Προς το περιεχόμενο

AEK


ChrisAce

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τα 'χουμε ξαναπεί

 

1)Αν δεν ήταν ο Ντέμης θα 'ταν κάποιος άλλος,η ΑΕΚ να πέσει δεν γινόταν,καμία κυβέρνηση δεν θα τολμούσε να το κάνει αυτό

 

2)Κάθε χρόνο η ομάδα λόγω τσιγκουνιάς πήγαινε χειρότερα.Η ομάδα της 1ης χρονιάς ήταν καλύτερη απο αυτή της 2ης,η 2η καλύτερη απο την 3η,η 3η καλύτερη απο την 4η,κάθε χρόνο και χειρότερα.

 

3)Νεανική ομάδα με Δέλλα,Ριβάλντο,Ζήκο,Λύμπε(παιχτάρα άσχετο),Αμπλαουμπλαρένα και παιχτάκια της σειράς όπως Μαντούκα,Σέζαρ,Άλβες Γεράλδο,Λαγός,Πλιάτσικας,Ράμος,Λάκης(LOL),Μπούρμπος

 

4)Νίκη θα έκανε άλλος,το λες 1η νίκη λες και είμαστε ο Ολυμπιακός και είχαμε 45 αποτυχίες μέχρι να την κάνουμε,την 2η φορά που συμμετείχαμε έγινε,άλλη μία είχαμε ξαναπαίξει

 

5)Επίσης με Ντέμη,αποκλεισμός απο Ομόνοια,ήττα απο Άαχεν,5αρα απο Ζενίτ και μηδενική παρουσία στην Ευρώπη πλην τη χρονιά του CL.

1 στα 5

 

6)Δεν κλάπηκε κανένα πρωτάθλημα,2οι βγήκαμε,υπάρχουν και κανόνες στο ποδόσφαιρο, και μετά μαζέψαμε 4αρες απο Άρη και ΠΑΟ

 

1)δεν ξερω αν θα ηταν αλλος εγω τον ντεμη ειδα ν ακανει κίνηση και να παιρνει μια χρεωμενη ομαδα και με σχεδιο να την ξεχρεωσει δεν ειδα αλλον να την διεκδικει.

 

2)η περσινη ομαδα για μενα ηταν καλυτερη απο τις προηγουμενες γιαυτο και εκανε οτι εκανε

3)δεν θυμαμε την εντεκαδα αλλα η αεκ ειχε την πιο νεανικη ομαδα την περιοδο με την μιλαν και την τριτη πιο νεανικη ομαδα στο chambions league.

4)την τριτη εγινε και ηταν και η καλυτερη πορεια απο τις αλλες δυο .η πρωτη ηταν με milan ajax και μια ακυρη και η δευτερη με real το 3-3 και δεν θυμαμε τις αλλες 2:-D:-D

5)σου ειπα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα και μου λες για την ζενιτ κατοχου uefa και την εποχη εκεινη τα goal μας τα εβαλε ο Κερζάκοφ που μας επαιξε μονος του

6)ναι δεν το εκλεψαν το πηραν στα χαρτια μεγαλη διαφορα εδω μιλαμε για ποδοσφαιρο δηλαδη ο βαλνερ τους εφταιξε που εχασαν επαιξε ο μαραντονα παρανομα ε? αν υπηρχαν νομοι θα επρεπε ο ολυμπιακος να πεσει β εθνικη οπως επεσε η γιουβεντους για στημενα ματς οποτε ασε τους νομους και ασ μιλισοπυμε για μπαλα γιατι και η αεκ μπορουσε να κανει ενσταση με τον αστερα τριπολης αλλα δεν το εκανε. οσο για τις 4αρες αγγαρεια κανανε τα παλικαρια και οι αλλοι κατεβεναν κ......μενοι να παιξουν αυτο δεν τους δικαιολογει αλλα ειναι γεγονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ντεμης σαν προεδρος μπορει να εκανε καποιες μαλακιες αλλα εκανε και πολλα καλα (κανεις δεν ειναι αλανθαστος) σε εβγαλε απο τα σκατα σε ξεχρεωσε σου εφτιαξε νεανικη ομαδα σου εκανε την πρωτη σου νικη στο champions league αν θυμαμε καλα με την 3η πιο νεανικη ομαδα εκεινης της αγωνιστικης,θα σε πηγαινε στην επομενη φαση των ομιλων αν δεν εστηνε το ματσακι η milan και τελος σου πηρε πρωταθλημα μετα απο 12 χρονια το οποιο στο εκλεψαν στο τελος και ολα αυτα χωρις λεφτα.οποτε δεν ειναι και τοσο αποτυχημενη η θητεια του ντεμη.οσο για το κλαμα που ειπε ενας φιλος δεν ειναι κλαμα απογοητευση ειναι αν ειχες ζησει εσυ οσα εχει ζησει ο ντεμης σαν προεδρος και σαν παιχτης πες μου τι θα εκανες http://www.sport24.gr/html/ent/529/ent.258529.asp

και μην ξεχνας το "μονο το αιγαλεο και ο ολυμπιακος να κερδιζουν και ολοι οι αλλοι να πανε να γ........ουν"

 

Τα είπες όλα!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:05 ----------

 

Τα 'χουμε ξαναπεί

 

1)Αν δεν ήταν ο Ντέμης θα 'ταν κάποιος άλλος,η ΑΕΚ να πέσει δεν γινόταν,καμία κυβέρνηση δεν θα τολμούσε να το κάνει αυτό

 

2)Κάθε χρόνο η ομάδα λόγω τσιγκουνιάς πήγαινε χειρότερα.Η ομάδα της 1ης χρονιάς ήταν καλύτερη απο αυτή της 2ης,η 2η καλύτερη απο την 3η,η 3η καλύτερη απο την 4η,κάθε χρόνο και χειρότερα.

 

3)Νεανική ομάδα με Δέλλα,Ριβάλντο,Ζήκο,Λύμπε(παιχτάρα άσχετο),Αμπλαουμπλαρένα και παιχτάκια της σειράς όπως Μαντούκα,Σέζαρ,Άλβες Γεράλδο,Λαγός,Πλιάτσικας,Ράμος,Λάκης(LOL),Μπούρμπος

 

4)Νίκη θα έκανε άλλος,το λες 1η νίκη λες και είμαστε ο Ολυμπιακός και είχαμε 45 αποτυχίες μέχρι να την κάνουμε,την 2η φορά που συμμετείχαμε έγινε,άλλη μία είχαμε ξαναπαίξει

 

5)Επίσης με Ντέμη,αποκλεισμός απο Ομόνοια,ήττα απο Άαχεν,5αρα απο Ζενίτ και μηδενική παρουσία στην Ευρώπη πλην τη χρονιά του CL.

1 στα 5

 

6)Δεν κλάπηκε κανένα πρωτάθλημα,2οι βγήκαμε,υπάρχουν και κανόνες στο ποδόσφαιρο, και μετά μαζέψαμε 4αρες απο Άρη και ΠΑΟ

 

Το πλύσιμο εγκεφάλου στην φλορίτζιναλ καλλά κρατεί!!!

 

Δεν πίστευα οτι θα έφταναν σε τέτοιο σημείο.... Αλλα γι'αυτό μια ζωή η ΑΕΚ θα πηγαίνει πίσω, αν εσυ και οι άλλοι θέλετε να λέγεστε αεκτζήδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο που κραταω απο τον Ντεμη ειναι οτι βγηκε μπροστα το 04 οταν η ΑΕΚ ηταν για φουντο.Βεβαια σωστη ειναι και η αποψη οτι "οκ δεν θα επεφτε η ΑΕΚ κατι θα βρισκοταν" οπως και οτι αν ερχοταν καποιος με χρηματα θα επρεπε να πληρωσει....Απο εκει και περα η πορεια του ηταν τραγικη.Απιστευτα λαθη στις επιλογες και παιχτων και προπονητων,μηδεν επενδυσεις,παλλινωδιες στο γηπεδικο και στο προπονητικο,αποπροσανατολισμος με τα θεματα περι δηθεν "βιας" που επρεπε να καταπολεμηθει(για να μην ασχολειται ο κοσμος με τα χαλια που βλεπαμε),πολλες υποσχεσεις μπλα-μπλα και λογια του αερα και το χειροτερο το αφησε για το τελος και ηταν ο τροπος που εφυγε...Θεωρω ΜΑΚΡΑΝ οτι ηταν η χειροτερη εποχη της ΑΕΚ τα τελευταια 30 χρονια...Ελπιζω να εχει απεμπλακει οριστικα και να μην ανακατευεται στο παρασκηνιο οπως ακουγεται σε βαρος του Μπαγεβιτς και της νεας καταστασης που πιθανοτατα ερχεται γιατι θα στραφουν εναντιον του και οι τελευταιοι γραφικοι που τον υποστηριζουν...Αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε.

Πάει ο Ντέμης, έφυγε, έχουμε άλλα θέματα να τσακωθούμε πλέον.

 

Εξελιχθείτε.

 

πέστα ρε άλτερ... να θέλει να χωθεί ένας γαύρος στον καυγά και να μην τον αφήνουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνουμε με το κεφάλαιο Ντέμης.

 

Είμαι από αυτούς που τον πίστευαν, παρά τα όποια λάθη του, κυρίως γιατί φαινόταν ότι κάνει, (είτε του έβγαινε είτε όχι) να το κάνει με καλές προθέσεις.

Είδαμε και ωραίες στιγμές, είδαμε και άθλιες.

Έκανε σοφές κινήσεις (τουλάχιστον προσπάθησε), έκανε και παιδαριώδη λάθη.

Δεκτά όλα αυτά.

 

Αλλά:

Η κίνησή του να την κοπανήσει με τέτοιο τρόπο, για εμένα ισοσταθμίζει με την τότε κίνησή του να σώσει την ομάδα.

Αυτό που κατάλαβα εγώ, είναι πως είδε ομίχλη στον ορίζοντα, και εξαφανίστηκε με συνοπτικές διαδικασίες.

Οι δικαιολογίες τύπου: "απογοητεύτηκα με τον αριθμό των διαρκείας" αν μη τι άλλο υποτιμά την νοημοσύνη μας.

Μπορούσε να πει, "βαρέθηκα"-"κουράστηκα"-"αηδίασα"-"είναι μαλάκες οι άλλοι και δεν τα βρίσκουμε"/ whatever ειλικρινές, που θα ήταν και αποδεκτό.

 

Αυτή είναι η άποψή μου. Νομίζω πως με την ίδια λογική, έχασε μεγάλο μέρος της εμπιστοσύνης που απολάμβανε από πολύ κόσμο που μέχρι τώρα (τότε) τον στήριζε.

 

Θεωρώ πως δεν αξίζει τον κόπο να τσακωνόμαστε άλλο για αυτό το θέμα.

 

Αυτό που πραγματικά με προβληματίζει, είναι που δεν έχω πλέον λόγο να τσακώνομαι με τον kirdοu, ελπίζω να είναι αντι-Μπαγιεβιτσικός, ώστε να έχουμε λόγο να συνεχίσουμε σε μία νέα διαμάχη.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνουμε με το κεφάλαιο Ντέμης.

 

Είμαι από αυτούς που τον πίστευαν, παρά τα όποια λάθη του, κυρίως γιατί φαινόταν ότι κάνει, (είτε του έβγαινε είτε όχι) να το κάνει με καλές προθέσεις.

Είδαμε και ωραίες στιγμές, είδαμε και άθλιες.

Έκανε σοφές κινήσεις (τουλάχιστον προσπάθησε), έκανε και παιδαριώδη λάθη.

Δεκτά όλα αυτά.

 

Αλλά:

Η κίνησή του να την κοπανήσει με τέτοιο τρόπο, για εμένα ισοσταθμίζει με την τότε κίνησή του να σώσει την ομάδα.

Αυτό που κατάλαβα εγώ, είναι πως είδε ομίχλη στον ορίζοντα, και εξαφανίστηκε με συνοπτικές διαδικασίες.

Οι δικαιολογίες τύπου: "απογοητεύτηκα με τον αριθμό των διαρκείας" αν μη τι άλλο υποτιμά την νοημοσύνη μας.

Μπορούσε να πει, "βαρέθηκα"-"κουράστηκα"-"αηδίασα"-"είναι μαλάκες οι άλλοι και δεν τα βρίσκουμε"/ whatever ειλικρινές, που θα ήταν και αποδεκτό.

 

Αυτή είναι η άποψή μου. Νομίζω πως με την ίδια λογική, έχασε μεγάλο μέρος της εμπιστοσύνης που απολάμβανε από πολύ κόσμο που μέχρι τώρα (τότε) τον στήριζε.

 

Θεωρώ πως δεν αξίζει τον κόπο να τσακωνόμαστε άλλο για αυτό το θέμα.

 

Αυτό που πραγματικά με προβληματίζει, είναι που δεν έχω πλέον λόγο να τσακώνομαι με τον kirdοu, ελπίζω να είναι αντι-Μπαγιεβιτσικός, ώστε να έχουμε λόγο να συνεχίσουμε σε μία νέα διαμάχη.:-D

 

Δηλαδη εσενα σε πειραξε η δικαιολογια που χρησιμοποιησε?Μηπως κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος?Καλα εκανε κ εφυγε με αυτα που εβλεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name=liopyr;2651976

Αυτό που πραγματικά με προβληματίζει' date=' είναι που δεν έχω πλέον λόγο να τσακώνομαι με τον [b']kirdοu[/b], ελπίζω να είναι αντι-Μπαγιεβιτσικός, ώστε να έχουμε λόγο να συνεχίσουμε σε μία νέα διαμάχη.:-D

Χαχαχα αντι-μπαγεβιτσικος ειμαι και θα ειμαι δεν ξεχνιουνται ορισμενα πραγματα με τον φραγκοφονια τι να κανουμε....Αλλα εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε απο τον μπαεβιτς οπως το διοικητικο-που πρεπει παση θυσια να ξεκαθαρισει-και το γηπεδο.Θα ερθει και η ωρα του ετσι για να μην γκρινιαζει οτι τον εχουμε ξεχασει...:-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:15 ----------

 

Δηλαδη εσενα σε πειραξε η δικαιολογια που χρησιμοποιησε?Μηπως κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος?Καλα εκανε κ εφυγε με αυτα που εβλεπε.
Ντροπη τωρα να εχει και παραπονο ο ντεμης με 25χιλ διαρκειας καθε χρονο...Δηλαδη τι εβλεπε;Επειδη αγανακτησε ο κοσμος και αποδοκιμασε τα χαλια που εβλεπε;Απλα ειναι τα πραγματα μην γελιομαστε.Μολις ειδαν οτι το γηπεδο στον οδδυ δεν προχωραει αρχισαν να πηδανε απο το καραβι με πρωτο τον θεμιστοκλη...Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες για παιδακια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αλλα εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε απο τον μπαεβιτς οπως το διοικητικο-που πρεπει παση θυσια να ξεκαθαρισει-και το γηπεδο...

 

χαχαχαχα

χαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχα

 

Ανέκδοτο της χρονιάς!

Της δεκαετίας!

Του μιλένιουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα

χαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχα

 

Ανέκδοτο της χρονιάς!

Της δεκαετίας!

Του μιλένιουμ!

 

Aσχολίσε με την φλορίτζιναλ τώρα...

 

Τσάμπα σπας τα νεύρα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσενα σε πειραξε η δικαιολογια που χρησιμοποιησε?Μηπως κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος?Καλα εκανε κ εφυγε με αυτα που εβλεπε.

Φυσικά και με πείραξε.

Τα όποια λάθη τα δικαιολογώ.

Την κοροϊδία όχι.

Και μιας και φαίνεται να γνωρίζεις περισσότερα, πες μας τι έβλεπε, και ποιο είναι το "δάσος".

 

Aσχολίσε με την φλορίτζιναλ τώρα...

 

Τσάμπα σπας τα νεύρα σου!

 

deminho11 οι χαρακτηρισμοί καλό είναι να λείπουν.

Ειδικά όταν αυτοί είναι clopyrighted από τους "αιώνιους αντιπάλους" σου, ξέρεις, δε σε τιμούν ιδιαίτερα.

Ούτε εγώ τα πάω καλά με την original για διάφορους λόγους, αλλά τέτοιοι χαρακτηρισμοί με τσαντίζουν και πυροδοτούν το κλίμα να τρολλάρουμε εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλύσιμο εγκεφάλου στην φλορίτζιναλ καλλά κρατεί!!!

 

Δεν πίστευα οτι θα έφταναν σε τέτοιο σημείο.... Αλλα γι'αυτό μια ζωή η ΑΕΚ θα πηγαίνει πίσω, αν εσυ και οι άλλοι θέλετε να λέγεστε αεκτζήδες.

 

Μέγα γνήσιε ΑΕΚτζη έχω να πω τα εξής(απολογία στυλ)

 

1)Η Original και πιο πολύ ο Χατζηχρήστος μου είναι εξίσου αντιπαθείς όσο και ο Θεμιστοκλής.

 

2)Για το δήθεν πρωτάθλημα.Οι παλιοί ή όσοι έχουν διαβάσει λιγάκι την ιστορία της ΑΕΚ.Το 87 που πήρε πρωτάθλημα η Λάρισα είχε βρεθεί σε παιχνίδι(με ΟΦΗ νομίζω) ένας παίχτης της Λάρισας(Τσίγκοφ?) ντοπέ.

Ο κανονισμός έλεγε ότι η ομάδα του πρέπει να μηδενιστεί,δεν έγινε και έχασε το πρωτάθλημα η ΑΕΚ που σύμφωνα με τους κανονισμούς έπρεπε να το πάρει.

Ήταν η χρονιά νομίζω που διαλύθηκε και τυπικά το ΠΟΚ γιατί η ΑΕΚ(δικαιολογημένα) αισθανόταν η ριγμένη της υπόθεσης.

Οι κανονισμοί για την Καλαμαριά έλεγαν το ίδιο αλλά εφαρμόστηκαν και μηδενίστηκε η ομάδα,πως ενώ διαμαρτύρεσαι ή διαμαρτυρήθηκες για την μη εφαρμογή του κανονισμού ζητάς να ΜΗΝ εφαρμοστεί τώρα;

 

Μάλλον θες επιλεκτική εφαρμογή ε;Ότι σε συμφέρει ένα πράγμα...

 

Παιχνίδι στα χαρτιά πήρε φέτος η ΑΕΚ στο μπάσκετ με τον Πανιώνιο και δεν κρινόταν ούτε πρωτάθλημα ούτε τίποτα.

Δεν κράζεις όμως την ομάδα σου αλλά τον Ολυμπιακό που στην τελική απο το παιχνίδι κρινόταν το πρωτάθλημα.

 

 

ps:Όποιος θεωρεί τον Θεμιστοκλή αποτυχημένο πρόεδρο,αντιπαθή επειδή εγκατέλειψε το καράβι στα δύσκολα με ηλίθιες δικαιολογίες,ισοσταθμίζοντας έτσι την κίνηση που έκανε πριν 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι με την Original,άλλωστε πλέον είμαι υπέρ του Ντούσαν.Τέλει να μείνει Ντούσαν,πλακώνει Εντίνιο και Σκόκο στι σφαλιάρες...

 

ps2:Οι άνθρωποι με κίτρινα γυαλιά μου είναι το ίδιο αντιπαθείς με αυτούς με κόκκινα και πράσινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...