Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νεο look μου εφερε μια μεγαλη απογοητευση. Ειναι σαν να μπαινω σε ενα εντελως νεο φορουμ και να πρεπει να το μαθω απο την αρχη!

 

Τα προβληματα που βλεπω εγω:

- Πολυς χαμενος χωρος αριστερα και δεξια του avatar σε καθε ποστ, τοσος που θα χωραγε ακομα και avatar με διπλασιο μεγεθος.

Και γενικα, με το οριζοντιο και κατακορυφο spacing που εχει το νεο θεμα, θελει scroll καθε λιγο.

Με το ζορι φαινονται 10 θεματα απο 15+ που ειχε το παλιο στησιμο.

- Στα δεξια της επικεφαλιδας ενος θεματος, οταν ειμαι ακομα στη λιστα με τα θεματα, υπηρχε ενα μικρο >> που με πηγαινε στο τελευταιο μηνυμα στο θεμα αυτο. Πλεον εχει αντικατασταθει με την ημερομηνια που ειναι ανουσιο.

- Ενα μη-τετραγωνο avatar σαν το δικο μου παραμορφωνεται/κοβεται για να μπει στο μικρο κουτακι στο πανω μερος της σελιδας, εκει που λεει για το προφιλ κλπ.

- Τα θεματα που ειναι sticky δεν εχουν καποιο διαφορετικο "περιγραμμα" οπως παλια για να ξεχωριζουν, αλλα αυτη την μικρη εικονιτσα που λεει "Pinned", οποτε πρεπει να διαβαζω τον καθε τιτλο ξανα μιας και το ματι μου δεν κανει skip απο μονο του.

- Με κλικ πανω στο ονομα, στα αριστερα καθε ποστ, εβγαινε ενα μενου που μου επετρεπε να δω τι αλλα μηνυματα εχει γραψει ο χρηστης, να στειλω πμ κλπ. Παει και αυτο!

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο μια γρηγορη οψη το καινουργιο site φαινεται πληρως ανενεωμενο τελικα αξιζε η μεγαλη αναμονη :), συγχαρητηρια σε οσους ασχοληθηκαν.

 

 

Οπως ειπε και ο jim_p θα ηθελα και εγω να δω τα stickie λιγο ποιο εντονα

 

Και κατι ακομα, γινεται στην απαντηση αντι για ''μυνημα'' να υπαρχει ''υποβολη'' η κατι τετοιο, το ''μυνημα'' μου φαινεται καπως ακυρο

 

 

Edit και για ενα ακομα, η γραματοσειρα/συνδυασμος χρωματων πανω σεξια στα ''νεα θεματα'' μηπως πρεπει να ταιριαζει λιγο ποιο πολυ με αυτες στο κεντρο της σελιδας (ισως λιγο ποιο bold) την πρωτη φορα που το ειδα το περασα για διαφημησεις

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νεο look μου εφερε μια μεγαλη απογοητευση. Ειναι σαν να μπαινω σε ενα εντελως νεο φορουμ και να πρεπει να το μαθω απο την αρχη!

 

Τα προβληματα που βλεπω εγω:

- Πολυς χαμενος χωρος αριστερα και δεξια του avatar σε καθε ποστ, τοσος που θα χωραγε ακομα και avatar με διπλασιο μεγεθος.

Και γενικα, με το οριζοντιο και κατακορυφο spacing που εχει το νεο θεμα, θελει scroll καθε λιγο.

Με το ζορι φαινονται 10 θεματα απο 15+ που ειχε το παλιο στησιμο.

- Στα δεξια της επικεφαλιδας ενος θεματος, οταν ειμαι ακομα στη λιστα με τα θεματα, υπηρχε ενα μικρο >> που με πηγαινε στο τελευταιο μηνυμα στο θεμα αυτο. Πλεον εχει αντικατασταθει με την ημερομηνια που ειναι ανουσιο.

- Ενα μη-τετραγωνο avatar σαν το δικο μου παραμορφωνεται/κοβεται για να μπει στο μικρο κουτακι στο πανω μερος της σελιδας, εκει που λεει για το προφιλ κλπ.

- Τα θεματα που ειναι sticky δεν εχουν καποιο διαφορετικο "περιγραμμα" οπως παλια για να ξεχωριζουν, αλλα αυτη την μικρη εικονιτσα που λεει "Pinned", οποτε πρεπει να διαβαζω τον καθε τιτλο ξανα μιας και το ματι μου δεν κανει skip απο μονο του.

- Με κλικ πανω στο ονομα, στα αριστερα καθε ποστ, εβγαινε ενα μενου που μου επετρεπε να δω τι αλλα μηνυματα εχει γραψει ο χρηστης, να στειλω πμ κλπ. Παει και αυτο!

 

Με το αβαταρ συμφωνω για τα στικυ συμφωνω, τωρα για το τελευταιο που λες υπαρχει αν προσεξεις στο τελος του ονοματος ενα μικρο βελακι που λεει εμφανιση προφιλ που οταν πατας εκει μπορεις να του στειλεις μυνημα, να δεις τα μυνηματα που εχει γραψει να του στειλεις αιτηση για φιλο και βλεπεις και πληροφοριες οπως ποτε ηταν τελευταια φορα οnline και διαφορα αλλα.

 

Εγω εχω αλλη μια ερωτηση τωρα με την καινουρια πλατφορμα ειναι εφικτο οσοι θελουμε να αλλαξουμε το ψευδωνυμο μας?

 

Επισης στην προηγουμενη εκδοση οταν παταγες αριστερα εκει που ελεγε πινακας ελεγχου σου εβγαζε απο τα θεματα που ειχες απαντησει σε ποια υπηρχαν καινουριες απαντησεις, εδω πως γινεται?

Επεξ/σία από JERONIMO888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα, δεν μου βγαζε οσα θεματα εχω διαβασει σε μη bold, ακομα και αν εχω διαβασει κατι μου εφανιζονται ολα σε bold εκτος απο το κουτακι δεξια απο τον τιτλο το οποιο ομως δεν φαινεται ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

20 λεπτα στο φορουμ και κουραστηκα τοσο που την κανω για σημερα...

Σαν κοτοπουλο εγινα, ουτε 12 ωρες σε καραβι δεν με εχουν κανει ετσι...

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει να μπει επιλογη για ειδοποιησεις στο

 

Σχολίων Προφίλ

 

οπως εχετε και για τα status?

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμενα δε μου άρεσε καθόλου, κουράστηκα σε 10 λεπτά. Δε με βλέπω να επιστρέφω συχνά.

Επεξ/σία από tsakonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσες αλλαγές, ένα λίφτινγκ χρειάζονταν.

 

Λίγη γκρίνια τώρα. Ανούσιο το Social Activity στην αρχική. Υπερβολικά μεγάλα fonts στο Tag Cloud. Απαραίτητο ένα πλην για την απόκρυψη των στατιστικών, που καλύπτουν ολόκληρη την οθόνη με τους συνδεδεμένους χρήστες, στο τέλος του http://www.insomnia.gr/index

 

Αυτά για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά ειναι τώρα ξεκολλατε ολα οκ ... τι να κανουμε και να θελουμε δε γυρνάει πίσω ... τι δουλεια του σαν site την κανει και πολυ καλα ολα αυτα τα χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και για μένα αυτή η μόδα με τα site να μικραίνουν και να μπαίνουν τεράστια κενά δεξιά αριστερά στις σελίδες τους μου είναι τελείως παράλογη. Και καλά αν έχεις ένα site που έχει σκοπό να διαβάζετε εύκολα από τους μικρούς broswer των κινητών αλλά όταν έχεις ένα τεχνολογικό forum που γνωρίζεις ότι σε διαβάζουν πάντα από pc είναι τελείως παράλογο. Πάντως για να λέμε και το δίκιο το insomnia δεν το παρατράβηξε στο πεδίο του forum και οι κενές μπάρες είναι αρκετά μικρές.

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Τα θεματα που ειναι sticky δεν εχουν καποιο διαφορετικο "περιγραμμα" οπως παλια για να ξεχωριζουν, αλλα αυτη την μικρη εικονιτσα που λεει "Pinned", οποτε πρεπει να διαβαζω τον καθε τιτλο ξανα μιας και το ματι μου δεν κανει skip απο μονο του.

Και κατι ακομα, δεν μου βγαζε οσα θεματα εχω διαβασει σε μη bold, ακομα και αν εχω διαβασει κατι μου εφανιζονται ολα σε bold εκτος απο το κουτακι δεξια απο τον τιτλο το οποιο ομως δεν φαινεται ευκολα

Τα 2 από πάνω κυρίως. Ιδίως ο τίτλος των threads, θα εξυπηρετούσε απίστευτα αν γινόταν unbold.

 

Γουστάρω τρελά το logo και το προφίλ με το αβαταρ στο προφίλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου αρέσουν τα κενά αριστερά - δεξιά, και δε μου αρέσει το μεγάλο διάκενο που έχουν οι γραμμές στο index και στα subfora γενικά.

Τα θέλω πιο κολλητά και πιο compact. Το νέο forum μου μοιάζει με το site του getitnow το οποίο δε μου αρέσει και πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα, δεν μου βγαζε οσα θεματα εχω διαβασει σε μη bold, ακομα και αν εχω διαβασει κατι μου εφανιζονται ολα σε bold εκτος απο το κουτακι δεξια απο τον τιτλο το οποιο ομως δεν φαινεται ευκολα

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Γενικώς τα θέματα είναι λιγότερο ευδιάκριτα από ότι πριν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...