Προς το περιεχόμενο

Απάτη με... "courrier";


alexos25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν απαντάω σε τέτοιες ερωτήσεις όταν έχει απόκρυψη ο άλλος.

 

Αν δεν έχει απόκρυψη, του λέω θα σε πάρω εγώ πίσω, δώσε μου ένα τηλέφωνο, και τσεκάρω το νούμερο που με κάλεσε στο internet (google, whitepages κλπ.)...

 

Σκέφτηκα επίσης να τελειώνω οποιαδήποτε τέτοια συνομιλία με τον εξής επίλογο (για παν ενδεχόμενο) :

"Θα ήθελα επίσης να σας ενημερώσω, σε περίπτωση που δεν είστε αυτό που λέτε, ότι έχω συναγερμό στο σπίτι και κρυφές κάμερες παρακολούθησης.

Αν αυτό δεν σας πτοήσει, είμαι 193 και 135 κιλά, διαθέτω διάφορα χημικά "γενικής χρήσης", και ψάχνω για ευκαιρία να τσακώσω κάποιον επίδοξο ληστή , και να περάσουμε ένα ρομαντικό δεκαήμερο στο υπόγειο." :devil::devil:

 

Αλλά δεν μου κάθεται κανείς δυστυχώς...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι τα ίδια...

 

Σήμερα το πρωί με πήραν πάλι με απόκρυψη, δήθεν από μια εταιρία "Α.Κ. ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ", και μου είπαν ότι συνεργάζονται με την Wind και με ρώτησαν πότε πήρα την τελευταία αναβάθμιση συσκευής. Όταν ρώτησα εγώ ποιοί είναι άρχισε να μιλάει αγενέστατα η κοπέλα, και μου είπε ότι η Wind τους έχει δώσει το δικαίωμα να μας πέρνουν τηλέφωνο. Εγώ με τη σειρά μου απάντησα ότι εγώ δεν έδωσα κανένα δικαίωμα στην Wind να δίνει τα στοιχεία μου για να με ενοχλούν τηλεφωνικώς, συμπλήρωσα δε ότι αν όντως δουλεύει σε τηλεφωνικό κέντρο θα πρέπει να είναι ευγενική, και της το έκλεισα.

 

Έχει συμβεί σε εσάς? Πως μπορώ να διαπιστώσω αν όντως είναι τέτοια εταιρια και τι μπορώ να κάνω για να μην δίνουν τα στοιχεία μου από εδώ και από εκεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...