Προς το περιεχόμενο

Αγορά iPhone 3G από Αγγλία


Cygnus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Καταρχήν, αν νομίζετε ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης ξεχωριστού θέματος, ας το μετακινήσει κάποιος mod στην ενότητα του iPhone 3G.

Σκέφτομαι, μιας και θα είμαι Λονδίνο την επόμενη εβδομάδα, να αγοράσω από εκεί το iPhone 3G (προτιμότερο το 16GB). Θα μπορώ να το πάρω ως σκέτη συσκευή ή θέλουν συμβόλαιο; Από όσο έψαξα στο κατάστημα Ο2 το δίνουν 475€ ως συσκευή. Γνωρίζετε κάτι πιο συμφέρον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Καλησπέρα παιδιά. Καταρχήν, αν νομίζετε ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης ξεχωριστού θέματος, ας το μετακινήσει κάποιος mod στην ενότητα του iPhone 3G.

Σκέφτομαι, μιας και θα είμαι Λονδίνο την επόμενη εβδομάδα, να αγοράσω από εκεί το iPhone 3G (προτιμότερο το 16GB). Θα μπορώ να το πάρω ως σκέτη συσκευή ή θέλουν συμβόλαιο; Από όσο έψαξα στο κατάστημα Ο2 το δίνουν 475€ ως συσκευή. Γνωρίζετε κάτι πιο συμφέρον;

 

Αν επιθυμείς να το χρησιμοποιήσεις στην Ελλάδα (και όχι στην Αγγλία), γνωρίζω κάτι πιο συμφέρον: Να το πάρεις από Ελλάδα.

 

Γιατί αν το πάρεις από την Αγγλία, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ελληνική SIM. Παρά μόνο αν ακολουθήσεις τη λύση "TurboSIM", η οποία δεν είναι σίγουρο ότι θα λειτουργεί πάντα ή στην εντέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Καταρχήν, αν νομίζετε ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης ξεχωριστού θέματος, ας το μετακινήσει κάποιος mod στην ενότητα του iPhone 3G.

Σκέφτομαι, μιας και θα είμαι Λονδίνο την επόμενη εβδομάδα, να αγοράσω από εκεί το iPhone 3G (προτιμότερο το 16GB). Θα μπορώ να το πάρω ως σκέτη συσκευή ή θέλουν συμβόλαιο; Από όσο έψαξα στο κατάστημα Ο2 το δίνουν 475€ ως συσκευή. Γνωρίζετε κάτι πιο συμφέρον;

 

1ος τρόπος

2ος τρόπος

Δεν σε συμφέρει κανένας από τους δύο. Άσε που νομίζω ότι και στις δυο περιπτώσεις θα θέλουν να δώσεις Αγγλική διεύθυνση. Μην παιδεύεσαι και κάνε αυτό που λέει ο takegive (paredwse στην αγγλική:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δεν υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος; Όσοι το έφερναν από US πώς το λειτουργούσαν;

Προς το παρον οχι.Οσοι τα εφεραν απο us ειτε προκειται για το 2g μοντελο(που ξεκλειδωνει)ειτε πολυ απλα δεν το εχουν ξεκλειδωσει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχω ακούσει/διαβάσει για κάποιον που έφερε το iPhone 3G από τις ΗΠΑ και λειτουργεί με ελληνική SIM.

 

Όσα "αμερικάνικα" iPhone έχω συναντήσει στο διάβα μου, είναι τα iPhone πρώτης γενιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου εγω προσωπικα ξεκλειδωσα 3 iphone 3g πριν απο ενα μηνα μιας φιλης μου που τα εφερε απο αμερικη.οπως ειπα σωστα ο φιλος η λυση ειναι με turbosim καρτα η ακομα καλυτερα yessim καρτα.τα τηλεφωνα λειτουργουν αψογα και εκτος αυτου εχω πληρη ελεγχο του τηλεφωνου απο το itunes αναβαθμισεις κτλπ...Για το φιλο που θελει να το παρει απο Αγγλια καλυτερα να ακουσεις τους φιλους παραπανω ,αγορασε το απο Ελλαδα ,τωρα στα 100 ευρω θα κολλησεις?ασε που δεν ξερω στην αγγλια εαν η εταιρια το δινει χωρις συμβολαιο η αναγκαστικα θελει να κανεις συμβολαιο οπως απαιτει η at&t στην Αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
φιλοι μου εγω προσωπικα ξεκλειδωσα 3 iphone 3g πριν απο ενα μηνα μιας φιλης μου που τα εφερε απο αμερικη.οπως ειπα σωστα ο φιλος η λυση ειναι με turbosim καρτα η ακομα καλυτερα yessim καρτα.τα τηλεφωνα λειτουργουν αψογα και εκτος αυτου εχω πληρη ελεγχο του τηλεφωνου απο το itunes αναβαθμισεις κτλπ...

Η dev team παντως συμβουλευει να μην γινεται χρηση τετοιων καρτων

http://blog.iphone-dev.org/post/44428446/updates

και πως ισως υπαρχει προβλημα με updates στο firmware

http://blog.iphone-dev.org/page/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε gio ναι το γνωριζω οτι η devteam το αναφερει,απλως προσπαθω να δωσω μια λυση για κινητα που ερχονται απεξω και οχι αγορασμενα απο την ελλαδα.αυτην την στιγμη ειναι η μονη λυση που υπαρχει και δεν εχει βγει καποιο software οπως στο παλιο iphone.οσο αναφορα το θεμα αναβαθμισης προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα και αναβαθμισα και τα τρια iphones της φιλης μου σε 2.1(δεν ειχε βγει ακομη 2.2) οπως και κανενα προβλημα σε jailbreak.Με λιγα λογια δηλαδη οτι εκανα στο δικο μου iphone που το αγορασα απο ελλαδα εκανα και στα iphone απο αμερικη.

 

φιλε cygnus καλα θα κανεις και θα το αγορασεις απο Ελλαδα κοιτα ομως εαν θελεις να κανεις καμια νεα συνδεση με vodafone για να το παρεις πιο φθηνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9volt στον πειραια 50 eyrv και ξεκλειδωνει τα παντα.εγω εφερα ενα απο ταιβαν.καλα τι λετε του ανθρωπου ειναι δυνατον να μην ξεκλειδωνει ενα iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9volt στον πειραια 50 eyrv και ξεκλειδωνει τα παντα.εγω εφερα ενα απο ταιβαν.καλα τι λετε του ανθρωπου ειναι δυνατον να μην ξεκλειδωνει ενα iphone.

 

Μιλάμε πάντα για το iPhone 3G; Με software πάντως δεν ξεκλειδώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9volt στον πειραια 50 eyrv και ξεκλειδωνει τα παντα.εγω εφερα ενα απο ταιβαν.καλα τι λετε του ανθρωπου ειναι δυνατον να μην ξεκλειδωνει ενα iphone.

 

Μάλλον έφερες τον κλώνο του από Taiwan και στο ξεκλείδωσαν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...