Προς το περιεχόμενο

Notebook Toshiba με τρεις κάρτες γραφικών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αληθεια? γιατι ομως? αφου τον φτιαχνεις κομματι-κομματι, δε θα πρεπε να φτιαξεις κ αυτο? στη σχολη μου ασχολουμαστε με ψυχτρες, ειναι τοσο δα μικρες κ αποροφανε απιστευτα πολλους βαθμους Κελσιου... κ δεν ειναι δυσκολο να τις τοποθετησεις... εχουν δαγκανακια... ειναι δυσκολο σ αυτους να βαλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ναι κ το καταλαβα μολις τωρα.... πωωω... εχεις δικιο φιλε... αναποδα τα υπολογισα...

απο τοτε που μπηκα στο site δεν εχω πει κατι σωστο... ελεος... η ωρα φταιει, η κουραση? μαλλον εγω, θα λεγα!

 

στο θεμα μας παντως... κ ετσι να ειναι δλδ καπου 1300 ευρω, το σκεφτεσαι να τον παρεις... γιατι με 800 φτιαχνεις ενα μονος σου απο καποιο αρμοδιο καταστημα κ εχεις δυνατο μηχανημα κ φυλας λεφτα κ στην τσεπη σου...

 

Πάντως αν θες τη γνώμη μου, το SLI (και το Crossfire) είναι ανόητη ιδέα και σε desktop, ενώ στο laptop είναι τρισχειρότερα.

 

 

-----Προστέθηκε 11/11/2008 στις 12 : 18 : 49-----

 

 

αληθεια? γιατι ομως? αφου τον φτιαχνεις κομματι-κομματι, δε θα πρεπε να φτιαξεις κ αυτο? στη σχολη μου ασχολουμαστε με ψυχτρες, ειναι τοσο δα μικρες κ αποροφανε απιστευτα πολλους βαθμους Κελσιου... κ δεν ειναι δυσκολο να τις τοποθετησεις... εχουν δαγκανακια... ειναι δυσκολο σ αυτους να βαλουν?

 

Ε ναι, όλο και κάτι θα κάνουν για να μην υπάρχουν προβλήματα υπερθέρμανσης. Αλλά όταν έχεις κάτι τόσο δα κουτάκια (σε σύγκριση με τα towers των desktops), τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Επεξ/σία από A_gamer
++
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα να σου πω κ κατι? ποσο δυσκολο ειναι να χωσεις σε μια καρτα γραφικων ενα? στον επεξεργαστη αλλο ενα κ απο το ιδιο υλικο να βαλεις γυρω απο το κουτι... σιγουρα χωραει κ σιγουρα κανει δουλεια! αφου αποροφαει θερμοκρασια απο τις πλακετες τις βαφλιερας (εκει που δουλευω) σιγουρα αποροφαει κ του pc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα να σου πω κ κατι? ποσο δυσκολο ειναι να χωσεις σε μια καρτα γραφικων ενα? στον επεξεργαστη αλλο ενα κ απο το ιδιο υλικο να βαλεις γυρω απο το κουτι... σιγουρα χωραει κ σιγουρα κανει δουλεια! αφου αποροφαει θερμοκρασια απο τις πλακετες τις βαφλιερας (εκει που δουλευω) σιγουρα αποροφαει κ του pc!

 

Μικρές ψύκτρες απο δώ,μικρές από κεί,γραμμάρια παραπάνω και προσθέτεις βάρος.Κάτι τέτοιο έκαναν και στο Τοshiba και έφτασε στα 4 κιλά.Σαν μέγεθος δεν είναι μεγάλο.Αλλά αν κάνεις κανα ποδαρόδρομο και λιώσεις καμια ωρίτσα στο λεωφορείο με την τσάντα του γομαριού στον ώμο σε κανα μήνα θα ψάχνεις για ορθοπεδικό.Γενικά οτιδήποτε πάνω από 3,1 κιλά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για φορητό εν έτη 2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρές ψύκτρες απο δώ,μικρές από κεί,γραμμάρια παραπάνω και προσθέτεις βάρος.Κάτι τέτοιο έκαναν και στο Τοshiba και έφτασε στα 4 κιλά.Σαν μέγεθος δεν είναι μεγάλο.Αλλά αν κάνεις κανα ποδαρόδρομο και λιώσεις καμια ωρίτσα στο λεωφορείο με την τσάντα του γομαριού στον ώμο σε κανα μήνα θα ψάχνεις για ορθοπεδικό.Γενικά οτιδήποτε πάνω από 3,1 κιλά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για φορητό εν έτη 2008.

 

μα exei 3 gpus πανο . einai και 17 αρι . βαλε και τιν ψιξι αμεσος αμεσος το βαρος bgainei δε θελει και πολι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...