Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο gpuz για να βλέπω μαξ θερμοκρασία κάρτας και realtemp τα οποία τσεκαρω οταν βγω από το παιχνίδι φυσικά.

Το ιδιο μπορεις να κανεις και με το afterburner, πιο ευχρηστο και πιο πρακτικο, τα εχει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει stuttering, κλείστε τις μπούρδες που έχετε ανοιχτές(RTSS, MSI Afterburner κλπ) και παίξτε το παιχνίδι σας. Υπάρχει bug με το monitoring που δημιουργεί stuttering σε κάποια setups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχω χιλιοτσεκαρει με τους 388.13, οποιος λεει οτι δεν εχει προβλημα ή λεει ψεματα ή εχει G-sync monitor, επειδη ειμαι απο τους ατυχους που εχει nvidia gpu + freesync monitor εχω τεραστιο προβλημα, δοκιμασα και με κλειστα τα monitoring τα παντα ολα, ξεσκιζετε στο input lag και στο stuttering, fast sync και vsync χαλασμενα, σχεδον δεν δουλευουν ή δουλευουν με input lag στο θεο!

Μεχρι στιγμης, witcher 3, evil within 2 & gta v unplayble, επαιζα σημερα gta και ξαφνικα επεσε 50 fps, παγωσε η εικονα κυριολεκτικα!

 

Τοσο stutter εχω να δω απο τοτε που επαιζα xbox360, το καλο που τους θελω μην αρχιζουν τωρα με προβληματα σχοινι κορδονι και ας το φτιαξουν γιατι αλλιως με βλεπω για εδω και τη ζαχαρωνω καιρο :D

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μπούρδες. Δεν δημιουργούσανε ποτέ πριν πρόβλημα, επίσης. 

Ας το φτιάξει η nvidia.

 

Όταν παίζουμε, δεν bench-άρουμε. Το δεν δημιουργήσαν ποτέ πριν πρόβλημα το λες εσύ, υπάρχουν άπειρα reports με παρόμοια θέματα.

Το εχω χιλιοτσεκαρει με τους 388.13, οποιος λεει οτι δεν εχει προβλημα ή λεει ψεματα ή εχει G-sync monitor, επειδη ειμαι απο τους ατυχους που εχει nvidia gpu + fastsync monitor εχω τεραστιο προβλημα, δοκιμασα και με κλειστα τα monitoring τα παντα ολα, ξεσκιζετε στο input lag και στο stuttering, fast sync και vsync χαλασμενα, σχεδον δεν δουλευουν ή δουλευουν με input lag στο θεο!

Μεχρι στιγμης, witcher 3, evil within 2 & gta v unplayble, επαιζα σημερα gta και ξαφνικα επεσε 50 fps, παγωσε η εικονα κυριολεκτικα!

 

Τοσο stutter εχω να δω απο τοτε που επαιζα xbox360, το καλο που τους θελω μην αρχιζουν τωρα με προβληματα σχοινι κορδονι και ας το φτιαξουν γιατι αλλιως με βλεπω για εδω και τη ζαχαρωνω καιρο :D

 

Δεν υπάρχει fast sync monitor, το fast sync ενεργοποιείται σε ΟΛΑ τα monitors. Τα περισσότερα προβλήματα με τον 388.13 τα αναφέρουν άτομα που έχουν G-Sync monitors, εγώ πάλι τυχαίνει να έχω G-Sync monitor και stuttering δεν έχω. Φυσικά δεν είμαι ο μοναδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίζουμε, δεν bench-άρουμε. Το δεν δημιουργήσαν ποτέ πριν πρόβλημα το λες εσύ, υπάρχουν άπειρα reports με παρόμοια θέματα.

 

Δεν υπάρχει fast sync monitor, το fast sync ενεργοποιείται σε ΟΛΑ τα monitors. Τα περισσότερα προβλήματα με τον 388.13 τα αναφέρουν άτομα που έχουν G-Sync monitors, εγώ πάλι τυχαίνει να έχω G-Sync monitor και stuttering δεν έχω. Φυσικά δεν είμαι ο μοναδικός.

*freesync ήθελα να πω λάθος! Το διόρθωσα στο αρχικό post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

385.28 εδω .παραμενω μεχρι να φτιαξουν το προβλημα με το 3D ViSION. επειδη ειμαι νεος στην οικογενεια της nvidia, εχει ξανασυμβει στο παρελθον τετοιο προβλημα με απανωτους προβληματικος drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

385.28 εδω .παραμενω μεχρι να φτιαξουν το προβλημα με το 3D ViSION. επειδη ειμαι νεος στην οικογενεια της nvidia, εχει ξανασυμβει στο παρελθον τετοιο προβλημα με απανωτους προβληματικος drivers?

Τι ακριβως ειναι αυτο το 3d vision? Δεν εχω ασχοληθει ποτε γι αυτο ρωταω.

 

Υπάρχει κάποιος που να πήρε δώρο το Shadow of Mordor μέσω του GFE;; Είχε πει η nVidia οτι θα έδινε δώρο 50.000 κλειδιά...

Παιζει να εχεις link? Τα δινουν ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να εχεις link? Τα δινουν ακομα?

 

http://www.pcgamer.com/nvidia-is-giving-away-50000-shadow-of-mordor-game-codes/

 

Δεν νομίζω, πάει καιρός. Φυσικά δεν πήρα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...