Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτη φορα μετα απο 2 μηνες και η συνδεση πεταει........τα ping εχουν στρωσει.....(για τα δεδομενα της forthnet φυσικα).Για να δουμε σε ποσες ωρες-λεπτα-δευτερολεπτα......θα μπουκωσει το συστημα και παλι.....γιατι δεν πιστευω να κρατησει για πολυ.....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Όλοι σέρνονται αυτές τις μέρες και η Forthnet αντί να ακούσει τα παράπονά μας προσπαθεί να μας πουλήσει τηλεφωνικά επισκέψεις τεχνικών στο χώρο μας.... Είναι τελείως γελοίοι. Αντί να προσπαθούν να βγάλουν κάνα 60 ευρω της κατ' οίκον επίσκεψης, ας ανοίξουν τα μάτια τους και τα αφτιά τους να αντιληφθούν τα χάλια τους... Θα στείλουν σε κανέναν άσχετο τον χ-ψ τεχνικό να κάνει την αρπαχτή (της φορθ, όχι δική του) λέγοντάς του πως "ήθελε ρύθμιση του ρούτερ σας" ή "δεν έκανε επαφή το καλώδιο σας" ή "είχε χαλάσει το φιλτράκι σας". Ρε ουστ από δω, αεριτζήδες εκατομμυρίων όλες οι εταιρίες στον τόπο αυτό... Μακάρι να φτάσει ο ανταγωνισμός τους στα επίπεδα του ανταγωνισμού εταιριών κινητής τηλεφωνίας μπας και δούμε άσπρη μέρα...

 

----

 

55 δευτερόλεπτα έκανε να ανέβει το ποστ αυτό... Adsl...

 

Όταν ήρθε τεχνικός σπίτι μου από τη Forthnet, δεν μου ζήτησε χρήματα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο τηλεφωνο πως εισασταν σημερα? Εμενα λογο γιορτης του πατερα μου επερναν αρκετοι τηλεφωνο και πολλες φορες αλοι ελεγαν οτι δεν ακουγοταν πως χτυπαγε, αν μιλουσε το τηλεφωνο ουτε αναμονη εβγαζε, ουτε αναγνωριση της εισερχομενης κλησης εκεινη την ωρα ουτε τιποτα...Internet "ok" παντος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διάγνωση ήταν ότι το πρόβλημα βρίσκεται στα καλώδια του σπιτιού.

Υπόθεση ήταν και όχι διάγνωση γιατί δεν βρήκε κάτι.

Επίσης μου είπε ότι τα Fritz και το USR δεν είναι καλά Routers και τα καλύτερα είναι τα Thomson (εγώ νόμιζα ότι ήταν σε τηλεοράσεις :P)

Συμφωνήσαμε να φέρω δικό μου τεχνικό να μου φτιάξει την εγκατάσταση και να έρθει ένας από αυτούς να δει αν έχει γίνει σωστή δουλειά και από εκεί και πέρα είναι δικό τους το θέμα.

 

Μου ήρθε δεν είχα κάποια επιβάρυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω πως και γιατι......αλλα απο χθες η συνδεση εδω στο Ηρακλειο πεταει πραγματικα.....

Εκανα και μερικα restart μηπως και ηταν τυχαιο το φαινομενο αλλα πραγματικα το ping ειναι τοσο χαμηλο σαν να ειχα συνδεση ΟΤΕ.

Για να καταλαβετε σε εναν server τον 222 συγκεκριμενα (οσοι παιζουν cod4 θα καταλαβουν). απο την πρωτη στιγμη που εβαλα Forthnet το χαμηλοτερο ping που ειχα δει ηταν 120-140, σημερα ειναι 35........και σχεδον οι περισσοτεροι ξενοι server ειναι κοντα στο 100 η και πολυ χαμηλοτερα.......

Οποιος γνωριζει αν εκαναν τπτ εργασιες η τεσπα εχει συμβει κατι με την forthnet.....καποιο νεο που δεν εχουμε μαθει ας μας δωσει την πληροφορια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες η Forthnet έχει ανέβει πολύ σε σχέση με το παρελθόν της όπως λέει και ο φίλος από πάνω... Τι συμβαίνει? μπας και μετά τα τελευταία "άδειασε" η εταιρία και μας έμεινε bandwidth? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όταν ήρθε τεχνικός σπίτι μου από τη Forthnet, δεν μου ζήτησε χρήματα πάντως.

 

Αγορίνα τα πληρώνεις στον λογαριασμό.Όχι στον τεχνικό εκείνη τη στιγμή.

 

δεν ξερω αν εχουν αλλαξει πολιτικη, αλλα οταν εγω χρειαστηκε να ερθει τεχνικος (και μαλιστα οχι μια αλλα δυο φορες) για να ελεγξει καλωδια και να κανει μετρησεις, αφενος δεν πηρε χρηματα και αφετερου δεν χρεωθηκαν και στο λογαριασμο... ενοειται πριν ερθουν, τους το ειχα ξεκαθαρισει και μου το ειχαν πει και αυτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έρχεται τεχνικός στο σπίτι,αν είναι πρόβλημα της forthnet δεν πληρώνεις τπτ.Αν όμως είναι πρόβλημα του τελικού χρήστη χρεώνεσαι στο λογαριασμό 6ο ευρώ, αν δεν κάνω λάθος.Και φυσικά στον επόμενο που θα εκδοθεί μετά από την ημέρα που ήρθε.

 

Σε παρόμοιες καταστάσεις σαν του heatspreader έχω ακούσει να χρεώνονται.

 

---------- Προσθήκη στις 17:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:23 ----------

 

Τσέκαρε και αυτό :

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=381969

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...