Προς το περιεχόμενο

The official Advent 4211 topic - MSI Wind Clone


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα η καρτα, το cardreader σου δουλεψε ? :lol:

 

P.S.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι, ξετσεκαρωντας τα # 11, απενεργοποιει και το cardreader,

παντως το ειχα σταματησει, απο το να τρεχει διαρκως στο background των XP :P

2 microSD (1GB Kingston + 2GB Transcend με adaptors) τις αναγνωριζει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.....................Πηρα σημερα την τσαντουλα....:-D

Ειναι φανταστικη...πλεον μπορω να το παιρνω μαζι μου παντου χωρις δευτερη σκεψη......

:-D:P

Την 1.09 την δοκιμασατε?ολα ενταξη?Ρωτησα σημερα και για 6sell μπαταρια...φοραει ακριβως την ιδια με το MSI U100....

Μου ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν για την τιμη:-):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυκτρες που ειχα κολληση στη Vga ξεκολλησαν και αφου ανοιξα ακομα μια φορα το μικρο διαπιστωσα οτι η απλη παστα που βαλαμε(για τους κυριους katana και Deliriun)δεν βοηθαει διοτι απλα δεν κραταει κολλημενο τον επεξεργαστη με το αλουμινενιο καλλημα και ισως δεν γινεται σωστη ψυξη....γιαυτο παρηγγηλα αυτη την κολλα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805800 γιατι πιστευω σε πολυ καλυτερα αποτελεσματα...οπως και αφαιρεσα τελειως τις ψυκτρες απο τη vga και τις εβαλα ολες πανω στην αλουμινενια κασα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν περιμένεις από την πάστα να κολλάει τον cpu πάνω στην ψύκτρα, αλλά απλά να αποτελεί ένα λεπτό στρώμα θερμοαπαγωγής.Για την πίεση υπάρχουν οι πλαινές βίδες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η χρηστικότητα αυτού είναι; (είναι σοβαρή η ερώτηση).

Είδα κάποια τέτοια στα mediamarkt αλλα εκτός απο το οτι έχουν εκνευρυστικά μικρή οθόνη δεν είδα κάτι άλλο..

Σοβαρά τώρα.. σε ποιά "φάση" της ημέρας τα χρησιμοποιείτε; Αν κάποιος έχει pc και laptop ήδη τι του προσφέρει κάτι τέτοιο (για παράδειγμα ο φίλος κατάνα που έχει και τα 3)

Μου αρέσει σαν ιδέα να πάρω κάτι τέτοιο αλλα δεν μπορώ να δικαιολογήσω πρακτικά το έξοδο στον εαυτό μου...

Επαγγελματικό μια φορά δεν είναι.. Τσάντα μεταφοράς θέλει (έστω προστασίας)... Γιατί να μην πάρει κάποιος ένα 12ρι tablet π.χ.?

Ευχαριστώ... (το μόνο (τρομερά geeky) που σκέφτηκα είναι να το έχεις είτε σε καφέ μαζί σου (με την προυπόθεση να έχει ασύρματο) είτε @ bedside before sleep..

Dunno...

Boot κτλ κάνει γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλώς τον!

 

Προσωπικά το έχω συνεχώς μέσα στην τσάντα που κουβαλάω στο γραφείο μου, και επειδή δεν έχω δικό μου γραφείο, με βολεύει γιατί το ακουμπάω όπου να'ναι.

 

Επίσης ισχύει και αυτό που λες για τον καφέ, και για το...bedside.

 

Να κανονίσουμε καφεδάκι κοντά στα Χριστούγεννα, να στο φέρω να το δεις.Το boot είναι γρήγορο σε γενικές γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok λοιπόν. Θα προσπαθήσω αν το βρώ κάπου να το σκαλίσω λίγο...

Και γω είμαι με μια τσάντα 24/7 απλά δεν ξέρω αν η φορητότητα του και το βάρος του επιτρέπει να το έχεις συνέχεια μαζί σου..

Για να το λές εσύ όμως...

Όποτε ανέβεις προς τα μέρη μας περιμένω να το δώ φτιαγμένο (bios κτλ) και σε δράση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίταξε, είναι μάλλον θέμα περίπτωσης.Η δική μου τσάντα είναι συνήθως βαριά, οπότε το 1 κιλό του netbook δεν κάνει διαφορά.

 

Πάντως εντάξει, δεν είναι και τόσο υπερφορητά με την 2ωρη διάρκεια της μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα φιλε μου klainmaingr που ειχα 15.4 αλλα το πουλησα για να παρω αυτο παιζει ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ η φορητοτητα καθαρα και μετα οι δυνατοτητες(γιατι το ηθελα για σερφαρισμα,τραγουδια καμια ταινια και γενικα απλα πραγματακια)....

Η δουλεια ειναι τετοια που το θελω πιο πολυ για ψυχαγωγια γιαυτο και με ενδιεφερε η φοριτοτητα.....

Σε πληροφορω ομως οτι το μικρο με ενθουσιασε γενικα με την αποδοση του...ΑΥΤΑ:P

Για την μπαταρια εχουμε κανενα νεο με τα 6sell?

 

 

-----Προστέθηκε 11/11/2008 στις 09 : 03 : 41-----

 

 

Η ψυκτρες που ειχα κολληση στη Vga ξεκολλησαν και αφου ανοιξα ακομα μια φορα το μικρο διαπιστωσα οτι η απλη παστα που βαλαμε(για τους κυριους katana και Deliriun)δεν βοηθαει διοτι απλα δεν κραταει κολλημενο τον επεξεργαστη με το αλουμινενιο καλλημα και ισως δεν γινεται σωστη ψυξη....γιαυτο παρηγγηλα αυτη την κολλα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805800 γιατι πιστευω σε πολυ καλυτερα αποτελεσματα...οπως και αφαιρεσα τελειως τις ψυκτρες απο τη vga και τις εβαλα ολες πανω στην αλουμινενια κασα:-)

 

Κατεβασα την θερμοκρασια συμφωνα παντα με το everest και με την cpu επι 20 λεπτα να βρισκεται μεταξυ των 80 με 95/100 τσιταρισμενη στουσ 59 βαθμους maximoum....εαν και λενε οτι δεν δειχνει το everest σωστες ενδειξης στα μικρα αλλα δεν μπορω να βρω αλλο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...