Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πάλι σήμερα από τις 12:10 πρόβλημα η Forthnet με εξωτερικό...σέρνεται το σύμπαν

 

τι θα γίνει, μια φορά την βδομάδα θα το έχουμε πλέον?

 

τι παθανε παλι γμτ...εκει που ηταν ολα καλα εδω και 2 εβδομαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εδώ και 2 βδομάδες? και τη προηγούμενη βδομάδα πάλι κόπηκε οπτική ίνα στη Μακεδονία και σερνόταν το σύμπαν με εξωτερικό για πόσες ώρες...

 

για σήμερα από ότι λένε στην ΤΥ της Forthnet κόπηκε οπτική ίνα στη Λαμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και 2 βδομάδες? και τη προηγούμενη βδομάδα πάλι κόπηκε οπτική ίνα στη Μακεδονία και σερνόταν το σύμπαν με εξωτερικό για πόσες ώρες...

 

για σήμερα από ότι λένε στην ΤΥ της Forthnet κόπηκε οπτική ίνα στη Λαμία...

 

Ελεος :mad:

Ποση ωρα λες να παρει να το φτιαξουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας έχουνε μαμισι η καραγκιόζηδες μια ώρα να ανοίξουμε site, μου έχει βγει η πιστη να ανοίξω το insomnia

αρε ελλαδιστάν τσοπαναραδες άκου εκεί κόπηκε οπτική ινα τα ζωα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ελεος :mad:

Ποση ωρα λες να παρει να το φτιαξουνε?

 

όση ώρα τους πήρε και την προηγούμενη βδομάδα λογικά :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα ελεος ομως...πηγα να μπω speedtest.net και δεν ανοιγε καν το site !!

λεω ενταξει..παω να παιξω λιγο Online BF2...μια ωρα να κανει connect..τελικα δεν εκανε.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και 2 βδομάδες? και τη προηγούμενη βδομάδα πάλι κόπηκε οπτική ίνα στη Μακεδονία και σερνόταν το σύμπαν με εξωτερικό για πόσες ώρες...

 

για σήμερα από ότι λένε στην ΤΥ της Forthnet κόπηκε οπτική ίνα στη Λαμία...

 

λαρισα. απο το μεσημερι και δω γα...... ο διας παλι. σεεεεεεεερνεται στα πατωματα το dsl.

εγινε και την προηγουμενη βδομαδα παλι και τοτε δεν ειχα ΟΥΤΕ τηλεφωνο. τωρα απλα σερνεται το νετ.

 

παιρνω τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη για δηλωση βλαβης. του λεω το και το. μου λεει "εχετε αργο internet?" του λεω δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ internet αργουν τοσο πολυ να φορτωσουν τα site που εχω connection timeout.

 

μου λεει "κοπηκε ενα καλωδιο οπτικης ινας και επηρεαζει ολο το συστημα"

του λεω "κοφτε αυτη την καραμελα με τα κομμενα καλωδια, σας πηρε πρεφα ο κοσμος"

μου λεει "εδω πηρατε για επισημη τεχνικη ενημερωση"

του λεω "αν οντως λετε αληθεια και κοβετε τις οπτικες ινες 2 φορες τη βδομαδα, τοτε ειστε απλα ηλιθιοι"

και μου το εκλεισε. (ενταξει και γω τα ειχα παρει, αλλα αυτος ως υπαλληλος που πληρωνεται απο μενα δεν δικαιολογειται να μου το κλεισει στα μουτρα)

τωρα λιγο καλυτερα, φορτωνει και κανενα site, τα ζωα μου αργα βεβαια. πριν δεν εμπαινε καν.

 

λετε αμα τους παρω να τους ξαναβρισω να συγχρονισει και ψηλοτερα?????

 

νταξει καταλαβαινω οτι τα παιδια στο τηλ. κεντρο απλοι υπαλληλοι ειναι, και ακουν τα μυρια απο εκνευρισμενους πελατες, αλλα και αυτη η που.... η forthnet μονο να λαδωνει για να πεφτουν προστιμα στον ΟΤΕ ξερει. να βαλει κανα φραγκο να φτιαξει το δικτυο της δεν ξερει.....

 

δεν το καταλαβαινουν οτι ο κοσμος τους προτιμα, ως το μη χειρον βελτιστον σε σχεση με τον ΟΤΕ(καλα αυτοι ειναι η αποδειξη οτι η βλακεια τελικα κληρονομειται) και οχι γιατι προσφερουν καμια σοβαρη υπηρεσια?

 

ε ρε δε θα δικτυωθουμε ολοι σε στυλ AWMN και να βγαινουμε μονοι μας και στο εξωτερικο. θα δειτε. μαυρο δαγκωτο θα παρετε και η forthnetκαι ολοι σας.

 

ανοιγω torrent τωρα χωρις να θελω να κατεβασω κατι. ετσι για σπασιμο. να τους φαω και το τελευταιο bit που εχουν σε bandwidth. ειναι ισως το μονο που μπορω να κανω για να τους χτυπησω. και στην τεχνιη υποστηριξη που παιρνω και εκει με χρεωνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εμαθα οτι ενοψει εκλογων, γινεται συντηρηση και αναβαθμιση του δικτιου...Οποτε καλη υπομονη...

 

αν γινόταν κάτι τέτοιο θα αναγραφόταν στις προγραμματισμένες τεχνικές εργασίες για σήμερα...

 

για βρες κάτι τέτοιο στο site της Forthnet... http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=298124 10 Αυγούστου ΔΕΝ αναφέρει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντου σερνεται, μιλησα με τεχνικο τμημα εχει κοπει οπτικη ινα , θα τους παρει καμποσες ωρες.

Αλλα μην τρελλαινομαστε κι ολας για μια διακοπη μερικων ωρων.

και στον οτε που ημουν ειχα περιπτωσεις με διακοπες μερικων ωρων,και ποτε δεν δηλωσα βλαβη ..απλα περιμενα να το φτιαξουν

Μαλιστα στον οτε δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις..ειχα προβλημα ταχυτητας μερικους μηνες (καλα διαβασατε μηνες) μεχρι να λυθει το προβλημα .κατεβαζα λιγοτερο απο 1/10 της ονομαστικης και επαιρνα απαντηση οτι "οι adsl ταχυτητες δεν ειναι εγγυημενες απο κανενα παροχεα" ,για να καταλαβετε ειχα 4mbps και κατεβαζα με 20-30 κ και ping σε ελληνικους servers 400- 600 ms.

Για να καταλαβετε οτι δεν ειναι μονο η forthnet ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αλλα μην τρελλαινομαστε κι ολας για μια διακοπη μερικων ωρων.

 

μερικές ώρες σήμερα, μερικές ώρες την περασμένη βδομάδα και μερικές ώρες τις υπόλοιπες 4-5 (ΧΑΛΑΡΑ) φορές φέτος...είναι να αναρωτιέσαι αν έχουν βάλει στόχο τις οπτικές της Forthnet :o

 

που να μην ήταν και Αύγουστος να έχει πεσμένη κίνηση, από Σεπτέμβριο έχει να γίνει γλέντι πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μην τρελενόμαστε ..... το κέρατό μου!?!?!

Ελειπα για σπουδές 9 μήνες στην Αμερική και εκεί πλήρωνα 25 δολλάρια για 4Mbit και δεν είχα ούτε ένα δευτερόλεπτο κομμένο internet και πάντα σταθερές ταχύτητες και όλα καλά... Και έρχομαι στο μπανανιστάν εδώ και είναι λες και προσπαθώ να συνδεθώ από καμια τριτοκοσμική χώρα... Τι πάει να πει κόπηκε η οπτική ίνα ρε ηλίθιοι; Τι ειναι και κόπηκε?! Και έστω κόπηκε, να είχατε φροντίσει να έχετε εναλλακτικούς τρόπους διασύνδεσης σκατόζωα που σας πληρώνουμε και μας κάνετε και οτι θέλετε! Δεν παω να ξαναφύγω καλύτερα και να μην ξαναγυρίσω, δεν πρόλαβα να πατήσω το πόδι μου εδώ και με πιάσαν τα νεύρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...