Προς το περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου, Ψάξιμο..


S4Lv4Ti0N

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίζω το ψάξιμο μου για το πρώτο μου αμάξι...

ουδέ λόγως για μεταχειρισμένο (εγώ αυτό ήθελα...αλλα οι απο πάνω δε θέλουνε να πληρώσουνε και μετά να δώσουνε τα τριπλά σε φτιάξιμο και συμμάζεμα)...

είδα το Hyundai i10.. διαβάζω αρκετά καλά για την εν λόγω εταιρία τελευταία... καλό σέρβις, καλή εγγύηση, και επείσης για το αμάξι διάβασα αρκετά καλά στο internet...

επείσης ενδιαφέρομαι να το βάλω σε δόσεις...

το αμάξι στα 1.200cc φτάνει max price τα 12000ε...

ξέρετε κάτι καλύτερο σε +- αυτή την τιμή;;

 

Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολυ καλο το i10 ,γενικα ειναι απο τα καλυτερα σε αυτην την τιμη/κατηγορια

 

Εγω θα κοιταγα και το fiesta ιδια κατηγορια και πολυ καλο αμαξακι (λιγο ακριβοτερο απο το i10 βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και όχι 4πορτο (πράγμα το οποίο βρίσκω μεγάλο +++ γιατι άλλωστε χωρίς την παρέα που πας...) το Ford KA μου κάθισε πολύ όμορφα στο μάτι... τι λέτε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το i10 ,γενικα ειναι απο τα καλυτερα σε αυτην την τιμη/κατηγορια

 

Εγω θα κοιταγα και το fiesta ιδια κατηγορια και πολυ καλο αμαξακι (λιγο ακριβοτερο απο το i10 βεβαια

 

Το Fiesta είναι μια κατηγορία πάνω. Το Ka ανταγωνίζεται το i10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι το i20 αξιζει περισσοτερο σε σχεση με το i10 και την διαφορα τιμης που εχουν

 

εκτος και αν ψαχνεις αυτοκινητο πολης αποκλειστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιό λόγο να πάρεις καινούργιο απο την στιγμή που με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο ΚΑΛΟ αυτοκίνητο??? Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fiesta είναι μια κατηγορία πάνω. Το Ka ανταγωνίζεται το i10.

 

Ναι δικιο εχεις, δεν ειχα προσεξει οτι το i10 ειναι τοσο μικρο

 

Παρολα αυτα το fiesta ειναι κοντα στα 12κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πιό λόγο να πάρεις καινούργιο απο την στιγμή που με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο ΚΑΛΟ αυτοκίνητο??? Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό...

 

καμία σχέση το καινούργιο με το μεταχειρισμένο... άλλη χάρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση το καινούργιο με το μεταχειρισμένο... άλλη χάρη...

 

Kαι άλλα λεφτά....

 

Άμα είχα εγώ 12000 θα έπερνα μια BMW και θα ήμουν και μούρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το i10 ειναι μονο πολης ρε συ..κοιτα για κανα μεγαλυτερο να πας για κανα ταξιδακι..δεν λεει να παρεις αυτοκινητο και να φοβασαι να πας διακοπες και στο κατω κατω δε νομιζω να ειναι κατα πολυ ακρβοτερα τα μεγαλυτερα αυτοκινητα..

 

ι20, φιεστα, πολο, ειναι καπως καλυτερες επιλογες. Μη σου πω και το καινουριο ιμπιζακι ειναι καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι άλλα λεφτά....

 

Άμα είχα εγώ 12000 θα έπερνα μια BMW και θα ήμουν και μούρη....

 

Yet another greek-βλαχομπαρόκ κατάσταση.Σόρυ φίλε,αλλα κάτι έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου,εκτός και αν γράφεις αστειευόμενος.Αυτός που αγοράζει μεταχείρ. μπέμπα χάρην εντυπωσιασμού δέν είναι μούρη.Ένας wannabe νεόπλουτος είναι, που προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του πρώτα και μετά τους υπόλοιπους οτι πιάνει το τομάρι του κάτι παραπάνω σε τούτη την έρμη κοινωνία.+1 γερμανικό στον δρόμο...ε καί;

Όπως και να χεί ο καθένας κάνει ότι γουστάρει με το πορτοφόλι του. :rolleyes:

 

Και με 12Κ μπορεί κάποιος να βρεί αμάξι του κουτιού,αρκεί να συμβιβαστεί με το γεγονός οτι με αυτό το ποσό παίρνεις ενα απλό-λιτό-καθημερινό αυτοκίνητο και όχι κούρσα.Αν πάλι θές κούρσα,τρενάρεις τόσο ώστε να μαζέψεις το απαραίτητο κεφάλαιο.

Το i10 είναι πολύ εξειδικευμένο αμάξι.Όχι πώς δέν μπορείς να το βγάλεις στην εθνική,κάθε άλλο.Απλά δέν είναι το αμάξι που θα σου προσφέρει άνεση και ποιότητα κύλισης κατα την διάρκεια του ταξιδιού.Στην προκειμένη περίπτωση το i20 που είναι ο απόγονος του Getz, φαίνεται πιο ισορροπημένο all-around όχημα.

Αν είναι να πάρεις αμάξι απλά και μόνο για να "μάθεις",πάρε ένα lada/yugo.Αν θές να επενδύσεις πάνω σε ένα όχημα που θα το κρατήσεις για καιρό,πάρε κάτι που θα καλύψει όλες τις ανάγκες σου σε βάθος χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι υπερ του μεταχειρισμενου(2 αντε βαρια 3 ετων,οχι παραπανω).Τα 12Κ ειναι αρκετα χρηματα,μπορεις να βρεις πολυ καλο αυτοκινητο 2 ετων,πολυ ανωτερου απο i10.

Ριξε μια ματια τι μπορεις να παρεις με τα χρηματα που αναφερεις σε αυτοκινητα 1 ΕΤΟΥΣ(πολυ προχειρο ψαξιμο)

1.http://www.car.gr/classifieds/cars/view/165787

2.http://www.car.gr/classifieds/cars/view/168834

3.http://www.car.gr/classifieds/cars/view/145696

4.http://www.car.gr/classifieds/cars/view/162915

 

Σχετικο με την κατασταση στην αγορα αυτοκινητου αρθρο http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12336&subid=2&tag=12734&pubid=5365142 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο να πάρεις ένα αυτοκίνητο που απο την στιγμή που θα το πα΄ρεις και θα πάς στο περίπτερο έχει χάσει 20% απο την αξία του???

 

Εσύ μήν πάρεις ΒΜW, το γούστο για τα αυτοκίνητα δεν μπορεί να είναι κοινό.... αλλα δεν το καταλαβαίνω με τα καινούργια, και μην μου πείς οτι δεν ειναι καλα και οτι είναι σάπια...

 

Υπάρχουν ΠΑΡΑ πολύ καλές ευκαιρίες στην αγορά!!!

 

Ενα VW Golg μπροστά στο i10 είναι σαν Hayabusa μπροστά σε Τ50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο να πάρεις ένα αυτοκίνητο που απο την στιγμή που θα το πα΄ρεις και θα πάς στο περίπτερο έχει χάσει 20% απο την αξία του???

 

Για τον ίδιο λόγο που δέν αγοράζεις ρούχα απο δεύτερο χέρι,άσχετα αν είναι σε καλή κατάσταση.Για τον ίδιο λόγο που χτίζεις σπίτι και δέν καταδέχεσαι να αγοράσεις διαμέρισμα σε πολυκατοικία 20+ ετών

 

Ενα VW Golg μπροστά στο i10 είναι σαν Hayabusa μπροστά σε Τ50

 

Duuuh...λογικό;;;Το ένα είναι μικρομεσαίο/οικογενειακό και το άλλο παίζει στην supermini κατηγορία...

Το ένα πάει 550 ευρώ το μεγάλο service+τακάκια (Vw εχω),και το άλλο δέν ξεπερνάει τα 200.Το ένα πουλάει μούρη και όνομα,για να σου πετάξει ενα πρόβλημα απο το πουθενά (ελέω καινοτομίας) και το άλλο πουλάει αυτό που ξέρει καλύτερα,αξιοπιστία και value/money.

Και μήν μου πείς περι αξιοπιστίας Vw.Κηφισού 100 είναι η αντιπροσωπία του Φιλιππάιου,γιατί το service είναι πάντα πιταρισμένο με αμάξια;:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος για τον οποίο οι "απο πάνω" δε θέλουνε μεταχειρισμένο είναι για να μη δίνουνε λεφτά σε σέρβις πάνω απο όσα θα δώσουνε για να πάρουμε το τουτού... είμαι και εγώ αντίθετος στο οτι "μεταχειρισμένο = σκάρτο" αλλα όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους που δύσκολα αλλάζουν γνώμη...κοιτάς αλλου... και ύστερα... κανέναν δε χάλασε και το καινούριο... αλλα μιλάμε για budget... θα ήθελα το αμάξι να μπορεί να με πάει μέχρι ένα Πήλειο πχ... ταξίδι που έχω κάνει με yaris φίλης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...