Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε format σκληρού δίσκου και ρυθμίσεις


giorgos xant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια παραλληλη βοηθεια θα ηταν ανεκτιμητη..εχω αυτη τη μητρικη amd opteron quad core 2350 processor..προσπαθω να βρω αλλα παλι κολλησα λιγο..αν κουραζω οκ..θα το βρω πιστευω εν τελει..οποια βοηθεια αντως καλοδεχουμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καινουριος σκληρος σε καινουρια μοναδα...και δεν κανει φορματ το σκληρο αλλα μου πετα το μηνυμα στο αρχικο ποστ του τοπικ..απο τα Bios δν παιζει να το δω καπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται καν να μπεις στο bios σου το λέει ξεκάθαρα την στιγμή που ανάβει,πάτα το κουμπάκι PrtScn εκεί που δείχνει/μετράει την μνήμη και δες ,κάπου πάνω πάνω θα βγάζει και τον κωδικό της μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TYAN GT24-B3992... και τωρα παω στην εταιρια american megatrends κ ψαχνω στ site για drivers..?

 

η δεν ειναι ουτε αυτο και ειναι ενα 16ψηφιο serial number που γραφει κατω απο την ενδειξη american megatrends inc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η american megatrends βγάζει τα bios,εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις http://www.tyan.com/support_download_drivers.aspx?model=B.GT24B3992 διάλεξε το λειτουργικό που θες και κατέβασε όλα όσα σου βγάλει και πέρασε τα σε νέο μέσω εγκατάστασης όπως εξήγησε ο lexmark πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις δεν βγαζω ακρη..εχω κατεβασει τους drivers απο το παραπανω site που μου προτεινατε:

 

2006/11/01 Broadcom_HT1000_SATA_Windows_32

OS: Windows XP 32-bit / Windows Vista 32-bit / Windows Server 2003 32-bit / Windows Server 2008 32-bit /

Version: v1.1.7249.1

Broadcom HT1000 SATA Driver

 

και

 

2006/11/01 Ciprico_HT1000_SATARAID_2k3_32

OS: Windows Server 2003 32-bit /

Version: v4.1.8175.1

Broadcom HT1000 SATA RAID Driver (Ciprico based Option ROM/Firmware)

 

με το προγραμματακι κανω import κανονικα..το καιω..αλλα μπαλες..τις πταιει?παλι το ιδιο σφαλμα μου βγαζει...και αοφυ αρχικα μου λεει τη μαρκα και τη χωρητικοτητα του σκληρου αυτο δεν σημαινει πως τον αναγνωριζει?αρα μετα γτ εχει προβλημα να τν φορμαρει και να του βλαω τα γουιν γουιν?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αοφυ αρχικα μου λεει τη μαρκα και τη χωρητικοτητα του σκληρου αυτο δεν σημαινει πως τον αναγνωριζει?αρα μετα γτ εχει προβλημα να τν φορμαρει και να του βλαω τα γουιν γουιν?!!

 

Επειδή δεν έχεις πρόβλημα με το υλικό,«απλά» τα windows XP φτιάχτηκαν πριν την κυκλοφορία των SATA οπότε και δεν τα υποστηρίζουν,αν έκανες σωστά την διαδικασία με το nlite πάντως έπρεπε να τον έβλεπε τον δίσκο.

Μπορείς να δοκιμάσεις να τον φορμάρεις και να φτιάξεις διαμέρισμα πριν την εγκατάσταση, με κάποιο πρόγραμμα σαν το gparted, ίσως έτσι έπειτα τον δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...