Προς το περιεχόμενο

Βρετανίδα ζητά διαζύγιο λόγω εικονικής απιστίας στο Second Life


o_magazatoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξοργισμένη σύζυγος υπέβαλε αίτηση διαζυγίου όταν ανακάλυψε ότι ο άνδρας της έκανε εικονικό σεξ με άλλη στον ψηφιακό κόσμο του Second Life, γράφουν την Παρασκευή οι βρετανικές εφημερίδες.

Ο γάμος της 28χρονης Έιμι Τέιλορ με τον 40χρονο Ντέιβιντ Πόλαρντ κατέρρευσε ύστερα από τρία χρόνια συμβίωσης όταν τον συνέλαβε -για δεύτερη μάλιστα φορά- να παρακολουθεί το εικονικό alter ego του (αβατάρ) να κάνει έρωτα με τον χαρακτήρα άλλης παίκτριας.

Tο Second Life δίνει στους χρήστες τη δυνατότητα να δημιουργούν μια εικονική ζωή στην οποία το αβατάρ τους μπορεί να συνάπτει φιλίες, να αναπτύσσει σχέσεις, να αγοράζει ακίνητα και να ιδρύει επιχειρήσεις, σε ένα φανταστικό κόσμο που διαθέτει το δικό του, εικονικό νόμισμα.

Το ζευγάρι γνωρίστηκε σε δωμάτιο συζήτησης (chatroom) το 2005 και παντρεύτηκε τόσο την πραγματική ζωή όσο και σε ένα φαντασμαγορικό, τροπικό σκηνικό του Second Life. Όμως η Τέιλορ είχε πάντα κάποιες υποψίες για την online πίστη του άνδρα της. Εφτασε μάλιστα στο σημείο να ζητήσει τη βοήθεια ενός εικονικού ντετέκτιβ για να διαπιστώσει εάν ο Ντέιβ Μπάρμι, όπως ονομάζεται το αβατάρ του Ντέιβιντ, την απατά, διότι και στο παρελθόν, πριν ακόμα παντρευτούν, τον είχε συλλάβει να κάνει σεξ με μια... εικονική πόρνη.

Τότε ανακάλυψε ότι το αβατάρ του άνδρα της είχε υποτροπιάσει, όταν τον συνέλαβε σε μία εύγλωττη στάση με μία άλλη, εικονική γυναίκα.

«Τρελλάθηκα, πληγώθηκα αφάνταστα» εξομολογήθηκε η Τέιλορ στο τηλεοπτικό δίκτυο Sky News, εξηγώντας την απόφασή της να ζητήσει διαζύγιο. Ο δικηγόρος της πάντως (δικηγόρος και στην πραγματική ζωή) δεν εξεπλάγη ιδιαίτερα -πρόκειται για τη δεύτερη αίτηση διαζυγίου που καλείται να αναλάβει λόγω εμπλοκής του Second Life στην πραγματική ζωή.

Πηγή: in.gr


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση :

 

Στο second life μπορεί ο παίκτης σου να παίξει second life ? (third life ίσως)

και αν ναι ο παίκτης του παίκτη σου μπορεί να παίξει second life ?

και αν ναι ....

....

 

Άλλο ερώτημα :

 

Εκλέγομαι στο second life πρωθυπουργός και βγάζω νόμο και απαγορεύω στο second life το second life ..... εξακολουθώ να υπάρχω ?

 

Ποιός θα σκοτώσει τον Τζον Κόννορ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θυμάμαι παραπλήσια είδηση,προ ετών,όταν κάποιος δάνεισε ένα αντικείμενο (σε δικτυακό παιχνίδι) σε κάποιον άλλον,ο άλλος δεν τόδινε πίσω,οπότε έμαθε (ο δανειστής) που μένει (ο μπαταξής),τον παραφύλαξε και τούφαγε το ψύχο.Απλά.

 

Τι virtual και μλκιες,εδώ είναι το matrix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ερώτηση :

 

Στο second life μπορεί ο παίκτης σου να παίξει second life ? (third life ίσως)

και αν ναι ο παίκτης του παίκτη σου μπορεί να παίξει second life ?

και αν ναι ....

....

 

Άλλο ερώτημα :

 

Εκλέγομαι στο second life πρωθυπουργός και βγάζω νόμο και απαγορεύω στο second life το second life ..... εξακολουθώ να υπάρχω ?

 

Ποιός θα σκοτώσει τον Τζον Κόννορ ?

 

Ρε προειδοποια οτι ακουλουθει χιουμοριστικο κειμενο, δε μπορω να λιωνω τοσο χαχααχχαχααχχα!!! :lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NEW YORK (CNNMoney.com) -- General Motors' Pontiac division is spending thousands of dollars to create a make-believe dealership that will sell make-believe cars for as little as a few dollars a piece.

 

http://edition.cnn.com/2006/AUTOS/11/17/2nd_life_cars/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NEW YORK (CNNMoney.com) -- General Motors' Pontiac division is spending thousands of dollars to create a make-believe dealership that will sell make-believe cars for as little as a few dollars a piece.

 

http://edition.cnn.com/2006/AUTOS/11/17/2nd_life_cars/index.html

 

Όταν πεθάνω βάλτε μου

το USB στο kwlo..../:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση :

 

Στο second life μπορεί ο παίκτης σου να παίξει second life ? (third life ίσως)

........Ποιός θα σκοτώσει τον Τζον Κόννορ ?

 

Duuuuuuuuudeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Έχω πεθάνει στα γέλια κ είμαι κ στην δουλειά..........με κοιτάνε όλοι περίεργα.....

 

(κ για την είδηση, απλά έλεος....θα ρωτήσω ένα παλικάρι εδώ που είναι ψυχολόγος να μου κάνει μια μίνι ανάλυση να γελάσω κιάλλο....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να του πεί στα ίσια "αρχηγέ σε βαρέθηκα γιατί μου γυάλισε ο τάδε στη δουλειά και επειδή είμαι τσόλι δεν κρατήθηκα", τον τρέχει τον άνθρωπο για second life και μ***κίες...:X:X:X

 

και γνωρίστηκαν και στο ιντερνετ! σαν τις γυναίκες των γυναικολόγων που ξεκίνησαν από πρώην πελάτισσες και τώρα ζηλεύουν τις νυν πελάτισσες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"-Μωρό μου θέλω να χωρίσουμε.

-Μα γιατί?

-Δε με ικανοποιείς σεξουαλικά.

-Μα το'χουμε συζητήσει,φταίει η dial-up.Ήδη έκανα αίτηση για γραμμή dsl,μη μου το κάνεις αυτό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη ανάγνωση μου φάνηκε γελοία η είδηση. Εννοώ λιγο απίστευτη. Ειπα για hoax, ή να το διέδοσαν οι ίδιοι για να κερδισουν τα 15' δημοσιότητας, μπας και τους καλέσει η αντίστοιχη Ανίτα Πάνια της Αγγλιας και βγάλουν κανα φράγκο.

 

τελικά, όχι. Το πιστευω ακράδαντα, ότι έτσι έγιναν, και εγιναν στα σοβαρά. μου αρκούσε να δώ την φωτό

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1085412/Revealed-The-woman-Second-Life-divorce--whos-engaged-web-cheat-shes-met.html

http://www.metro.co.uk/news/article.html?Second_Life_sex_causes_divorce&in_article_id=402338&in_page_id=34

 

And he claimed that the problem was not Second Life, but his real life relationship with Miss Taylor.

 

'Amy never did anything around the house,' said Mr Pollard. 'She just played World of Warcraft all the time.

τελικά σε καλό της βγήκε. Η Amy Taylor δεν άργησε να βρεί τον επόμενο άντρα της ζωής της, στο WOW αυτή τη φορά :lol:

 

 

-----------------------------------------------------------

 

Σε άλλη περίπτωση, μια 43χρονη δασκάλα πιάνου στην Ιαπωνία κατηγορείται για "εικονικό φόνο" :lol:

Ηταν εικονικά παντρεμένη με εναν άντρα μεσα στο online game MapleStory, (ενω και στην πραγματικότητα παντρεμένη με άλλον φυσικά). Ο εικονικός της την παράτησε στα κρύα του εικονικού λουτρού, και αποφάσισε να εκδικηθεί -εικονικά πάντα :cry:

Μπηκε στο παιχνίδι με το δικό του password, και "τον αυτοκτόνησε" : κοινώς, εκανε delete τον χαρακτήρα του.

Ο εικονικός μακαρίτης φυσικά έκανε ότι θα έκανε καθε αξιοπρεπείς και έχον σώας τας ιαπωνικάς φρένας του: Κάλεσε την αστυνομία (όχι την εικονική, την άλλη).

Η εικονικά απατημένη συνελλήφθει, και κινδυνευει με μη εικονική φυλάκιση έως 5 ετών. Οχι για φόνο, ευτυχώς, αλλα για παράνομη πρόσβαση σε υπολογιστή.

http://frigginloon.com/2008/10/25/virtual-murder-on-maplestory/

http://news.yahoo.com/s/ap/20081023/ap_on_re_as/as_japan_avatar_murder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δε εικονικός μακαρίτης την ώρα που τον αυτοκτονούσαν φώναζε "F1... F1...F1" μέχρι την μοιραία στιγμή της BSOD. Το Kasperksy με την βοήθεια του AVG συνέλαβε αμέσως την κατηγορουμένη η οποία βρήκε δικηγόρο πατώντας το "I'm Feeling Lucky" του google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...