Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

Πάτα "graphics settings" στο search στο start menu των windows. Μπες στα graphics settings, εκεί έχει το toggle για το gpu scheduling. Μετά restart και έτοιμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον γνωρίζει θα ήθελα την βοήθεια του.  Έχω λάπτοπ με 2070 έκανα την αναβάθμιση την τελευταία και όταν πάω στο control να παίξω δεν μου εμφανίζει ούτε επιλογή ποια direct θέλω όπως την προηγούμενη έκδοση αλλά και η επιλογή ray tracing είναι κλειδωμένη.

Όταν πάω μετά στο πινακα ελέγχου Nvidia δεν μου εμφανίζει πουθενά επιλογή για Ray tracing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 4:23 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Πάτα "graphics settings" στο search στο start menu των windows. Μπες στα graphics settings, εκεί έχει το toggle για το gpu scheduling. Μετά restart και έτοιμος..

Απ' την ώρα που το ενεργοποίησα έχω φάει 2 φορές πάγωμα σε τυχαία στιγμή, την ώρα που παίζει βίντεο στον firefox. Δεν ξέρω αν φταίει κάτι άλλο, το απενεργοποίησα προς το παρόν να δω αν θα ξαναγίνει. Πάντως μια δοκιμή που έκανα στο GTAV δεν είδα κάποια διαφορά στην απόδοση. Κάρτα 1660.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα. Το ενεργοποίησα και δεν είδα καμιά διαφορά. Έπαιξα Forza 4 και Far cry new dawn. Στο new dawn είχα στιγμιαία κολλήματα. Το απ ενεργοποίησα και έπαιξα μια χαρά. Πιστεύω ότι είναι αρχή ακόμα και δεν υπάρχουν παιχνίδια να το αξιοποιήσουν. Από gpu έχω 2060 rtx gaming z.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Several games randomly freeze for a few seconds during gameplay. Affected games include Assassin's Creed Origins, Planetside 2, Assassin's Creed III, Assassin's Creed Odyssey, and Assassin's Creed Syndicate. [3038632]

"νA, ΚαΙ Οι dRivERs τΗς nVIdIa έΧΟυν BugS"..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

GeForce Hotfix Driver Version 451.85 

https://www.guru3d.com/news-story/download-geforce-hotfix-driver-version-451-85.html

GeForce Hotfix display driver version 451.85 is based on our latest Game Ready Driver 451.67. This Hotfix driver resolves the following issues:

  • [Shadow of the Tomb Raider][DirectX 12]: The game may crash when launched with Hardware-accelerated GPU scheduling enabled.
  • [Death Stranding]: Texture corruption may be observed during gameplay on GeForce GTX 16/RTX 20 series GPUs
  • NVIDIA Control Panel does not display the native resolution of some HDTVs with invalid timings
  • Some games may exhibit random freezes that lasts for a few seconds during gameplay.
  • Some displays may show a green tint when Windows Night Light is enabled
  • [Forza Motorsport 7]: Game starts to stutter after racing a few laps
  • [G-Sync Compatible] Adds support for the Samsung 27" Odyssey G7 gaming monitor

 

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

GeForce 452.22 hotfix driver 

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-452-22-hotfix-driver-download.html

GeForce Hotfix display driver version 452.22 is based on the latest Game Ready Driver 452.06.  
 
The hotfix addresses the following issues:
  • Call of Duty: Modern Warfare may intermittently see a drop in frame rate when ray tracing is enabled 
  • [Pascal] Marvel's Avengers may crash if alt-tabbing while the game is running 
  • [Notebook] Display is not detected when connected to Thunderbolt 3 port on HP Spectre x360 - 15t-df100 Notebook
  • Minecraft Java Edition may crash when launched with XSplit Broadcaster running in the background
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά για αναβάθμιση drivers στην κάρτα, καθαρίζουμε πρώτα με ddu και μετά clean install τους νέους drivers ή δεν χρειάζεται πια αυτό; Μπορώ να αναβαθμίσω τους drivers με ασφάλεια και χωρίς να έχω θέματα κάνοντας κλασικά update μέσα από την εφαρμογή χωρίς να σβήσω τους παλιούς πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, haris013 είπε

παιδιά για αναβάθμιση drivers στην κάρτα, καθαρίζουμε πρώτα με ddu και μετά clean install τους νέους drivers ή δεν χρειάζεται πια αυτό; Μπορώ να αναβαθμίσω τους drivers με ασφάλεια και χωρίς να έχω θέματα κάνοντας κλασικά update μέσα από την εφαρμογή χωρίς να σβήσω τους παλιούς πρώτα;

Εγώ πάντα τους περνούσα από πάνω και δεν είχα θέμα. Γνώμη μου είναι υπερβολικό το DDU για κάθε update, κάντο κι αν κάτι πάει στραβά τότε πας σ' αυτή τη λύση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...