Προς το περιεχόμενο

Το Google Street View στην Αθήνα


vrodinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Η Google επικοινώνησε με την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων για να τη διαβεβαιώσει πως τα προσωπικά δεδομένα των πολιτών γίνονται σεβαστά. Ωστόσο δεν έλαβε κάποια απάντηση το οποίο και εξέλαβε ως Ναι.

...

Source.png Πηγή: jooblers.gr

 

όλα τα λεφτά. Το ελληνικό δημόσιο δεν μπήκε καν στον κοπο να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λολ γνωρίζοντας τις δημόσιες υπηρεσίες είναι πολύ πιθανό να μην απαντήσουνε ώστε να έχουν τον ποπο τους καλυμένο. Αν γίνει καμμια φασαρία να πούνε "αααα εμείς δεν σας δώσαμε το ΟΚ, με ευθύνη σας κάνατε ότι κάνατε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα ξεκινησει η ολη φαση?Μπραβο!!πολυ καλο!

 

Επισης που μπορω να δω κατι αντιστοιχο για Λονδινο,Αμστερνταμ κτπ?Σε ποιό site?

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα ξεκινησει η ολη φαση?Μπραβο!!πολυ καλο!

 

Επισης που μπορω να δω κατι αντιστοιχο για Λονδινο,Αμστερνταμ κτπ?Σε ποιό site?

Eυχαριστω!

 

http://maps.google.com/ Πανω απο το ζουμ πρεπει να εχει ενα πορτοκαλι ανθρωπακι οταν ειναι διαθεσιμο το street view. το κανεις drag n drop sto δρομο που σε ενδιαφερει και voila!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο την άλλη το αμάξι απο μόνο του δεν είναι προσωπικό δεδομένο,το να μου το φωτογραφίσει ενώ είναι παρκαρισμένο εξω απο το σπίτι της γυναίκας του αφεντικού είναι.

 

 

Καταλαβατε ολοι, τι καιει τον elven?? :-D:-D:p

 

Παντως περα απ τη πλακα, εμενα δεν ξερω γιατι, αλλα με ενοχλει πολυ αυτο

Οι τυποι εχουν αποθρασυνθει τελειως

Ποιος ξερει πως θα τα χρησιμοποιησει τα στοιχεια αυτα η google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα τις φωτογραφίες που δίνει το streetview. Καλά το κρύψιμο του προσώπου είναι τελείως αστείο...λες και αν είναι ο φίλος σου ή η φίλη σου με κρυμμένο πρόσωπο δεν θα τους καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα λεφτά. Το ελληνικό δημόσιο δεν μπήκε καν στον κοπο να απαντήσει.

 

Η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων έχει σε εκκρεμότητα μερικές δεκάδες χιλιάδες καταγγελίες.

Αυτό το "επικοινώνησε με την αρχή" μου φαίνεται τελείως της πλάκας.

Υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία υποβολής αιτήματος.

 

Απαιτούνται τεχνικές μελέτες - γνωματεύσεις κλπ. , για να σου απαντήσει η αρχή.

Ακόμα και κάποια θηροτηλέφωνα με κάμερα χρειάζονται έγκριση για να τοποθετηθούν με όλες τις τεχνικές μελέτες και τις ανάλογες σημάνσεις περί ύπαρξης καμερών κλπ.

 

Αν δεν περιμένεις απάντηση και κάνεις του κεφαλιού σου, το πιο πιθανό είναι ότι θα καταλήξεις με μερικές χιλιάδες αγωγές στο κεφάλι σου , οι οποίες θα δικαιωθούν όλες.

 

Κι ας λέγεσαι google;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ αρεσει που ολοι σας ειστε ευαισθητοι με τα προσωπικα δεδομενα.

 

δηλαδη να καταλαβω, αμα περπατατε στην πανεπιστηιμου με γκομενα το Google street view σας πειραξε, ενω για τα χιλιαδες κοσμου που θα σας δουνε δε σας πειραξε καθολου.

 

 

@elven: μεγαλε αστειευεσαι, το καταλαβαινω, αλλα επειδη εδω μεσα λιγοι ανθρωποι εχουν αισθηση του χιουμορ, θα ηθελα να σε πληροφορησω πως κινδυνευεις κυριως απο τους γειτονες, την κουτσομπολα διαχειριστρια της πολυκατοικιας του αφεντικου σου, τον περιπτερα στη γωνια που πας για κ@..τες, απο τον περιεργο συμφορουμιτη που κοιταει ποιος παρκαρει απενταντι στο σπιτι του γειτονα και μεεεεταααααα απο το Google street view.

 

μπραβο στην Google. στο κατω κατω δε σας εκβιασε κανεις. αν δεν θελετε να βγειτε φωτο μεινετε σπιτι σας, χωρις τηλεφωνο, ΔΕΗ, νερο, ιντερνετ, κινητο, πιστωτικες κλπ κλπ.

 

 

ακου να το καψουμε. ελεος..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με τρομοκρατεί είναι οτι κάθε μέρα η Google γίνετε όλο και ποιο δυνατή και όλο ένα και περισσότερο γίνεται σύστημα δεν ξέρω αλλά αποκτά τέτοια δύναμη που εμένα με τρομάζει.

Δείχνει την Γη τον Άρη τους Ωκεανούς και τώρα "στιγμές" από της ζωές μας..

Χθες κοιταγα το συγκεκριμένο πράγμα και το μόνο που παρατήρησα είναι οτι όλος ο κοσμάκης σε κάθε χώρα είναι ίδιος.Όλος ο κοσμάκης υπηρέτης στο σύστημα του!

Τεσπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

μ αρεσει που ολοι σας ειστε ευαισθητοι με τα προσωπικα δεδομενα.

 

δηλαδη να καταλαβω, αμα περπατατε στην πανεπιστηιμου με γκομενα το Google street view σας πειραξε, ενω για τα χιλιαδες κοσμου που θα σας δουνε δε σας πειραξε καθολου.

 

 

@elven: μεγαλε αστειευεσαι, το καταλαβαινω, αλλα επειδη εδω μεσα λιγοι ανθρωποι εχουν αισθηση του χιουμορ, θα ηθελα να σε πληροφορησω πως κινδυνευεις κυριως απο τους γειτονες, την κουτσομπολα διαχειριστρια της πολυκατοικιας του αφεντικου σου, τον περιπτερα στη γωνια που πας για κ@..τες, απο τον περιεργο συμφορουμιτη που κοιταει ποιος παρκαρει απενταντι στο σπιτι του γειτονα και μεεεεταααααα απο το Google street view.

 

μπραβο στην Google. στο κατω κατω δε σας εκβιασε κανεις. αν δεν θελετε να βγειτε φωτο μεινετε σπιτι σας, χωρις τηλεφωνο, ΔΕΗ, νερο, ιντερνετ, κινητο, πιστωτικες κλπ κλπ.

 

 

ακου να το καψουμε. ελεος..........

 

Άλλος ενα επαναστάτης και εσυ μπράβο λεβέντη μου ωραία πλύση εγκέφαλου σου κάνανε αντε βρε το τσιπάκι κυκλοφορεί είδη πάνε βάλτο να εισαι και απο τους πρώτους :mad:

Επεξ/σία από Street-Fighter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@elven: μεγαλε αστειευεσαι, το καταλαβαινω, αλλα επειδη εδω μεσα λιγοι ανθρωποι εχουν αισθηση του χιουμορ, θα ηθελα να σε πληροφορησω πως κινδυνευεις κυριως απο τους γειτονες, την κουτσομπολα διαχειριστρια της πολυκατοικιας του αφεντικου σου, τον περιπτερα στη γωνια που πας για κ@..τες, απο τον περιεργο συμφορουμιτη που κοιταει ποιος παρκαρει απενταντι στο σπιτι του γειτονα και μεεεεταααααα απο το Google street view.

 

Δεν είναι έτσι,έστω ότι δεν έχει την δυνατότητα να συναντήσει ή να μιλήσει με κάποιον απο αυτούς,έχει όμως τη δυνατότητα να μπει στο Street-View και να δει.

 

Εμένα δεν μ' αρέσει και το θεωρώ κάπως κάποιος να φωτογραφίζει το σπίτι μου,τ αμαξι μου,εμένα και να τα βάζει στο net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να φτιαξουμε πρωτα τα βασικα(πχ να φτιαξουμε αυτην την ταλαιπωρη γραμμη των 10-15 χιλιομετρων του Ηλεκτρικου) και μετα ας κοιταξουμε παραπερα.

Οι αμερικανοι πριν 200 χρονια στρωνανε ολην την αμερικη με 100αδες χιλιομετρα σιδηροδρομου.

Ετσι για να μην ξεχναμε ποσα χρονια πισω ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι,έστω ότι δεν έχει την δυνατότητα να συναντήσει ή να μιλήσει με κάποιον απο αυτούς,έχει όμως τη δυνατότητα να μπει στο Street-View και να δει.

 

Εμένα δεν μ' αρέσει και το θεωρώ κάπως κάποιος να φωτογραφίζει το σπίτι μου,τ αμαξι μου,εμένα και να τα βάζει στο net

 

 

Οπα ρε συ elven!μην γινομαστε υπερβολικοι.Αν θελουν σε ζουμαρουν με τον δορυφορο και σου βαζουν και κανα συννεφακι να σε βρεχει ενω περπατας το street view μας πειραξε τωρα??Ας αντιδρασουμε πρωτα για τα σοβαρα και κυριως τα εσωτερικα χαλια μας και μετα μπορουμε να επεκταθουμε και να κρινουμε και τα 'ξενα'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα ρε συ elven!μην γινομαστε υπερβολικοι.Αν θελουν σε ζουμαρουν με τον δορυφορο και σου βαζουν και κανα συννεφακι να σε βρεχει ενω περπατας το street view μας πειραξε τωρα??Ας αντιδρασουμε πρωτα για τα σοβαρα και κυριως τα εσωτερικα χαλια μας και μετα μπορουμε να επεκταθουμε και να κρινουμε και τα 'ξενα'.

 

Ναι ρε συ αλλά ποιος θα το κάνει αυτό και πόσοι θα έχουν πρόσβαση στις φώτο;

Στο Street-View έχουν οι πάντες.

 

Υπάρχουν σοβαρότερα δεν λέω αλλά μιλάμε για το συγκεκριμένο τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...