Προς το περιεχόμενο

Notebook Toshiba με τρεις κάρτες γραφικών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό που γράφεις στο post #9 δεν έχει σχέση με αυτό

 

εδώ μπορεί να κρατήσουν το 1 euro = 1 dollar και να σου πετάξουν και το ΦΠΑ από πάνω...

 

γιαυτο ειπα οτι ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.στο χερι τους ειναι να βαλουν οτι τιμη

θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελπίζω να ισχύει, γιατί συνήθως στα των υπολογιστών ισχύει το 1$=1ε

 

Αυτό συμβαίνει καθώς στην ευρώπη πληρώνουμε και επιπλέον φόρο (βλέπε 19% τώρα) σε σχέση με την αμερική.

Οπότε 2000$*1.19*0.782811=1863.09€

 

Καλή ιδέα για 3 κάρτες γραφικών, αλλά ρε παιδί μου από φορητότητα τι θα λέει;

Βάρος να υποθέσω κοντά στα 4 kg; Και από διάρκεια μπαταρίας σε ώρα gaming την μια ώρα με το ζόρι;

Αν είναι να πάρεις "φορητό" και να το έχεις διαρκώς στην πρίζα και να χρειάζεσαι γυμναστική για να τον μεταφέρεις κάπου έξω, τότε καλύτερα να πηγαίνεις σε Internet Cafes να δίνεις 1€ να κάνεις αυτό που είναι να κάνεις και να γυρνάς στην βόλτα σου. Ή παίρνεις ένα gameboy και καθάρισες :P Άσε που είναι πίκρα να παίζεις παιχνίδια που θέλουν πολλά πλήκτρα στο laptop..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κιόλας αλλά τα λεφτά που στοιχίζει στο εξωτερικό δεν έχουν καμία σχέση με τα λεφτά που θα ζητήσουν τα λαμόγια μας εδώ, γιατί όπως πολύ καλά θα γνωρίζετε στην Ελλάδα υπάρχει αντίστροφος ανταγωνισμός, δηλαδή αφού ο άλλος πουλάει ακριβά τότε εγώ μπορώ να πουλήσω λίγο ακριβότερα.

Και αυτό είναι κανόνας για τους ελληνάρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κιόλας αλλά τα λεφτά που στοιχίζει στο εξωτερικό δεν έχουν καμία σχέση με τα λεφτά που θα ζητήσουν τα λαμόγια μας εδώ, γιατί όπως πολύ καλά θα γνωρίζετε στην Ελλάδα υπάρχει αντίστροφος ανταγωνισμός, δηλαδή αφού ο άλλος πουλάει ακριβά τότε εγώ μπορώ να πουλήσω λίγο ακριβότερα.

Και αυτό είναι κανόνας για τους ελληνάρες!

 

Καλά αυτό τώρα κι αν είναι μεγάλη και λυπηρή αλήθεια...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠορώ που ενώ τόσο καιρό ασχολήθηκε με τις καρτες της ΑΤΙ τώρα αποφασίστηκε να υποκύψει στην πράσινη εταιρεία, ιδίως την ώρα που μερικές κάρτες της σειράς 8400 έχουν παρουσιάσει προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠορώ που ενώ τόσο καιρό ασχολήθηκε με τις καρτες της ΑΤΙ τώρα αποφασίστηκε να υποκύψει στην πράσινη εταιρεία, ιδίως την ώρα που μερικές κάρτες της σειράς 8400 έχουν παρουσιάσει προβλήματα...

 

Τώρα που το θυμήθηκα, έχει ακουστεί τίποτα για φορητές εκδόσεις των HD4xxx;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα γιατι ολα αυτα ρε toshiba?

 

πολυ απλα για να μας παιρνει τα λεφτα.

εγω σας λεω οτι οποιος παρει sli σε notebook δε θα μπορει να παιξει παιχνιδια με την καμια με τις θερμοτητες που θα πεταει...

Και στο κατω κατω της γραφης αν εισαι τοσο τρελαμενος με παιχνιδια παρε desktop, τελος....

 

Πισω απ'ολα αυτα ομως ειναι ενα ενδιαφερον πειραματικο μοντελο το συγκεκριμενο (3 καρτες γραφικων, απενεργοποιουνται οι 2 οταν δεν χρειαζονται).

 

Παντως περα απο ολα αυτα, απο τη στιγμη που οι αποδοσεις των sli καρτων ειναι 12-14.000 ποντους στο 3d mark, δεν βρισκω τον λογο να μην βγει ενα notebook με πολυ λιγοτερες απαιτησεις και την HD3850/70 της ati που δινει 10.000+ στα benchmarks...

Τα υπολοιπα ειναι περιττα περιτυλιγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω απ'ολα αυτα ομως ειναι ενα ενδιαφερον πειραματικο μοντελο το συγκεκριμενο (3 καρτες γραφικων, απενεργοποιουνται οι 2 οταν δεν χρειαζονται).
Ναι, και εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το χαρακτηριστικό, παρά την ηλιθιότητα της χρήσης SLI σε φορητό.

 

Ίσως αν εφαρμόσουν το ίδιο αλλά με μία μόνο 9800M GTS να βγει φοβερό (ίσως έχοντας δύο μοντέλα...; ). Γιατί ο τρόπος που σκοπεύουν να υλοποιήσουν το power-saving για την idle λειτουργία της (των) VGA είναι πράγματι μεγάλη μαγκιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με λιγα λογια ειναι μια πολυτελεια που ειλικρινα ειναι αχρειαστη...

 

διαβασα γι αυτο σ ενα περιοδικο που αγοραζω καθε μηνα για υπολογιστες κ εμαθα οτι η τιμη ξεκιναει στα 2.000 δολαρια (2.000 + κατι ευρω)... αν ειναι ετσι παιρνω ενα πολυ δυνατο τωρα με 1.000 ευρω κ αλλο ενα σε δυο χρονια κ τα υπολοιπα λεφτα τα χαλαω στις βενζινες που θα καψω στα πηγαινε-ελα κ στα εξτρα αξεσουαρ που σιγουρα θα παρω...

 

αυτα τα λαπ τοπ ειναι για λιγους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι κ το καταλαβα μολις τωρα.... πωωω... εχεις δικιο φιλε... αναποδα τα υπολογισα...

απο τοτε που μπηκα στο site δεν εχω πει κατι σωστο... ελεος... η ωρα φταιει, η κουραση? μαλλον εγω, θα λεγα!

 

στο θεμα μας παντως... κ ετσι να ειναι δλδ καπου 1300 ευρω, το σκεφτεσαι να τον παρεις... γιατι με 800 φτιαχνεις ενα μονος σου απο καποιο αρμοδιο καταστημα κ εχεις δυνατο μηχανημα κ φυλας λεφτα κ στην τσεπη σου...

Επεξ/σία από mimis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις από τις μάρκες καταστημάτων με γομάρια κάρτες γραφικών ετοιμάσου να γίνεις φίλος με τα παιδιά του service.Θερμοκρασία,τριξίματα και πάει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...