Προς το περιεχόμενο

Πτυχιο Αγγλικων ποιο?


Visehrad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου ρε τσακαλε Πσντελη που τα ξερεις ολα και δινεις και συμβουλες....<br><br>

Και για τις φωτοτυπιες των βιβλιων, και η γνωση σου για τα πτυχια και για το τι δουλεια γινεται στα φροντιστηρια....<br><br>

Ε καλα σου κανει και σε μαδαει η αλλη!<br><br>

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου. <br><br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακρίνω μια μικρή ειρωνία αλλά αδιαφορώ...

Το αν με μαδάει ή όχι η άλλη το ξέρω εγώ μόνο.

 

Εγώ ξέρω πως σε φροντιστήρια θα έτρωγα πολύ περισσότερα και έχω αρκετή εμπειρία από φροντιστήρια γιατί πριν τα αγγλικά που έκατσα λίγο σε φροντιστήριο είχα κάνει 3 χρόνια γερμανικά σε φροντιστήριο και ξέρω τι σημαίνει να τρέχεις με 500 διαφορετικές ταχύτητες μαθητών. Άλλοι να τρέχουν να προλάβουν άλλοι να βαριούνται εσύ κάπου στη μέση (στην καλύτερη περίπτωση) και η καθηγήτρια στη μέση σαν την τρελή.

 

Τουλάχιστον με αυτή δεν αναλώνομαι να ακούω πράγματα που δεν ξέρω. Ξέρει τι δεν ξέρω και αν κάτι το ξέρω απλά περνάμε στο επόμενο σε αντίθεση με φροντιστήριο που το πρόγραμμα μαθήματος είναι fix και δε θα εστιάσει σε κάτι που δυσκολεύεσαι ούτε όμως και θα προσπεράσει κάτι που σε σενα φαίνεται εύκολο.

 

Επίσης bonus με τα ιδιαίτερα είναι ότι όποτε είχα εξεταστική τα σταματούσα για 2-3 βδομάδες και μετά φορτσάραμε πιο πολύ. Για τράβα πες σε φροντιστήριο να σταματήσει το τμήμα 3 βδομάδες γιατί εσύ θες να δώσεις 8 μαθήματα;;;

 

Όσο για την επιτυχιά απλά την ρώτας τι παίζει με τους μαθητές της. Αν είναι ειλικρινής φυσικά. Η συγκεκριμένη κάνει και σε φροντιστήριο και μάλιστα αυτή μου έκανε όσο ήμουν εκεί και επειδή το τμήμα σερνόταν της ζήτησα να μου κάνει ιδιαίτερο. Το περιβόητο AXON και γιατί να μη το θάψω άλλωστε; ήθελε 35€ το 50λεπτο για να μου κάνει αυτή. Η ίδια λοιπόν που θα μου έκανε εκεί μου κάνει σπίτι της με 15 την φουλ ώρα. 

 

Ίδια ύλη με το φροντιστήριο, ίδια βιβλία, ίδια καθηγήτρια, μισά λεφτά.

Τώρα από κει και πέρα γούστα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιε χαρα και απο μενα. Νομιζω οτι οι απαιτησεις οσον αφορα την γλωσσα για το συγκεκριμενο προγραμμα και απο τα ΤΕΙ Αθηνας και Πειραια ειναι σαφεις. Θα σου προτεινα ή IELTS ή CAE. Με καθηγητη/τρια που εχει πειρα σ' αυτα και μπορει να σου διδαξει την τεχνικη των σωστων απαντησεων σε 2-3 μηνες το εχεις παρει, ειδικα το 6.ο στο IELTS. Ηδη εισαι σε καλο επιπεδο. Για να καταλαβεις τι σου λεω δες το παρακατω λινκ

http://secure.vec.bc.ca/toefl-equivalency-table.cfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ielts φίλε μου... το μόνο που δέχονται παντού και χαίρει αναγνώρισης... Έχω πολύ υλικό αν θες... εγώ με ένα , που λέει ο λόγος  μήνα διάβασμα, το πήρα άνετα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ielts φίλε μου... το μόνο που δέχονται παντού και χαίρει αναγνώρισης... Έχω πολύ υλικό αν θες... εγώ με ένα , που λέει ο λόγος  μήνα διάβασμα, το πήρα άνετα...

 Ξέρεις πόση ισχύ (σε χρονική διάρκεια εννοώ) έχει το συγκεκριμμένο; Επίσης ρε παιδιά που μπορύμε να απευθυνθούμε για περισσότερα Info; Δίδακτρα, αριθμός μαθημάτων που απαιτούνται, ημερομηνίες εξετάσεων κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω τον τίτλο του threadεδώ και μέρες και μου βγαίνουν τα μάτια, μπορεί κάποιος mod να το διορθώσει; To νήμα αναφέρεται σε πιστοποιητικά αγγλικών, όχι πτυχία.  Πτυχίο παίρνεις μόνο από σχολή ΑΕΙ. Όπως δηλαδή με ECDL δεν είσαι πτυχιούχος πληροφορικής αλλά πιστοποιημένος χρήστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ξέρεις πόση ισχύ (σε χρονική διάρκεια εννοώ) έχει το συγκεκριμμένο; Επίσης ρε παιδιά που μπορύμε να απευθυνθούμε για περισσότερα Info; Δίδακτρα, αριθμός μαθημάτων που απαιτούνται, ημερομηνίες εξετάσεων κτλπ

2 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Υπάρχει Πρόγραμμα για Δωρεάν εκπαίδευσης Αγγλικών όσων επιθυμούν να αποκτήσουν αναγνωρισμένο από το Ελληνικό Δημόσιο και αποδεκτό από το ΑΣΕΠ πιστοποιητικό γνώσης Αγγλικής γλώσσας (επίπεδα Lower & Proficiency - Β1, B2, C1, C2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...