Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή στη σιγουριά του ΟΤΕ


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to βασικο προβλμα των εναλλακτικων ειναι κοροιδια.Δεν μπορει να εισαι 2,5 μηνεs αναμονη για μεταφορα και να σου λενε ολα καλα και μετα απο καταελια να σου λενε φταιει ο οτε.Δεν μπορει να εχειs προβλημσ αποσυνδεσεων και να μην σε συνδεουν με τεχνικο και να λεει το νοικιασμενο cc το καταραψαμε και θα επικοινωνσουν μαζι σαs και να μν γινεται ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω τι θα λέγαμε αν είχαμε ακόμα μόνο ΟΤΕ και πληρώναμε 50€ το μήνα για 256Kbps.. Γιατί χωρίς ανταγωνισμό έτσι θα ήταν.

 

Εγώ θεωρώ ότι είναι απλά όλα ανώριμα, δεν είναι όπως στις αρχές. Και όσο πάει θα στρώνεται το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό!

Όπως είπα και πριν, αυτό που δεν έχουν οι εναλλακτικοί είναι support και η αλήθεια είναι ότι άμα σου παρουσιαστεί πρόβλημα κάνεις το σταυρό σου και παρακαλάς το θεό να στο φτιάξουν, απλά το κομμάτι που επιμένω είναι ότι η οικονομική διαφορά είναι τεράστια! Και δυστυχώς ο μέσος Έλληνας δεν μπορεί να την αγνοήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προς τι αυτός ο ρημαδοφανατισμός ΟΤΕ ή πάροχος; Και μάλιστα πάροχος Α ή πάροχος Β; ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ είναι όλες, με σκοπό το ευκολότερο δυνατό κέρδος δουλεύουν (αν νομίζετε ότι υπάρχει έστω και μια εταιρεία αυτού του μεγέθους που αν πίστευε ότι πουλώντας σκατά θα έβγαζε κέρδος δεν θα τα πούλαγε επειδή έχει ηθικούς φραγμούς, κάνετε τεράστιο λάθος).

Κοιτάω τι με συμφέρει οικονομικά, σταθμίζω το πόσο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία, η ταχύτητα, το after sales κτλ κτλ, μαθαίνω τι παίζει με τον εκάστοτε στην περιοχή μου και πάω εκεί. Τόσο απλά. Σήμερα ΟΤΕ, αύριο forthnet, μεθαύριο vivodi, μετά πάλι ΟΤΕ και φύγαμε για HOL.

Γι αυτό υπάρχει η φορητότητα αριθμών. Και αν δεν μας αφήνει ο πάροχος να φύγουμε, το γράφουμε στα αρνητικά του και ενημερώνουμε ΕΕΤΤ και τα φόρουμς ώστε να ξέρουν οι υπόλοιποι όταν διαλέγουν. Έτσι απλά

Πολύς κόσμος εδώ μου θυμίζει το μέσο Έλληνα που ψηφίζει ότι ψήφιζε ο μπαμπάς του χωρίς να έχει αναρωτηθεί ποτέ γιατί. Ή που θεωρεί ότι η δικιά του μάρκα αυτοκίνητο είναι το καλύτερο, χωρίς να έχει αλλάξει ποτέ μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πελατες που αφησαν πισω αυτες οι εταιριες τους θελει ο ΟΤΕ. Τους εργαζομενους που ψαχνουν τωρα για δουλεια τους θελει??? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για να μην λεμε συνεχεια τα ιδια...εδω καναμε αμαν να ερθει ο ανταγωνισμος μπας κ πεσουν οι τιμες..κ τωρα λεμε να γυρισουμε στον Ποτε?Για μενα παντα Ποτε θα ειναι ειμαι σιγουρος για πολλους ακομα...ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΤΟΥ ΟΤΕ Π ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ....ΠΑΝΤΑ Ποτε ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ.αυτο γτ μια ζωη πηγαινατε την ελλαδα πισω.οταν οι αλλοι βαζανε dsl εμας μας πλασαρατε τιν Isdn ως την σουπερ ντουπερ υπηρεσια.εμπενα κ επαιζα Online gaming κ οταν ελεγα στους ξενους οτι ειχα 56k ή 64k με κοροιδευαν.εκει μας κανταντισατε...Να μας κοροιδευει ο καθε ξενος.π ακομη κ τωρα παλι πισω ειμαστε...ακομα κ οι τουρκοι καλυτερες συνδεσεις εχουν απο εμας....επισης για να μην λεμε μονο για τον Ποτε εχουμε κ τους εναλλακτικους που μας κοροιδευονε κ θα πω ενα τρανο παραδειγμα...Εγω σπουδαζω στη Λευκαδα κ η εξυπνη η forthnet εδω κ 1μιση χρονο διαφημιζει οτι θα ερθει το ιδιοκτητο στην Λευκαδα...Οπως καταλαβαινεται καθε 3μηνο αλλαζουν την ημερομηνια με δικαιολογια οτι καθυστερει το δικτυο λογο της καθυστερησης αναπτυξης των οπτικων ινων...Αυτο ειμαι σιγουρος οτι γινεται σε πολλες περιοχες...Αμα ειναι να μην ερχονται,να μην τα διαφημιζουν...Αλλα τα κανουν φυσικα για να περιμενεις σα @@@ για να μην μπεις στον Ποτε...ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ πια...για μακακες μας περνουν?...Εγω στη λευκαδα εχω αναγκαστικα Ποτε....Περιμενωντας την forthnet...αλλα με βλεπω πρωτα να τελειωνω τη σχολη κ μετα να ερχετε η forthnet...Οπως κ να εχει ομως για να τελειωνω θελω να πω αυτο π ειπα κ πιο πανω..Οτι περιμεναμε πως κ πως τους εναλλακτικους δεν θα κανουμε πισω τωρα...σιγα μην πληρωνουμε διπλασιους λογαριασμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητικη forthnet 24/1 στην Θεσσαλονικη. 15ευρω/μηνα χωρις παγιο ΟΤΕ. Ναι, κοβεται 1 φορα την βδομαδα αλλα.....

 

DSL Speed (DS/US) 19117/1020 Kbps

 

κατεβαζει με 2.10-2.20......

 

οποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προς τι αυτός ο ρημαδοφανατισμός ΟΤΕ ή πάροχος; Και μάλιστα πάροχος Α ή πάροχος Β; ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ είναι όλες, με σκοπό το ευκολότερο δυνατό κέρδος δουλεύουν (αν νομίζετε ότι υπάρχει έστω και μια εταιρεία αυτού του μεγέθους που αν πίστευε ότι πουλώντας σκατά θα έβγαζε κέρδος δεν θα τα πούλαγε επειδή έχει ηθικούς φραγμούς, κάνετε τεράστιο λάθος).

Κοιτάω τι με συμφέρει οικονομικά, σταθμίζω το πόσο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία, η ταχύτητα, το after sales κτλ κτλ, μαθαίνω τι παίζει με τον εκάστοτε στην περιοχή μου και πάω εκεί. Τόσο απλά. Σήμερα ΟΤΕ, αύριο forthnet, μεθαύριο vivodi, μετά πάλι ΟΤΕ και φύγαμε για HOL.

Γι αυτό υπάρχει η φορητότητα αριθμών. Και αν δεν μας αφήνει ο πάροχος να φύγουμε, το γράφουμε στα αρνητικά του και ενημερώνουμε ΕΕΤΤ και τα φόρουμς ώστε να ξέρουν οι υπόλοιποι όταν διαλέγουν. Έτσι απλά

Πολύς κόσμος εδώ μου θυμίζει το μέσο Έλληνα που ψηφίζει ότι ψήφιζε ο μπαμπάς του χωρίς να έχει αναρωτηθεί ποτέ γιατί. Ή που θεωρεί ότι η δικιά του μάρκα αυτοκίνητο είναι το καλύτερο, χωρίς να έχει αλλάξει ποτέ μάρκα.

 

Και που τα έγραψες ελάχιστοι τα διάβασαν. Και εγώ μαζί σου. Σε κάθε πάροχο υπάρχουν οι ευχαριστημένοι και οι δυσαρεστημένοι, κακώς υπάρχουν φανατισμοί και δογματισμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

Γιατί δεν σχολιάζεις έτσι ΚΑΙ όλους αυτούς που σκίζουν τα ρούχα τους για την καλυτερότητα-σουπερ-ουαότητα των ενναλακτικών; :P

Βρε με το ζόρι να με βάζουν να πληρώνω περισσότερα απο 50 το μήνα,με το ζόρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...