Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μάλλον με αναβαθμίσανε!!! Βλέπω τώρα στα στατιστικά του ρουτερ οτι συνδέομαι στα 13007 με Up 869!

Πήγα στο site ths ATI και κατέβασα κάτι και το μέγιστο που έπιασε ήταν 960, είναι φυσιολογικό αυτό? Γιατι πριν που είχα 8αρα έπιανε 800-810 τώρα λογικά δεν θα έπρεπε να είχα παραπάνω download speed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εμένα μάλλον με αναβαθμίσανε!!! Βλέπω τώρα στα στατιστικά του ρουτερ οτι συνδέομαι στα 13007 με Up 869!

Πήγα στο site ths ATI και κατέβασα κάτι και το μέγιστο που έπιασε ήταν 960, είναι φυσιολογικό αυτό? Γιατι πριν που είχα 8αρα έπιανε 800-810 τώρα λογικά δεν θα έπρεπε να είχα παραπάνω download speed?

 

για την Forthnet λες? κατεβάζεις με download manager?

 

Παιδιά εγώ μένω Θεσσαλονίκη, εδώ και δύο μέρες έχω σχετικά μεγάλο ping και η σύνδεση ψιλό σέρνεται θα του πάρω σήμερα τηλ να δω τι γίνεται.

 

είχε πάλι πρόβλημα σήμερα τα ξημερώματα...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες πρόβλημα, επηρεάζεται και το τηλέφωνο? Μιλούσα κατά τις 4 με άτομο από Θεσσαλονίκη που έχει forthnet και κόλλησε το σταθερό του και δεν μπορούσε ούτε να δεχτεί ούτε να κάνει κλήση. Μάλιστα μου είπε πως αυτό συμβαίνει συχνά και κυρίως τα βράδια. Όταν σηκώνει το τηλέφωνο ακούγεται σαν να έχει σηκώσει το ακουστικό κάποιος άλλος στο σπίτι (που δεν είναι πιθανό).

Το internet από την άλλη δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,έκανα ping στο site της forthnet και μου έβγαλε 26 ms.

 

>
Ping statistics for 193.92.150.24:
   Packets: Sent = 173, Received = 173, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 25ms, Maximum = 29ms, Average = 26ms

είμαι σε fastpath η interleaved?

 

και κάτι ακόμα έχει ακουστεί τίποτα νέο για το αν θα συνδεθεί η forthnet με hol μέσω grix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 2 μερες τωρα τα ping εχουν πεσει αισθητα.....(μα κανεις δεν ξερει να μας πει πιος ο λογος που εγινε αυτο????.........να υποθεσω οτι απλα ετυχε.....)Παει το θεμα με τα ping(μεχρι τωρα).....

Ελα μου ομως που τα cod4-cod6 δεν παιζοντε με τιποτα.......δλδ τι πρεπει να γινει???Εχω 60 ping και τα games με πετανε λογο packet lost......μα τι στο διατανο ειναι αυτο????και μην μου πειτε οτι φταινε οι server που μπαινω γιατι το ιδιο συμβαινει σε ολους και φυσικα και στα 2 games!!!!!!!

Κατα τ'αλλα στα dowload-upload δεν εχω καποιο προβλημα........

 

---------- Προσθήκη στις 17:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:24 ----------

 

καλησπέρα,έκανα ping στο site της forthnet και μου έβγαλε 26 ms.

 

>
Ping statistics for 193.92.150.24:
   Packets: Sent = 173, Received = 173, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 25ms, Maximum = 29ms, Average = 26ms

είμαι σε fastpath η interleaved?

 

και κάτι ακόμα έχει ακουστεί τίποτα νέο για το αν θα συνδεθεί η forthnet με hol μέσω grix?

 

Αν εχω καταλαβει καλα για να εισαι σε fastpath πρεπει να εχεις γυρω στα 15ms.......Οσο για το δευτερο αν ισχυει οτι ο server του callofduty.gr(222) ειναι της hol!!!!!!!! .....Μεχρι πριν 2 μερες ειχα 150+ping(μιλαμε για 2 χρονια τωρα που εχω την συνδεση) και τωρα εχω 30-40 ping.......τωρα τι να σου που οτι καταλαβαινεις.......Μα κανεις δεν ξερει να μας πει τι γινεται........?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το 4 αν έχεις προβλήματα packet loss δοκίμασε να βάλεις αυτήν την εντολή
>/cl_packetdup 1

 

όσο για τον 222 διάβασε εδώ

 

Κοιτα επειδη ασχολουμε αρκετα με το cod4......το εχω ψαξει αρκετα και εχω αλλαξει και αυτο που μου ειπες αλλα το προβλημα παραμενει.......εχω βαλει και διαφορα αλλα config φιλων που εχουν αλλαξει αρκετες ρυθμισεις που εχουν να κανουν με την συνδεση αλλα το προβλημα παραμενει.......Παντα υπηρχε αλλα το τελευταιο 2 μηνο η κατασταση με τα games ειναι απελπιστικη......Πιστευα οτι το προβλημα των packet lost κατα βαση οφειλονταν στα υψηλα ping αλλα τωρα που εχουν πεσει τοσο που και εγω δεν το πιστευω, το προβλημα ειναι το ιδιο και ακομα περισσοτερο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
καλησπέρα,έκανα ping στο site της forthnet και μου έβγαλε 26 ms.

 

>
Ping statistics for 193.92.150.24:
   Packets: Sent = 173, Received = 173, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 25ms, Maximum = 29ms, Average = 26ms

είμαι σε fastpath η interleaved?

 

και κάτι ακόμα έχει ακουστεί τίποτα νέο για το αν θα συνδεθεί η forthnet με hol μέσω grix?

 

o nnn στο adslgr που είναι σε fastpath έχει 9ms με forthnet.gr...

 

επίσης αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι τα dslam που γύρισαν σε fastpath είναι απειροελάχιστα (πιλοτικά :-( )

 

απολύτως τπτ για GR-IX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθατε αν εγινε τιποτα με hol?

Σημερα ειδα σε server που ειχα γενικα 160+ ping λογω που ειναι hol,40 ping...

 

σε ποιον server αν επιτρέπεται? μήπως άλλαξε isp όπως o 222?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιον server αν επιτρέπεται? μήπως άλλαξε isp όπως o 222?

 

Ναι σε αυτον τον server του cod2 γιατι εχει και στο 4...

Mαλλον θα αλλαξε και θα πηγε στον οτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...