Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ε ?? Εχει 10 ημερες Θεσσαλονικη συνεχεια προβληματα εχει

ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ θα δουμε στο λογαριασμο 4ΝΕΤ ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ !!!

ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως βρηκα αυτο το thread που εχετε και εσεις προβλημα γιατι νομιζα οτι ηταν μονο το δικο μου!!

Εδω και κατι βδομαδες, κατα το βραδακι τρωω disconnect πανω στο disconnect, για καμια ωρα και αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο.

Χτες μετα απο μια ωρα εφτιαξε μονο του ευτυχως γιατι θα επαιρνα τηλεφωνο επιτοπου να κοψω την forthnet. Πριν μια βδομαδα τα ιδια, κοπηκε λεει καποιο καλωδιο στην βορεια ελλαδα και επιρεαζει ολο το δικτυο, ετσι μου ειχαν πει στο 13831 που ειχα παρει.

 

Εγω ρε παιδια πριν ειχα ON και δεν ετρωγα ποτε disconnect, εδω και κανα μηνα εβαλα forthnet και εχω παθει τα παντα μιλαμε.

 

Το μονο καλο που εχει η fothnet σε συγκριση με την ON που ειχα ειναι οτι στα παιχνιδια εχω ping 80, ενω στο ιδιο παιχνιδι με ON ειχα 280+

 

Αν ομως συνεχιστουν τα disconnects θα αλλαξω παλι σε ΟΝ, η κατασταση ειναι τραγικη

καμια σχεση το disconnect με αυτο που εγινε.δεν ειχαμε disconnects.απλα οι σελιδες δεν ανοιγαν.

εδω και μια ωρα ειναι ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 μέσα σε 13 λεπτά ... Αλλα παλι δεν γουστάρει.

Α!

Το ρουτερ το εχουν ελέγξει οι τεχνικοί της 4νετ

Τα καλώδια τα εχουν ελέγξει οι τεχνικοί της 4νετ

Συμπέρασμα: 4νετ ζωή με συγκινήσεις!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαιτε ενα πραγμα.η οπτικη ινα περναει απο οπουδηποτε και δεν φταιει η καθε forthnet που κοβεται.λες δεν ξερουν τι να κανουν να κοβουν οπτικες?οποτε τι θα κοπει ποτε κοβεται και γιατι κοβεται εφοσον στην ελλαδα ο καθενας κανει οτι θελει θα ειναι καθημερινο.εδω φτιαξαν γκαραζ στην νεα σμυρνη και εκοψαν απειρα καλωδια.εδω καθε δυο μερες υπαρχει και καλωδιακη βλαβη του οτε σε καποια περιοχη επειδη καποιος εκοψε κατι.οποτε δεν υπαρχει φτιαχνεις δικτυο η τετοια.οποτε ας σκεφτομαστε λιγακι τι λεμε πριν το πουμε .οσο για τον φιλο απο πανω λογικο οτι στο κλεισαν.ο αλλος εχει να σηκωσει 30000 τηλεφωνα και να πει γιατι δεν παιζει κατι και αν απο τον καθενα ακουει βρισιδι τοτε καληνυχτα.αλλα δυστυχως στην ελλαδα για να καταλαβεις την θεση καποιου πρεπει να δουλεψεις εκει.αν πας να δουλεψεις εκει και σε παιρνουν τοσα ατομα και σε βριζουν οχι απλα θα το κλεινες.και το λεω επειδη εχω κανει και εγω τετοια δουλεια και ο ελληνας ειναι παντα ελληνας.αμα βρισει νομιζει οτι ξαφνικα θα παιξει η οπτικη ινα.αλλα το μην κανεις οτι δεν θες να σου κανουν δεν φτιαχτηκε για την ελλαδα.τι θα πει η εκφραση.κοβετε την οπτικη ινα.εμ τι να κανουμε σημερα ας κοψουμε μια οπτικη ετσι να μας παιρνει ο κοσμος τηλ.thesh η μια αποκατασταση απο την αλλη δεν εχουν καποια σχεση στο ποση ωρα θα παρει για να φτιαχτει.τα ξερεις αυτα να λεγα οτι δεν τα ξερεις...

 

 

κατσε ρε φιλε, εφ ενος δεν βλεπεις τι λεω και το γεγονος οτι αναγνωριζω οτι το παιδι στο τηλ κεντρο δεν ειναι παρα ενας υπαλληλακος. προφανως οσο και να φωναξεις δεν θα φτιαχτει καμια οπτικη ινα, αλλα αμα τους φοβερισεις λιγο in the long term μπορει και να βελτιωθουν λιγο τα πραγματα. οπως για παραδειγμα στη vodafone. οσοι εχετε παρτε τους τηλεφωνο και πιαστειτε απο μια σχετη αφορμη (πχ δεν εχω καλο σημα) και αρχιστε κατεβατα παραλληρηματος και φωναξτε οτι θελω να διακοψω τη σνδεση μου κλπ κλπ, γιατι ουτε σημα εχω αλλα ειστε και ακριβοι στο παγιο κλπ κλπ. να δεις πως σε μισο λεπτο θα σου πουνε "μισο λεπτο να σας συνδεσω με εναν υπευθυνο" και αμα και εκει ξαναπεις ψιλονευριασμενος οτι θες να φυγεις να δεις πως σου κανουν μειωση στο παγιο χωρις λογο (αρχισαμε απο ανυπαρκτη αφορμη θυμισου).

 

ακριβως επειδη ζουμε ελλαδα συμβαινουν αυτα.

 

αλλα μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση πως εσυ θεωρεις δεδομενο οτι σημερα (και αλλες 2-3 φορες τουλαχιστον αυτο το καλοκαιρι) "κοπηκε η οπτικη ινα". ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ! μας δουλευουν και σεις τα μασατε! δεν μπορω να δεχτω οτι καλωδια που επηρεαζουν χιλιαδες χρηστες σε ολη την ελλαδα περνανε απο οπου να ναι, και οποιος σκαβει για να φτιαξει ενα κοτετσι κοβει τα καλωδια της forthnet και βγαζει οφλαιν τη μιση ελλαδα. (καταρχας αν γινοταν κατι τετοιο θα βροντοφωναζαν και θα δακτυλοδυκτουσαν τον υπευθυνο για τη βλαβη μονο και μονο για να διωξουν απο πανω τους την ευθυνη, οτι και καλα αυτοι ειναι οκ αλλα φταινε οι αλλοι)

 

αλλα ειναι ΒΛΑΚΕΣ. τσιπιδες. αυτο που σου λεω εγω ισχυει. ξερουν οτι η εναλλακτικη που εχει ο κοσμος ειναι 10 φορες πιο χαλια απο αυτους και το εκμεταλευονται. ειναι νοοτροπια ελληνα. να κανουμε καμια αρπαχτη τωρα που μπορουμε και στο μελλον βλεπουμε. δεν εχουν στα πλανα τους κατι που λεγεται costumer satisfaction. αν ηταν ετσι θα μας ενημερωναν για προγραμματισμενες εργασιες με μαιλ, και οχι με μια απλη ανακοινωση καπου χωμενη στο σαιτ τους. (για να αποφυγω και γω την ολη φαση, γυρνω σπιτι το ιντερνετ ανυπαρκτο, κανω 8 ρεσταρτ τον υπολογιστη, 10 το ρουτερ και μετα τους παιρνω τηλεφωνο μονο και μονο να μου πουνε ξερετε ειναι δικο μας το προβλημα!)

αλλα ετσι ειναι.

 

και ξερετε τι αλλο σκεφτομαι. για να σου δωσω να καταλαβεις οτι σου λενε ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ με τα κομμενα καλωδια. αν ηταν ετσι καθημερινα στις πολεις που ζουμε θα επρεπε.

1. να ζουμε μεσα στο σκ@τ@ γιατι καποιος εσκαψε και χτυπησε τον αγωγο των λυματων

2. να μην εχουμε ρευμα για τον ιδιο λογο

3. να μην εχουμε τηλεφωνο για τον ιδιο λογο

4. να μην εχουμε νερο για τον ιδιο λογο

5. να εχουμε εκρηξεις γιατι καποιος εσπασε τον αγωγο του φυσ. αεριου.

 

δε λεω οτι και αυτα δεν γινονται αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. παντα οποιος σκαβει βρισκει τις οπτικες ινες της φορθνετ. βλακειες.

 

και αν θελετε τη γνωμη μου, αφηστε ολοι τορρεντς ανοιχτα 24/7. να γινει choked up το δικτυο τους να φωναζει ο κοσμος ολος μπας και βαλουν μυαλο και κανουν infrastructure. αλλιως και στην επομενη βλαβη εδω θα ειμαστε και συ και γω να φωναζουμε παλι.

 

"προσοχη, ακολουθει αγγελια"

 

1. μεγαλος τηλεπικοινωνιακος παροχος στο ελλαδισταν ζητα ειδικευμενους υπαλληλους που να μπορουν να ενωνουν 100 σπασμενες οπτικες ινες σε 5' λεπτα. μας συμβαινει συνεχεια! αμοιβη ικανοποιητικη.

 

2.μεγαλος τηλεπικοινωνιακος παροχος στο ελλαδισταν ζητα ειδικευμενους υπαλληλους στο brainstorming για να βρουμε καμια αλλη δικαιολογια να λεμε στους πελατες μας, γιατι με την τελευταια δικαιολογια που ειχαμε βρει (βλ. κομμενα καλωδια) το εχουμε ξεφτιλισει και πλεον μας πηραν πρεφα και μας βριζουν. αμοιβη σουπερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποια παιχνίδια λες? γιατί η On κανονικά έχει καλύτερα pings από Forthnet...

Στο league of legends που ο σερβερ ειναι ευρωπαικος, μολις εβαλα forthnet ειχα απο 280+ επεσε στο 80. Και στο wow τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλανε ανακοινωση

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=298894

Γιατι ομως λεει θα επηρεασει τους συνδρομητες στην Βορειο Ελλαδα?

και εμεις στην νοτια μια απο τα ιδια ειμαστε ,πως γινεται αυτο?

εκτος αν περασε κανενα καραβι και εκοψε και αυτα στη νοτια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 μέσα σε 13 λεπτά ... Αλλα παλι δεν γουστάρει.

Α!

Το ρουτερ το εχουν ελέγξει οι τεχνικοί της 4νετ

Τα καλώδια τα εχουν ελέγξει οι τεχνικοί της 4νετ

Συμπέρασμα: 4νετ ζωή με συγκινήσεις!!! :-D

αν εισαι με 15 margin και δεν μενει σταθερη η γραμμη τοτε εχει μεγαλο θεμα η γραμμη σου και μονο με καμια αλλαγη χαλκου το κοβω να φτιαχνει.εκτος αν εχει θεμα το ρουτερ οποτε αν βρεις απο κανα φιλο κανα δανεικο η ριξε κανα firmware update

 

κατσε ρε φιλε, εφ ενος δεν βλεπεις τι λεω και το γεγονος οτι αναγνωριζω οτι το παιδι στο τηλ κεντρο δεν ειναι παρα ενας υπαλληλακος. προφανως οσο και να φωναξεις δεν θα φτιαχτει καμια οπτικη ινα, αλλα αμα τους φοβερισεις λιγο in the long term μπορει και να βελτιωθουν λιγο τα πραγματα. οπως για παραδειγμα στη vodafone. οσοι εχετε παρτε τους τηλεφωνο και πιαστειτε απο μια σχετη αφορμη (πχ δεν εχω καλο σημα) και αρχιστε κατεβατα παραλληρηματος και φωναξτε οτι θελω να διακοψω τη σνδεση μου κλπ κλπ, γιατι ουτε σημα εχω αλλα ειστε και ακριβοι στο παγιο κλπ κλπ. να δεις πως σε μισο λεπτο θα σου πουνε "μισο λεπτο να σας συνδεσω με εναν υπευθυνο" και αμα και εκει ξαναπεις ψιλονευριασμενος οτι θες να φυγεις να δεις πως σου κανουν μειωση στο παγιο χωρις λογο (αρχισαμε απο ανυπαρκτη αφορμη θυμισου).

 

ακριβως επειδη ζουμε ελλαδα συμβαινουν αυτα.

 

αλλα μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση πως εσυ θεωρεις δεδομενο οτι σημερα (και αλλες 2-3 φορες τουλαχιστον αυτο το καλοκαιρι) "κοπηκε η οπτικη ινα". ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ! μας δουλευουν και σεις τα μασατε! δεν μπορω να δεχτω οτι καλωδια που επηρεαζουν χιλιαδες χρηστες σε ολη την ελλαδα περνανε απο οπου να ναι, και οποιος σκαβει για να φτιαξει ενα κοτετσι κοβει τα καλωδια της forthnet και βγαζει οφλαιν τη μιση ελλαδα. (καταρχας αν γινοταν κατι τετοιο θα βροντοφωναζαν και θα δακτυλοδυκτουσαν τον υπευθυνο για τη βλαβη μονο και μονο για να διωξουν απο πανω τους την ευθυνη, οτι και καλα αυτοι ειναι οκ αλλα φταινε οι αλλοι)

 

αλλα ειναι ΒΛΑΚΕΣ. τσιπιδες. αυτο που σου λεω εγω ισχυει. ξερουν οτι η εναλλακτικη που εχει ο κοσμος ειναι 10 φορες πιο χαλια απο αυτους και το εκμεταλευονται. ειναι νοοτροπια ελληνα. να κανουμε καμια αρπαχτη τωρα που μπορουμε και στο μελλον βλεπουμε. δεν εχουν στα πλανα τους κατι που λεγεται costumer satisfaction. αν ηταν ετσι θα μας ενημερωναν για προγραμματισμενες εργασιες με μαιλ, και οχι με μια απλη ανακοινωση καπου χωμενη στο σαιτ τους. (για να αποφυγω και γω την ολη φαση, γυρνω σπιτι το ιντερνετ ανυπαρκτο, κανω 8 ρεσταρτ τον υπολογιστη, 10 το ρουτερ και μετα τους παιρνω τηλεφωνο μονο και μονο να μου πουνε ξερετε ειναι δικο μας το προβλημα!)

αλλα ετσι ειναι.

 

και ξερετε τι αλλο σκεφτομαι. για να σου δωσω να καταλαβεις οτι σου λενε ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ με τα κομμενα καλωδια. αν ηταν ετσι καθημερινα στις πολεις που ζουμε θα επρεπε.

1. να ζουμε μεσα στο σκ@τ@ γιατι καποιος εσκαψε και χτυπησε τον αγωγο των λυματων

2. να μην εχουμε ρευμα για τον ιδιο λογο

3. να μην εχουμε τηλεφωνο για τον ιδιο λογο

4. να μην εχουμε νερο για τον ιδιο λογο

5. να εχουμε εκρηξεις γιατι καποιος εσπασε τον αγωγο του φυσ. αεριου.

 

δε λεω οτι και αυτα δεν γινονται αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. παντα οποιος σκαβει βρισκει τις οπτικες ινες της φορθνετ. βλακειες.

 

και αν θελετε τη γνωμη μου, αφηστε ολοι τορρεντς ανοιχτα 24/7. να γινει choked up το δικτυο τους να φωναζει ο κοσμος ολος μπας και βαλουν μυαλο και κανουν infrastructure. αλλιως και στην επομενη βλαβη εδω θα ειμαστε και συ και γω να φωναζουμε παλι.

 

"προσοχη, ακολουθει αγγελια"

 

1. μεγαλος τηλεπικοινωνιακος παροχος στο ελλαδισταν ζητα ειδικευμενους υπαλληλους που να μπορουν να ενωνουν 100 σπασμενες οπτικες ινες σε 5' λεπτα. μας συμβαινει συνεχεια! αμοιβη ικανοποιητικη.

 

2.μεγαλος τηλεπικοινωνιακος παροχος στο ελλαδισταν ζητα ειδικευμενους υπαλληλους στο brainstorming για να βρουμε καμια αλλη δικαιολογια να λεμε στους πελατες μας, γιατι με την τελευταια δικαιολογια που ειχαμε βρει (βλ. κομμενα καλωδια) το εχουμε ξεφτιλισει και πλεον μας πηραν πρεφα και μας βριζουν. αμοιβη σουπερ!

 

πιστεψε στην συγκεκριμενη περιπτωση μπορω να ξερω καλυτερα απο σενα και μπορει να στο πουν πολλα ατομα.απο εκει και περα δεη κανεις δεν κολλαει να κοψει γιατι απλα θα γινει πυροτεχνημα ειδικα αναμεσα σε πολεις που ειναι αρκετες εκατονταδες volt.αλλα ας αφησουμε αυτο.πριν 3-4 χρονια κοπηκαν καμια 60.000 καλωδια του οτε οταν εφτιαχναν το γκαραζ το υπογειο στην νεα σμυρνη.και συμφωνα με την δικη σου αποψη μα πως τα εκοψαν.δεν βλεπουν που σκαβουν.επισης οπως θα εχεις δει στους δρομους η οπτικη αναμεσα στα αστικα κεντρα μιλαμε ειναι ουτε στο μισο μετρο.αν ο αλλος σκαψει εκει θα την κοψει.δεν θα πεσει το δικτυο ολο αλλαθα πεσει ενα ολοκληρο αστικο κεντρο.οποτε καλο θα ηταν να ενημερωθεις λιγακι και μετα να τα πεις.εκτος αν δεν εχεις δει ποτε στην ζωη σου εσυ σπασμενο αγωγο της ευδαπ και πλημυρισμενα τα παντα και παει λεγοντας.στην ελλαδα ο αλλος σκαβει κοβει οτι κοβει και κανεις δεν ειναι δακτυλοδυκτουμενος.εδω δεν ειναι αυτοι που τρωνε εκατομυρια.θα σου πουν ατυχημα εγινε.στο εξωτερικο απειρες εκρηξεις σε αγωγους.αλλα ξεχασα για σενα ολα ειναι τελεια.οποτε μαλλον δεν τα καταπινω εγω αλλα μαλλον εσυ δεν εχεις ενημερωθει.και επειδη διανυω τον εβδομο χρονο που δουλευω σε καποιον isp και επειδη η συνεργασια με τον οτε ειναι καθημερινη δεν μπορεις να φανταστεις τι γινετε.καθε λιγο και λιγακι να βλεπεις καλωδιακες βλαβες σε περιοχες.γιατι αν ειναι ολα τοσο τελεια οσο λες εσυ τοτε πολυ απλα κανεις δεν θα ειχε αποσυνδεσεις και παει λεγοντας.οποτε καλο θα ηταν πριν γεμιζουυμε το θεμα με απειρες βλακειες να σκεφτομαστε.εχεις δει εσυ στην ελλαδα ο καθενας να περναει τα καλωδια του απο συγκεκριμενο σημειο.?τοτε γιατι αυτοι του φυσικου αεριου τσακισαν τοσαο καλωδια του οτε οταν εβαζαν σωληνες.γιατι ο καθε εργολαβος και ο καθε εργατης δεν ξερει που πανε τα τεσσερα.και εσυ τι νομιζεις.οτι οπου περναει η οπτικη θα σου βαλουν και πινακιδα απο πανω εδω οπτικη η θα στησουν κανα ναρκοπεδιο να μην πηγαινει κανενας κοντα?οποτε ας σοβαρευτουμε λιγακι γιατι καμια εταιρεια δεν θελει τετοια προβληματα.οπως επισης οταν μια εταιρεια θελει να κανει προγραμματισμενη εργασια δεν θα διαλεξει την ωρα που θα ειναι ολος ο κοσμος πανω αλλα θα κανει εργασιες απο 3 και μετα που επικρατει καποια σχετικη νεκρα.αλλα εξω απο τον χωρο ολοι κανουμε τους εξυπνους αντι να κοιταξουμε να ρωτησουμε και να μαθουμε.μαρεσει που εισαι και τοσο σιγουρος ΚΑΙ ΕΠΙμενεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλανε ανακοινωση

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=298894

Γιατι ομως λεει θα επηρεασει τους συνδρομητες στην Βορειο Ελλαδα?

και εμεις στην νοτια μια απο τα ιδια ειμαστε ,πως γινεται αυτο?

εκτος αν περασε κανενα καραβι και εκοψε και αυτα στη νοτια :)

 

giati μειωνεται το συνολικο bandwidth προς τα εξω ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...