο είναι ουσιαστικά χρήσιμα.

 

Έχω πάρει scavenging και έχω ήδη γύρω στα 11-12 gold χωρίς κόπο, (ουσιαστικά αυτό που κάνεις είναι 2ο looting στα mobs και dead players) για proffs mats, έχω lootαρει ήδη 2 epic και 6-7 blue mats για talisman making.

 

Τα άλλα mats που είναι για τα άλλα proffs πάνε vendor με εξαιρεση blues και πάνω ή γενικά αυτά που θεωρώ ότι μπορεί να πουληθούνε καλά στο AH later on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω καταλάβει καλά το μόνο που μπορείς να φτιάξεις από οτιδήποτε prof και να πάρεις, είναι Potions, είναι έτσι η βλακείες κατάλαβα. Εσύ Skia τι Class είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χει δοκιμάσει κανείς να το τρέξει σε mac μέσω του bootcamp? έχω ένα mac book 2.2GHZ Intel 2GB RAM Geforce8600M GT 128vram, έχω καμμιά ελπίδα να τρέξει;

 

όταν αγοράζεις το παιχνίδι, σου δίνει χρόνο παιξιματος (πχ κανα μήνα) ή τον αγοράζεις ξεχωριστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε το view distance στο μισο, θα δεις τρομερη διαφορα αν το τρεχεις σε λιγο παλιο μηχανημα.

 

Το μισο view distance του warhammer φαντασου οτι ειναι το ολοκληρο στο wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φτιάξει 4 chars μέχρι τώρα για να δω

ποίος μου πάει περισσότερο για να ασχοληθώ

εκτενέστερα μαζί του

άρχισα με high elf warrior- range dps

μετά witch elf sorceress - range dps

συνέχισα με shaman - healer

και κατέληξα με chaos marauder - melee dps

όλοι είναι lvl 7

Mε τον char που βρέθηκα στο

στοιχείο μου είναι ο marauder

ενώ αυτός που με απογοήτευσε είναι ο sorceress

πότε επιτελούς θα βρω το ah ?

μέχρι τώρα στα bg που έχω πάρει μέρος είναι

όλα αμφίρροπα και το ωραίο είναι ότι παίρνεις και

χρ ανάλογα τα kill σου

instances δεν έχω βρει στο game μάλλον γιατί

είναι διαφορετικής φιλοσοφίας από το wow

αλλά δεν με χαλάει καθόλου

τελικά βρήκα το game που θα βγάλω τον χειμώνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας Έλληνας από εδώ που να έχει roll-άρει στον Karak-Izor ?

 

Ελάτε να μαζευτούμε να φτιάξουμε κανένα guild αν είναι

 

/tell Madriga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φενεται τα αξιζει τα λεφτα του ποιο καλα απο το κοναν , αλλα ακομα θα το σκεφτω αν θα αγορασω και αλλο ονλινε γαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...