Προς το περιεχόμενο

ISDN modem (ta)


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος ενδιαφερεται στο πλαισιο πηρα ενα isdn TA της crypto με 28.000 τελικη τιμη και δωρο 3 μηνες δωρεαν συνδεση isdn 64 με την aias.net .Πιστευω οτι ειναι καλη ευκαιρεια smile.gif" border="0 smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ναι φιλε μου.Εχει ενα χαρτι της aias με κωδικο για τη συνδεση.Πιστευω ειναι καλη ευκαιρεια smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιάννη, θα σε παρακαλούσα να μας γράψεις και τις εντυπώσεις σου από το Crypto ISDN TA. Δεν ξέρω αν μετράς ping για παιχνίδια κλπ αλλά δώσε κανέναν αριθμό (download rate και ό,τι άλλο μπορείς να σκεφτείς)... Drivers έχει και για ΧΡ;<p>Ο λόγος που το ζητάω είναι ότι γενικά έχω ακούσει κακά λόγια για τα Crypto (όσον αφορά τα ping και το support της εταιρείας) και θα'θελα να ακούσω σχόλια από πρώτο χέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αυτο που εχω για την ωρα να πω ότι δεν συνεργαζεται με το win fax αλλα εχει δικο του προγραμμα που το συνοδευει.Drivers για xp εχει και η εγκατασταση του απο το cd ειναι πολυ ευκολη ακομα και για μενα confused.gif" border="0 confused.gif" border="0 confused.gif" border="0 ping τι σημαινει???Γελαστε ελευθερα... smile.gif" border="0 smile.gif" border="0<p>[ 25-01-2002: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Γιάννης (Platano) ]</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φίλε μου Γιάννη, χαίρομαι κατ'αρχήν για το ISDN TA, καλό σερφάρισμα! grin.gif" border="0 <p>Σου έστειλα email σχετικά αλλά δεν με πειράζει να το ξαναπω:<p>Το Ping είναι (χοντρικά) ένα είδος radar για την μέτρηση της (εικονικής) απόστασης μεταξύ υπολογιστών. Αν έχουμε δύο υπολογιστές, τον Α και τον Β που θέλουν να συνδεθούν<p>[Α] <-----------------------> [Β]<p>το θέμα είναι πόσο απέχουν μεταξύ τους για να ξέρεις πόσο καλή και γρήγορη σύνδεση θα έχεις. Τι γίνεται λοιπόν; Ο υπολογιστής Α στέλνει ένα μικρό 'πακέτο' πληροφοριών (συνήθως, αν δεν κάνω λάθος, είναι 32 bytes) στον υπολογιστή Β. Το πακέτο φτάνει στον Β και γυρνάει πίσω στον Α. Ο χρόνος που κάνει το πακέτο για να κάνει την διαδρομή Α -> Β -> Α μετριέται σε millisecond (ms) και είναι το ping του Α σε σχέση με τον Β.<p>Όλα αυτά πολύ χοντρικά βέβαια και απλουστευμένα.<p>Ουσιαστικά η λειτουργία του ping δεν διαφέρει σε τίποτα από το doppler effect που είναι η βάση για την λειτουργία των ραντάρ. Ο δε όρος "ping" μάλλον βγήκε από την αντίστοιχη λειτουργία που χρησιμοποιούσαν παλιότερα (και χρησιμοποιούν ακόμα) τα υποβρύχια για να καθορίσουν την θέση τους σε σχέση με την θέση του εχθρού και να στοχεύσουν καλύτερα (εκεί βέβαια έριχναν ηχητικό σήμα αλλά τώρα με τα passive sonars δεν χρησιμοποιείται το ping στα υποβρύχια).<p>Ελπίζω να απάντησα και ελπίζω να απάντησα σωστά. smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά παρεμφερή!

Εγώ που έκανα μετατροπή τη γραμμή σε ISDN δικαιούμε τον ένα μήνα δωρεάν συνδεση ΟΤΕΝΕΤ ή ειναι μόνο για νέους συνδρομητές??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το ειχα το modem δεν προσφερει τιποτα οσο αναφορα το ping. Μονο τα PCI εχουν αυτο το καλο smile.gif" border="0

Τα εξωτερικα ( καλη ωρα ...το εξωτερικο πηρες ετσι? αν το εσωτερικο τοτε καλη επιλογη) δεν προσφέρουν τιποτα ιδιαίτερο. Σπανια ειδα την ταχυτητα να ανεβαινει παραπάνω απο την απλη του netmod ενω δεν ειχα σκοπο να το χρησιμοποιησω σαν οτιδηποτε αλλο. To πηρα για το ping και πηρα τα @@ μου. Αν θελετε ΄καλυτερες επιδόσεις παρτε εσωτερικό PCI(tornado tipa-p,safeway ktl ktl). THESE smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση? confused.gif" border="0 <p>Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω η προσφορά για την AIAS ισχύει και για το εσωτερικό TA? το οποίο έχει γυρω στο 15αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πηγα στη σελιδα της acn και λεει<p>Η συνδρομή σας είναι: 3Μήνες ISDN 64 Πρόσβαση

ενεργοποιήθηκε : την Κυριακή, 3 Φεβρουαρίου, 2002, 22:42:10

και λήγει : την Παρασκευή, 3 Μαϊου, 2002, 22:42:10 <p>

Σας απομενουν 82 ημέρες, 11 ώρες, 37 λεπτά και 45 δεύτερα μέχρι τις λήξη της τωρινής συνδρομής σας.

Για την ανανέωση της συνδρομή σας επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο τηλέφωνο 0801-11-10000, ώστε να σας ενημερώσει για τυχόν προσφορές της ACN ή επισκεφτείτε το ηλεκτρονικό κατάστημα της ACN. <p>Έχετε επίσης σε αναμονή την / τις πιο κάτω συνδρομή (ες).<p>Ένας Μήνας ISDN 64K, θα ενεργοποιηθεί την Παρασκευή, 3 Μαϊου, 2002, 22:42:10

Ένας Μήνας ISDN 64K, θα ενεργοποιηθεί την Δευτέρα, 3 Ιουνίου, 2002, 22:42:10

Ένας Μήνας ISDN 64K, θα ενεργοποιηθεί την Τετάρτη, 3 Ιουλίου, 2002, 22:42:10 ¨<p>Αρα η συνδεση ειναι για 6 μηνες.Ετσι δεν ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...