Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση προς mods


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Προς moderators (αφορά κατ'αρχήν τον Sean αλλά και τους υπόλοιπους φυσικά):<P>Πηγαίνω σε <A HREF="http://forum.insomnia.gr/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=14&t=000056" TARGET=_blank>αυτό το topic</A> και εκεί που βλέπω μερικές διευθύνσεις (καλές ή κακές είναι άσχετο) και είμαι έτοιμος να προσθέσω κι εγώ μερικές, το topic κλειδώνεται (και σωστά κλειδώθηκε) επειδή συγκεκριμένο άτομο κάνει διαφήμιση στο site/forum του. Μήηηηηπως θα ήταν πιο καλό-λειτουργικό να διαγράφονται posts αντί να κλειδώνεται το topic; Μήπως είναι λίγο άδικο να μου στερεί την δυνατότητα συγκεκριμένο άτομο να κάνω post στο forum; Κλειδώνεται ένα topic επειδή ένας δεν φέρεται σωστά. Οι υπόλοιποι τι φταίμε; Αυτή τη στιγμή δεν αρχίζω νέο topic με urls γιατί πολύ πιθανό να έχει την ίδια κατάληξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε paredwse,<BR>το topic το έκλεισα μπας και καταλάβει ο υπαίτιος το λάθος που έκανε...<BR>Αν απλά του έσβηνα το post τότε ούτε γάτα ούτε ζημιά...<BR>Θα συνέχιζε να κάνει νέα διαφημιστικά posts όπου έβρισκε ευκαιρία και να χαλάει τα topics των άλλων...<P>Ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβει o οποιοσδήποτε χρήστης ότι το forum απευθύνεται σε υπεύθυνα άτομα που δεν χρειάζονται "νταντά" για να τους λέει συνεχώς πως να συμπεριφέρονται (πολύ περισσότερο όταν πρόκειται για "παλιά" μέλη)...<P>Τέλος έχω την εντύπωση ότι αφού όπως γράφεις κι εσύ ότι το topic σωστά κλειδώθηκε μάλλον το topic "δίκαιης διαμαρτυρίας" που έκανες δεν θα έπρεπε να απευθύνεται στους mods, αλλά στον υπαίτιο για το κλείσιμο του topic, για να του δώσεις να καταλάβει το λάθος που έκανε...<P>Φιλικά <BR>Sean

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αγαπητέ Sean,<BR>Έχεις απόλυτο δίκιο, ουσιαστικά 'στόχο' είχα όχι μόνο τον pyro αλλά και όλους όσους γίνονται αιτία να κλειδώνονται topics. Ιδίως χρήσιμα topics! Πόσες φορές εσύ, ο Hal ή οι λοιποί mods δεν έχετε δει topic με τίτλο "Zητάω link για να κατεβάσω το τάδε παιχνίδι/πρόγραμμα". <BR>Απλά διαφωνώ στον τρόπο αντιμετώπισης. Στο συγκεκριμένο topic υπήρχε κάτι χρήσιμο για μερικούς και με το να κλειδώνεται δεν προωθεί την αλληλοβοήθεια που υποτίθεται ότι πρέπει να υπάρχει. Γνώμη μου. Δεν λέω ότι είναι σωστή, απλά καταθέτω την γνώμη μου. Και πάντα καλοπροαίρετα θα σου πω τι θα έκανα εγώ στην θέση σου. Θα έκανα edit το 'offending' μήνυμα και θα έγραφα από κάτω "ʼΛΛΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ, NO OFFENCE! - Sean".<P>Όσον αφορά την ωριμότητα <I>Ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβει o οποιοσδήποτε χρήστης ότι το forum απευθύνεται σε υπεύθυνα άτομα που δεν χρειάζονται "νταντά"</I>, με συγχωρείς αλλά το forum δυστυχώς σε διαψεύδει. Η πλειοψηφία των μελών είναι από 12 έως 16 χρονών και είναι λίγο υποκριτικό να ζητάμε ωριμότητα από τέτοιες ηλικίες. Δεν ξέρω πόσων χρονών είσαι αλλά εγώ ομολογώ ότι σε λίγο πατάω τα 33 (γαμώτο!). Δεν με θυμάμαι στα 12 ή στα 16 μου αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα ήμουν τόσο ώριμος ώστε να μην χρειάζομαι 'νταντά'. Είμαι ειλικρινής. smile.gif" border="0<P>Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα,<P>Γιώργος (paredwse)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Originally posted by paredwse:<BR>Η πλειοψηφία των μελών είναι από 12 έως 16 χρονών και είναι λίγο υποκριτικό να ζητάμε ωριμότητα από τέτοιες ηλικίες.<HR></BLOCKQUOTE><P>Λοιπον φιλε θα σου πω.. γιατι ολοι πρεπει να κατηγορειτε την ηλικια μας? δεν εχεις δει ποστ ανουσια απο μεγαλυτερους? ο συγκεκριμενος χrηστης στον οποιο αναφερεσε ειναι λιγο μεγαλυτερος απο 16.. γιατι κατ' ευθειαν να παρει να μας κατηγορησετε? δεν υπαρχουνε παιδια νομιζεις σε αυτην την ηλικια ωριμα? δεν υπαρχουνε παιδια που δεν δημιουργουνε προβληματα παρολο που ανηκουνε σε αυτην την "ανωριμη" ηλικια? γιατι ολοι λετε οτι εμεις βριζουμε τους αλλους με το παραμικρο? και πιο ειναι το παραδειγμα? οταν ο sibi με εβρισε και μαλιστα ασχημα γιατι δεν κλειδωθηκε το ποστ? Αλλα εγώ σαν 14χρονο τον παρακαλεσα να κρατησει πιο "ηπιους τονους".. ποια ητανε η συμπεριφορα του mounikaka? λιγες βδομαδες εχουνε περασει απο το επεισοδιο gatoulis.. Αν το καλοσκεφτεις λιγοτερα προβληματα δημιουργουνε οι μικροι απο καπιους ας πουμε "μεγαλυτερης ηλικιας".. Και ας μην ξεχναμε οτι η ηλικια 12-13-14 ειναι αυτη της "ωριμοτητας".. σκεφτεσε καλυτερα και λογικοτερα.. αυτος ειναι ισως ο λογος δεν ποσταρω πλεον ανουσια.. δε θελω να θιξω κανεναν μεσα απο αυτο το ποστ ουτε να μαλωσω.. απλως λεω φιλικα οτι πριν λεμε οτι δεν μπορεις να ζητησεις ωριμοτητα απο μια τετοια ηλικια ισως καλυτερα να κατσεις και να σκεφτεις: τι προβληματα εχουνε δημιουργησει αυτοι? τι προβληματα πανω της "ανωριμης ηλικιας"?? και αφου συνηδειτοποιησεις οτι δεν εχει κανει η ωριμη ηλικια λαθη αλλα εμεις συνεχως κανουμε σωστα ποστ, τοτε κατηγορισε την ηλικια μας και πεστην ανωριμη, μικρη, αδυνατη να σκεφτει λογικα και να πραξει..<P>Δε λεω οτι εμεις ειμαστε αθωοι, αλλα ολοι κανουμε λαθη..<P>Απλως δε μ' αρεσει να βλεπω συνεχεια και συνεχεια οταν γινεται καπιο ανουσιο ποστ οτι οφειλετε στην ηλικια μας! Μαλιστα μερικεσ φορες το ατομο που ποσταρισε δεν ανηκει σε αυτην (ειναι μεγαλυτερο)..<P>Φιλικά ^ACiD_PoWeR^ !!<P> smile.gif" border="0<p>[ 05-08-2001: Message edited by: ^ACiD_PoWeR^ ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Καταρχήν θα ήθελα να τονίσω ότι ότι γράφω είναι καθαρά προσωπικές μου απόψεις και σε καμιά περίπτωση δεν αντιπροσωπεύω τους υπόλοιπους mods)<P>Φίλε paredwse,<BR>θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ότι ο τρόπος αντιμετώπισης που προτείνεις είναι αντικειμενικά ο πιο ορθός...<BR>Το πρόβλημα είναι ότι σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν δυστυχώς δεν είχε τα επιθυμητά απότελέσματα (ίσως γιατί απευθύνεται σε υπεύθυνα άτομα)...<BR>Έτσι δυστυχώς μαζί με ξερά καίγονται και τα χλωρά... <P>Τώρα όσον αφορά το θέμα ηλικίας/υπευθυνότητας... <BR>Προσωπικά έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι "insomniacs" είναι γύρω στα 20 (η αφεντιά μου είναι 25), χωρίς αυτό να σημαίνει τίποτα ιδιαίτερο για το πόσο ώριμος ή ανώριμος είναι κάποιος...<BR>Αυτό που έγραψα παραπάνω ότι "<I>το forum απευθύνεται σε υπεύθυνα άτομα που δεν χρειάζονται "νταντά"</I>, πραγματικά το πιστεύω! Η λέξη κλειδί ειναι το "απευθύνεται".<BR>Αν δεν συνέβαινε αυτό και αν βεβαίως δεν υπήρχαν τόσα πολλά υπευθυνα άτομα που με την παρουσία τους το στηρίζουν καθημερινά, τότε το forum θα είχε προ καιρού αυτοκαταστραφεί.<BR>Τώρα αν μερικοί είναι ανώριμοι ή έστω φέρονται ανώριμα κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία που τους παρέχει το Internet δεν είναι πρόβλημα του forum αλλά καθαρά δικό τους.<BR>Θα πρέπει να καταλάβουν ότι πρέπει να συμβιβαστούν με τους όρους λειτουργίας και ότι κανείς δεν τους υποχρεώνει να είναι μέλη με το ζόρι.... <P>Θα ήθελα να πιστεύω έστω ρομαντικά ότι απευθύνομαι σε υπεύθυνα άτομα (τουλάχιστον στην μεγάλη πλειοψηφία τους)...<P>Πολύ φιλικά<BR>Sean (Δημήτρης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Sean,<BR>δεν εχω παρα να συμφωνησω μαζι σου! Απλως στο παραπανω ποστ θελησα να τονισω οτι δεν ειμαστε μονο εμεις ανευθυνοι, αλλα και μερικοι μεγαλυτεροι smile.gif" border="0 <P>Νύχτες smile.gif" border="0 smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αγαπητέ Δημήτρη,<BR>Φίλε AcidPower,<P>I stand corrected. Έχετε δίκιο, η ηλικία δεν συμβαδίζει με την ωριμότητα. Τώρα που το σκέφτομαι, είμαι 33 και πιστεύω πως είμαι ακόμα ανώριμος. grin.gif" border="0 <P>Φίλε pyro, κατά τη γνώμη μου δεν είναι θέμα συγγνώμης, αν έγινε κατανοητό το λάθος απλώς δεν το επαναλαμβάνεις. Simple as that. Και φτιάξε αυτό το ρημάδι το register στο forum σου, μου βγάζει συνέχεια λάθος και δεν έρχεται confirmation email... smile.gif" border="0<P>Γιώργος (paredwse)<p>[ 05-08-2001: Message edited by: paredwse ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δηλαδή ρε φίλε πάρε δώσε εγώ τι σου φταίω δηλαδή;;; Είμαι 15,σήμερα έγινα(LOL) και δεν έχω βρίσει κανέναν! Εγώ δεν σου φταίω αν ο καθένας ανεγκέφαλος εδώ μέσα βρίζει σε ένα topic ούτε τίποτα άλλο!Θυμάστε εκείνο το θέμα με τον Γατούλη και τον Χαχανούλη;;Εγώ είχα πει να το βουλώσουν και να τα βρούνε!Κοίτα λοιπόν να μιλάς καλύτερα για άτομα μικρής ηλικίας εδώ μέσα(βλέπε Anonymous)!<BR>Δεν ζητάω πολλά,αλλά για 2 ηλίθιους βρίζεις και τους άλλους!Δηλαδή τι σημαίνει,επείδη πέρασες τα 18 είσαι μάγκας;;Ρόλο δεν παίζει η ηλικία φίλε,αλλά το μυαλό!!!Αυτά είχα να πω και ζητάω και λίγη δικαίωση.... mad.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...