Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1.Πες τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις για να ξέρουμε προς τα που θα κινηθεί το σκεπτικό μας.

2.Αυτές τις μέρες,δυστυχώς,δε νομίζω να ενδιαφερθεί κανείς για το προβλημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ανοιξει ενα θεμα και υπαρχει ηδη τοπικ για την forthnet γραφεις γραφεις αλλα ακομα δεν μας εχεις πει ποιο ειναι το προβλημα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία μου κάνει κατι ωραία σουρσίματα η forthnet, δεν ξέρω μήπως ετοιμάζονται για την καινούργια εποχή της VDSL :P

 

offtopic

 

Υπάρχει καμία πληροφορία για ποτε θα δώσει vdsl στον λαό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια στην forthnet πουλανε τρελα η γραμμη της θειας μου εχει δωθει 16/11 απο τον ΟΤΕ μεσω ΧΕΓ δρομολογουνται κανονικα οι κλησεις υπαρχει και αναγνωριση κλησης και μου λενε οτι η γραμμη δεν εχει παρει ημερομηνια ενεργοποιησης ακομα και δεν μπορουν να μου πουν ποτε θα ανανεωνεται ο χρονος προς κινητα εχει παρει ενα μηνα η ιστορια και ακομα πουλανε τρελα υποτιθεται το ΧΕΓ σε μια βδοαμαδα τελειωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Ο αριθμός των υποψήφιων πελατών είναι μικρός (σήμερα).

 

Η ουσία ειναι να ειναι και οι τιμές ανταγωνιστικές σε σχέση με το οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι απαραίτητα. Ο αριθμός των υποψήφιων πελατών είναι μικρός (σήμερα).

 

στους εναλλακτικούς?

 

Η ουσία ειναι να ειναι και οι τιμές ανταγωνιστικές σε σχέση με το οτε

 

προφανώς θα είναι χαμηλότερες, το πόσο είναι θέμα κέρδους που θέλει να έχει ο εναλλακτικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι μπορει να οφειλεται στο οτι αργει να παρει ip το thomson σε γραμμη forthnet σε σχεση με netfaster?Mε το πρωτο κανει κανενα 7λεπτο να παρει ip ενω συγχρονιζει κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερτωση τωρα τελευτια σερνεται στο browsing ενω στο κατεβασμα μια χαρα σε περιπτωση ποου εχει προβλημα η forthnet επηρεαζομαι και εγω που εχω forthnet μεσω ΧΕΓ καιι η γραμμη ουσιαστικα ειναι του ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι πως απο τις 22 Αυγουστου 2012 εχω κανει αιτηση να μεταφερθω απο το Double-Play (42 Ευρω/Μηνα) στο ADSL σκετο (18 Ευρω/Μηνα) και εξακολουθουν να με χρεωνουν με βαση το Double-Play.

 

Εχω ηδη παει πανω απο 4 φορες στο καταστημα και εχω πει πως δεν προκειται να πληρωσω για κατι το οποιο δεν εχω αγορασει, και ειχα μαζι μου και την αιτηση για την αλλαγη του προγραμματος.

 

Το καταστημα εστειλε 2 φορες e-mail στα κεντρικα και δεν μπηκαν στον κοπο να απαντησουνε, ενω σε τηλεφωνικη μου επαφη με το 13831 μου λενε πως δεν εχει γινει καμια αιτηση.

 

Πως γινεται να μην εχει γινει αιτηση, και εγω να εχω την αιτηση στα χερια μου;

 

Το θεμα ειναι πως 22 Οκτωβριου εγινε διακοπη του internet και το ξανασυνδεσανε στις 25 Οκτωβριου αλλα, μαλλον καποια στιγμη τον Δεκεμβριο θα το ξανακόψουνε.

 

Και ρωταω εγω τωρα, γιατι να πληρωσω πλεον για κατι που δεν εχω αγορασει, ενω εχω αποδειξεις στα χερια μου, και η Forthnet να μην αναγνωριζει το λαθος της.

 

Που πρεπει να απευθηνθω δηλαδη, στην Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη και στον Συνηγορο του Καταναλωτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...