Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στο imac24?


CaptainHog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

img142imagesha Σε καποιες φωτο μεσα απο το iphoto μου σπαει την εικονα οπως παραθετω. Ειναι προβλημα η καποιο bug του iphoto?

Ευχαριστωhttp://www.insomnia.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17815&stc=1&d=1241810455

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω οτι αυτο εχει γινει 3-4 φορες τον 1 μηνα που εχω το μηχανημα χωρις να εχω εντοπισει το λογο. Ειναι πιθανον καποιο προβλημα με την καρτα η καποιο bug του software του iphoto? Παρακαλω θερμα οποιος γνωριζει ας μου απαντησει για να ξερω τι πρεπει να κανω αντιστοιχως.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερωνhttp://www.insomnia.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17816&stc=1&d=1241810768

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας κάποιες παραπάνω πληροφορίες, ποιό μοντέλο είναι ποιά κάρτα γραφικών έχει, ποιά έκδοση λογισμικού έχει, έχεις κάνει όλα τα updates?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι με τον 2.93 επεξεργαστη και τον 640 αρι δισκο με την gt 120 καρτα. Λογισμικο το 10.5. update εχω κανει ενα μεχρι στιγμης πριν 10-15 μερες αν θυμαμαι καλα. Αυτο που θυμαμαι ομως ειναι οτι την 1η μερα μου το εκανε σe μια φωτο μεσα απο το iphoto. Αναρωτιεμαι αν υφισταται καποιο προβλημα με την καρτα δεν θα χτυπαγε και σε βιντεο εφαρμογες? (imovie κλπ) αυτο συμβαινει οταν μεσα απο το iphoto ανοιγω την φωτο σε full screen.

Ευχαριστω και παλι οποιον μπορει να μου δωσει τα φωτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κάνει πάντα στις ίδιες photos; Αν ναι τότε πολύ πιθανόν να έχουν πρόβλημα τα αρχεία σου (photos) και όχι ο υπολογιστής.... Αν μάλιστα είναι σε photos που τράβηξες πρόσφατα δες αν έχει πρόβλημα η κάρτα μνήμης της φωτογραφικής μηχανής....

 

edit: το preview στις ανοίγει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρότεινα να κανεις ένα backup το iphoto library και reinstall το iphoto από το dvd του ilife που ήρθε με τον υπολογιστή (και μετά update)και πες μας αν συνεχίζει το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ. Για προβλημα στην καρτα μνημης της μηχανης δεν νομιζω ειναι εξαιρετικα σπανια περιπτωση απο οσο γνωριζω τουλαχιστον.Οπως και να εχει και παλι ευχαριστω. Θα δοκιμασω οσα μου προτεινεται και θα επανελθω. Αυτο που μου προκαλει εντυπωση ειναι οτι ειναι δυνατον απο το εργοστασιο να εχει γινει στραβη εγκατασταση στο iphoto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ. Για προβλημα στην καρτα μνημης της μηχανης δεν νομιζω ειναι εξαιρετικα σπανια περιπτωση απο οσο γνωριζω τουλαχιστον.Οπως και να εχει και παλι ευχαριστω. Θα δοκιμασω οσα μου προτεινεται και θα επανελθω. Αυτο που μου προκαλει εντυπωση ειναι οτι ειναι δυνατον απο το εργοστασιο να εχει γινει στραβη εγκατασταση στο iphoto?

 

Και γιατί δεν τις ανοίγεις με κάποιο άλλο πρόγραμμα να δεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει με το dpp της canon και δεν ειχα καποιο προβλημα. Στην ερωτηση του clown πριν το preview δεν μου ανοιγει καμια φωτο. Δεν το ειχα κοιταξει καθολου λογω των αλλων browsers. Τι συμβαινει?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:30 ----------

 

Ζηταω συγγνωμη το preview δουλευει κανονικα, αρχαριος σε μακ γαρ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις αν ειναι προβλημα στο hardware, γιατι δεν δοκιμαζεις καποιο προγραμμα που στρεσσαρει τον υπολογιστη κ ιδιαιτερα την καρτα γραφικων?

Για mac os x δεν μου ερχεται καποιο προγραμμα(εκτος απο κανα παιχνιδι), αλλα αν εχεις βαλει windows μπορεις να δοκιμασεις πχ το furmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι παιδια. Υπαρχει η δυνατοτητα προτασης ενος τετοιου προγραμματος? Γιατι οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα κατι.. Θα ηθελα να τσεκαρω πρωτα ετσι και κατοπιν να προχωρησω σε απεγκατασταση και επανεγκατασταση του iphoto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ johnny21a

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:51 ----------

 

Απ οτι βλεπω ομως δεν φαινεται να κανει κατι το εν λογω προγραμμα.Τρεχω το iphoto και μου εκανε παλι τα ιδια κουλα αντιθετως με το dpp canon. Στο problem report of iphoto μου εβγαλε τα εξης μεταξυ πολλων αλλων. Εxception type :exc bad access sigbus και exception codes: Kern protection failure at 0x0000 crashed thread 3. Εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτα? η μαλλον ζηταω τρελα? οπως και να εχει θελω να πιστευω οτι ειναι μπαγκ του iphoto και μαλλον θα το κανω απεγκατασταση. Ευχαριστω και συγγνωμη αν κουρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καινουργιοι Mac ερχονται με ενα κρυφο partition ..

Μπορεις να κανεις boot απο αυτο πατωντας γραμμα D μετα απο το Boot Chime, και θα βρεθεις στο Apple Hardware Test που ειναι το καλυτερο test για το μηχανημα σου οσο αφορα το Hardware .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...