Προς το περιεχόμενο

iphone προβλημα!κολλησε μετα απο το update...


archi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποφασισα(τι το θελα...)να κανω το update κ να φυγω απο το 1.1.4 επιτελους..τα εκανα ολα οκ (update apo to itunes)μεχρι που πηγα να το ξεκλειδωσω με το quickpawn..εκανα σωστα ολη την διαδικασια αλλα κολλησε οταν πηγε να περασει τα αρχεια...δλδ 1 βημα πριν το τελος.απο τοτε μου βγαζει - sim locked inserta valid sim with no pin lock to activate iphone - και στη οθονη φαινετε το καλωδιο του usb και το σημα τον itunes.εκανα restore αλλα παλι τιποτα..καποιος με αναλογη εμπειρια?βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το συνδεσω με το itunes μου λεει the sim card inserted in this iphone is not appear to be supported - only compatible sim card from a supported carrier maybe used to activate iphone.please enter the sim card that came with the iphone or visit supported carrier's store to receive a replacement sim card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.1.4 = 2G -> κλειδωμένο για να δουλεύει μόνο με την Αμερικάνικη AT&T.

Κάνε του Quickpwn (έκδοση 2.2.5, προσοχή χρειάζεται να αντικαταστήσεις και bootloader).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις το QuickPwn (Mac) από εδώ.

Κατεβάζεις το firmware 2.2.1 για iPhone 2G από εδώ.

Κατεβάζεις τους δύο bootloaders (bl39.bin και bl46.bin) από εδώ.

Αφού τα κατεβάσεις όλα, ξεκινάς την διαδικασία...

1. Συνδεεις το κινητο με το itunes και πατάς shift+restore και του δίνεις το fw που κατέβασες...

2. Μετά το upgrade θα έχεις το iphone με το τελευταίο fw αλλά μπλοκαρισμένο...

3. Κλείνεις το itunes, καλό είναι να κάνεις μία επανεκκίνηση στο Mac, και ξεκινάς με το QuickPwn. Στην πορεία θα σου ζητήσει το firmware και τους bootloaders που έχεις κατεβάσει, και του τα ''ταϊζεις''.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το 3 βημα μου λεει quickpawn is about to run on your iphone και κολλαει εκει,δεν φορτωνει απο κει κ περα τιποτα,μενει ετσι.ετσι το ειχα κανει κ γω την πρωτη φορα.thanks για την βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασες τα files από τα links που σου έδωσα;; Ακολούθησες τα βήματα που σου είπα;;; Ακολούθησε κατά γράμμα και δεν θα πρεπει να έχεις πρόβλημα.

Ελπίζω στο iTunes να έχεις την τελευταία έκδοση (8.0.2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτό.... Αποσύνδεσε το iPhone από το Mac. Τρέξε το Quickpwn και μόνο τότε ξανασύνδεσε το iPhone... Δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει αλλά δεν χάνουμε τίποτα να δοκιμάσουμε...

 

Ναί, έτσι να το κάνεις. Θα αποσυνδέσεις το iPhone. Θα τρέξεις το Quickpwn και θα πατήσεις ΟΚ, και τότε θα σου βγει το μήνυμα να συνδέσεις το iPhone στη θύρα USB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται αυτο γιατι μολις ανοιγει το quickpawn βγαζει ενα iphone ,ενα ipodtouch ,ενα iphone3g κ αμα δεν ειναι συνδεδεμενο στο usb δεν μπορεις να επιλεξεις κ να προχωρισεις..αρα ακυρο κ αυτο το κολπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζεις καποιο αλλο προγραμμα για να το ξεκλειδωσω?το πρωτο ξεκλειδωμα το ειχα κανει με το ziphone αλλα ξεκλειδωνει μεχρι το 1.1.4 .μηπως πρεπει να βαλω την sim που ειχε μεσα οταν το πηρα κ να κανω activate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε με την original sim και το activate...

Πάντως όλα τα 2G που έχουν πέσει στα χέρια μου (5-6) τα έχω περάσει στο 2.2 και 2.2.1 με τον συγκεκριμένο τρόπο... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο δικό σου δεν λειτούργησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...