Προς το περιεχόμενο

netmod ke sindesi sto web


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kalimera.prosfata anavathmisa ti grami toy ote se isdn.boro na sindetho meso netmod sto internet an i sindesi pou exo ston internet provider mou ,ine apli ke oxi isdn,xoris na xrisimopio modem?an ne pos sindeo to pc me to netmod ,parakamptete to modem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αν δεν εχεις προσβαση στον isp σου isdn δεν γινεται να μπεις με το netmod mad.gif" border="0 mad.gif" border="0 Μπορεις ομως σε μια αναλογικη θυρα του netmod να συνδεσεις το modem που ειχες .Ετσι θα εχεις σιγουρα μεγαλυτερη ταχυτητα απο οτι ειχες αλλα οχι isdn ταχυτητα. Σε αυτο να προσθεσω μια εξαιρεση που μου ετυχε καποτε οταν προτοεβαλα isdn και ειχα προσβαση με compulink που απο προβλημα στο δικο τους software εμπαινα με το netmod αν και ειχα απλη συνδεση και μαλιστα περιορισμενης χρονικα χρησης.Παντως αξιζει να κανεις μια isdn συνδεση με τον isp σου.Εγω πριν μερικες μερες αγορασα ενα isdn modem ή πιο σωστα ενα ΤΑ 128 της crypto me 28.000 drx. για να μπορω να στελνω και να παιρνω fax στο pc μου.Λοιπον μου εδωσε 3 μηνες δωρεαν συνδεση με την acn και επειδη την ενεργοπιοιησα νεσα στον Φεβρουαριο μου εδωσε δωρεαν αλλους 3 μηνες συνδεση isdn 64.Δηλαδη συνολικα 6 μηνες ΔΩΡΕΑΝ.Πιστευω ειναι καλη ευκαιρεια.Το ΤΑ 128 το πηρα απο το plaisio. smile.gif" border="0 smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συνοπτικά: Όχι frown.gif" border="0 <p>Αναλυτικά: Το netMod είναι NT (Network Termination, όσον αφορά το καθαρά τεχνικό μέρος της ISDN γραμμής) και TA (Terminal Adaptor, όσον αφορά τον υπολογιστή). <p>Λόγω της συνδρομής σου (απλή PSTN) ο server περιμένει ψηφιακή γραμμή και αναλογικό σήμα καθώς στην άλλη άκρη της γραμμής (στον ISP σου) υπάρχει άλλο modem που περιμένει να ψηφιοποιήσει το αναλογικό σήμα που έρχεται από το τηλέφωνο.<p>Το netMod δεν έχει modem ενσωματωμένο. Αυτό σημαίνει ότι δεν κάνει κωδικοποίηση / αποκωδικοποίηση (modulation / demodulation) του ψηφιακού σήματος που θα στέλνει ο υπολογιστής στην γραμμή σου. Ο server του ΙSP σου θα περιμένει άλλη απόκριση κι άλλη θα του δίνεις εσύ...<p>Sorry. frown.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

<blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><hr>Originally posted by Dvs:

<strong>re paidia sto tei exei mono 56ares grammes kai mpika me to netmod! pos to egigeite? (vevaia piano 56k) - ektos an exei kai isdn alla exoun valei limit sta 5k</strong><hr></blockquote><p>Το μόνο απλό είναι αυτό - αν έχουν απλά PSTN modems στους υπολογιστές και συνδέονται με αυτά στο netMod. smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...