Προς το περιεχόμενο

Γερανοι Τροχαιας


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχουν θεσεις σταθμευσης αλλα απο τη στιγμη που το γνωρίζουμε αυτο :

 

1. Δεν παιρνουμε 3 αυτοκινητα ανα οικογενεια όταν οι 2 εχουν διπλωμα.

 

2. Χρησιμοποιουμε μεσα μαζικης μεταφοράς.

 

3. Αν θέλουμε να παμε στο κέντρο πχ για να φορτωσουμε κατι στο αμαξι, παίρνουμε και καποιον άλλο μαζι μας ώστε να φυλαει τσιλιες όση ώρα βρισκομαστε στο κατάστημα. Προσωπικα, μονο για φορτωση πηγαινω στο κεντρο με αμαξι και πάντα με δευτερο άτομο.

 

4. Διαφορετικά, παμε εκει που θελουμε με το αμαξι, περιοριζουμε την ελευθερια κίνησης των συμπολιτών μας (πχ παρκαρισμα στα πεζοδρομια) και βεβαιως κινδυνευουμε να φαμε προστιμα κτλ.

 

Δυστυχως ο Έλληνας προτιμαει το 4.

Το ότι δεν έχουμε που να παρκάρουμαι δεν μας δίνει κανένα δικαίωμα να κάνουμε ταρζανιες. Αν καποιος θεωρεί οτι δεν εχει που να παρκαρει ας παει να κανει ΔΙΑΛΟΓΟ με το δήμο.

 

Υ.Γ : Γενικα μιλάω (πχ εσυ δεν πάρκαρες σε πεζοδρόμιο).

 

5. Παρκάρουμε σε πάρκινγκ (κλειστό/ υπόγειο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
5. Παρκάρουμε σε πάρκινγκ (κλειστό/ υπόγειο)

 

 

Τετοι εψαχνα εκει κοντα στο saturn αλλα δεν εβρισκα...Επειδη πηγαινω τακτικα εκει ξερει καποιος καποιο parking πισω απο το saturn ή καπου εκει κοντα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το συγκεκριμένο σημέιο, περνάω κάθε πρωί, :mad: :mad: :mad:

(απο κει περνάνε όσοι έρχονται απο Αμφιθέας/Π.Φάληρο, και θέλουν να βγουν Συγγρού προς Παραλία & Πειραιά, δηλαδή πολύς κόσμος )

 

και κάθε φορά που ένας :X, κλείνει ή στενεύει, είτε τον παράδρομο της Συγγρού (μπροστά στην πόρτα του Σατουρν), είτε την Σόλωνος, και δυσκολέυει τα φορτηγά, ή το λεοφωρείο που έρχεται απο Συγγρού και μπαίνει σε αυτο το σημείο Καλλιθέα...

 

...εμείς καθόμαστε και περιμένουμε σαν τους καρα:X, παγιδευμένοι, αφου αν μπεις στον παράδρομο δεν μπορεις να ξεφύγεις απο πουθενά, πότε θα ξεφρακάρει το στενό :mad:

Παλιά συνέβαινε σπάνια. απο τότε που άνοιξε το Σατούρν, γίνεται μία τη βδομάδα..

 

Αφου εχει παρκινγκ το σατουρν, γιατι δεν το εβαλές εκει;;;;;

Το σκεφτηκα αλλα επειδη αλλου θα πηγαινα δεν ειμαι τοσο Ελληναρας φαινεται !!!!

κακώς! Στους γερμαναράδες και ελληναράδες που μετατρέπουν κάθε μέρα τη γειτονιά σε κυκλοφοριακό Νταχάου, (κλείνουν και το στενό της Αθηνάς με τα φορτηγά των προμηθευτών, αντι να τα κατεβάσουν στο υπόγειο πάρκιν και να ξεφοτώσουν εκεί), πρέπει να φερθείς σαν ελληναράς. Να μπαινετε όλοι και να παρκάρετε στο 3όροφο υπόγειο τους, και να κάνετε τις δουλειες σας (και) στα διπλανά μαγαζιά.

 

 

ψιτ... στο eshop πήγαινες; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπηρχαν και θεσεις σταθμευσης καλα θα ηταν...Δεν μιλαω για το κεντρ-κεντρο αλλα στην ευριτερη περιφερεια που και εκει ειναι χαλια η κατασταση.

 

ασε ρε φιλε.. τον εχουμε μαθει τον ελληνα.. πουθενα δεν βλεπει παρκινγκ.. ειπαμε δεν εχει παντου παρκινγκ ναι.. αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.. το SATURN επρεπε να προνοησει για θεσεις σταθμευσης.. μηπως το κρατος να φτιαξει και παρκινγκ για το SATURN?? :-(

 

παραδειγμα : στο νοσοκομειο παιδων διπλοπαρκαρουν και τριπλοπαρκαρουν εξω απο το νοσοκομειο.. σχεδον απεναντι εχει Παρκινγκ ΠΟΛΙΣ τεραστιο.. σιγα μην μπει ομως ο ελληνας στην διαδικασια.. τσουπ τριπλοπαρκαρει.. χεστηκε για το μποτιλιαρισμα .. και αντε γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιτ... στο eshop πήγαινες; :-)

 

 

Οχι..Στο οφθαλμολογικο Αhensvision πηγα.

 

αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.. το SATURN επρεπε να προνοησει για θεσεις σταθμευσης..

 

Το saturn εχει δικο του parking στην πισω πλευρα αλλα δεν ξερω για ποσσες θεσεις ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To saturn διαθέτει parking.

 

Το ξερω αλλα επειδη δεν πηγαινα εκει δεν μου πηγαινε να παω να παρκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα στην Τροχαια και πηρα τελικα τις πινακιδες και ανεφερα στον Διοικητη τα αναγραφομενα περι γρατζουνιων , βαθουλωματων κλπ και του εδειξα και το σχετικο χαρτι . Του εξηγησα οτι επιθεωρησα το αμαξι εκατοστο προς εκατοστο και δεν εχει τιποτα και του ειπα οτι τετοιες ενρεγεις προς πολιτες μας βαζουν ευλογα σε πονηρες σκεψεις. Με ακουσε με προσοχη και δεχτηκε τα λεγομενα μου. Κρατησε τα στοιχεια της κλισης και το κινητο μου και μου ειπε οτι θα το ψαξει και θα με ενημερωσει... Θα κανω υπομονη να δω τι θα γινει αλλα με κανενα τροπο δεν θα το αφησω ετσι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ακουσε με προσοχη και δεχτηκε τα λεγομενα μου. Κρατησε τα στοιχεια της κλισης και το κινητο μου και μου ειπε οτι θα το ψαξει και θα με ενημερωσει... Θα κανω υπομονη να δω τι θα γινει αλλα με κανενα τροπο δεν θα το αφησω ετσι !!!

 

Κύριε Γιάννη,πολύ φοβάμαι οτι ο ευγενέστατος-πλήν δημόσιος υπάλληλος-Διοικητής,θα "καταχωρήσει" τα όποια χαρτιά με συνοπτικές διαδικασίες...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Γιάννη,πολύ φοβάμαι οτι ο ευγενέστατος-πλήν δημόσιος υπάλληλος-Διοικητής,θα "καταχωρήσει" τα όποια χαρτιά με συνοπτικές διαδικασίες...:rolleyes:

 

Μπορει...Αν και νομιζω οτι δεν θα το κανει !!! Μαλλον καταλαβε οτι δεν εχω σκοπο να κατσω με τα χερια σταυρωμενα...Οσο χοντροπετσο και αν ειναι το δημοσιο καποιος θα δωσει σημασια στα τοσα email και fax που θα ακολουθησουν.

 

Οπως και ναχει θα δειξει και θα γραψω εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες οι μερες αυτο το μηνα, ιδανικες για μηχανη. Μηπως ρε συ συνονοματε να αγοραζες καμια Transalp να κανεις τη δουλεια σου ανετα?

 

Καλη ιδεα αλλα για πρωτη φορα σε μηχανακι στα 50+ μαλλον επικυνδυνο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...