Προς το περιεχόμενο

Μόνωση Ταράτσας με ελάχιστο βάρος


smilefreeware

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Ελαφρου τυπου θερμομονωση και στεγανοποιηση ταρατσας απο 7 κιλα / 1 τ.μ (μερικης βατοτητας)

περισσοτερες πληροφοριες για ελαφρου τυπου θερμομονωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλη σας ημερα.  Το κειμενο-καταγγελια που ακολουθει, ειναι για εκεινους που για την μονωση θα επιλεξουν την εταιρεια Πολυμονωτικη Ελλαδος.  Ολα οσα λεει στο site της η Πολυμονωτικη Ελλαδος ......ειναι μπουρδες αγαπητοι  κυριοι. Πιστεψα και εγω σε ολα αυτα που λενε πρι ποιοτητας γραπτων εγγυησεων  κλπ και τους καλεσα το 2011 για να κανουν μονωση σε ταρατσα ουτε 60 τετρ. μετρων. Λοιπον  αφου  ειδαν το προβλημα με τις ρωγμες στην διερουμενη πλακα της προκατασκευασμενης οικιας μου με διαβεβαιωσαν οτι το πραγμα ειναι απλο και μια μονωση ρουτινας για αυτους. Ομως ας προσεχα κατα την λαικη ρηση. Το αποτελεσμα ηταν με την πρωτη βροχη να μπουν ολα τα νερα μεσα και να καταστραφουν επιπλα, τοιχοι κλπ και φυσικα το σπτι να καταστει μη κατοικησιμο. Απο το 2011 εως τωρα 2018 πια, μετα απο πολλα και απιστευτα ψεματα  εχουν συνολικα ερθει 4 φορες για επιδιρθωση των απαραδεκτων κακοτεχνιων τους.....ομως δεν αλλαξε ποτε απολυτως τιποτα. Ως τωρα το σπιτι που εγω επειδη ηθελα να εχω ως μονιμη κατοικια μου και που  εδωσα για την  ανακαινιση του πανω απο 50.000 χιλ.ευρω............ μπαζει νερο, ειναι ακατοικητο εξαιτιας τους και μονο εξαιτιας τους και εχω δωσει  εναν σκασμο λεφτα για τοσες φορες βαψιματα και αντικαταστασεις κατεστραμμενων οικοσκευων κλπ, επειδη καθε φορα που εκαναν τις δήθεν επιδιορθωσεις των αδιανοητων κακοτεχνιων τους με διαβεβαιωναν με αφοπλιστικη ευγενη υποκρισια οτι το προβλημα δεν θα παρουσιαστει ποτε ξανα. Η πραγματικοτητα ειναι  οτι οσες φορες τελικα ηρθαν για τις δηθεν επιδιορθωσεις ο μοναδικος σκοπος τους, ηταν να μου κλεισουν εστω και προσωρινα την καθε φορα το στομα και να με αποτρεψουν απο το να προχωρησω σε μηνυση και διεκδικηση χρηματικης αποζημιωσης  για τις καταστροφες που αυτοι προξενησαν επι σειρα ετων, αλλα και για το οτι σπιτι εχω και σπιτι δεν εχω εδω και 7 ολοκληρα ετη αποκλειστικα και μονο εξαιτιας τους. Χωρις καμια αναστολη ή εσωτερικη τους ευαισθησια, μου καταστρεψαν το σπιτι μου και μαζι με αυτο και τον προγραμματισμο που ειχα καθε δικαιωμα να κανω για το που θελω να ζω και με επιβαρυναν με διασβασταχτα εξοδα που πια και λογω των εποχων που ζουμε δεν μπορω πια να ανταπεξελθω με αποτελεσμα το σπιτι μου να ρημαζει να καταστρεφεται μερα με την μερα χωρις εγω να μπορω να το σωσω  κλπ κλπ.   Καταληξη: Εκανα Ιωβεια  υπομονη ως τωρα και δεν ζητησα αποζημιωση για τα απιστευτα που περναω εξαιτιας τους.....ομως πια τον λογο  εχουν τα δικαστηρια και θα το παω μεχρι τελους πραγματικα.   Την καταγγελια την κανω οπως βλεπετε επωνυμα για εναν και μονο λογο: Τον λογο οτι ειναι τοσο ψευτες οι ανθρωποι που ευκολα θα σας πουν οτι το σχολιο/καταγγελια, το εγραψε ισως  καποιος επαγγελματικος   αντιπαλος τους για να τους διαβαλλει στην αγορα.  Κυριες και κυριοι αυτη ειναι η ιστορια μου με την τοσα πολλα υποσχομενη  ΠΟΛΥΜΟΝΩΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2016 στις 3:58 ΜΜ, koskos1 είπε

Βρήκα αυτή την εταιρεία έχει δικά της συστήματα για μονώσεις ταρατσών με χαμηλό βάρος. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτά τα συστήματα? Φαίνεται αξιόπιστη λύση αφού έχουν και 10 χρόνια εγγύηση.

Ειχα επιλεξει τη συγκεκριμενη εταιρια για πατητη τσιμεντοκονια σε ολο το μπανιο και το αποτελεσμα ηταν μετριο,σε πολλα σημεια φαινεται το μπετο απο κατω, δλδ δεν ειχαν βαλει αρκετο υλικο  η εχει φθορα, δεν θα τους προτεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εγώ να ρωτήσω αν ξέρει κανείς.

Ταράτσα, που έχει περαστεί ασφαλτόπανο , το 2011, σε οικεία που δεν κατηκούσαμε, και τώρα πήγαμε και είδαμε ότι τελικά σε κάποια σημεία έβγαλε σημεία μέσα με υγρασία κτλ. και έχει πέσει "σοβάς" από την ταράτσα. Μάλλον τα ασφαλτόπανα θέλουν κάποια συντήρηση.

Λόγο κόστους όμως, γνωρίζουμε μήπως τι μπορώ να βάλω από πάνω ώστε να βοηθήσω ή να συντηρήσω τα ασφαλτοπανα ;

Με πρότειναν της Hydrostick το DS220 ,50€ τα 15kg ,εμάς είναι 65.τμ η ταράτσα (δάπεδο είναι) ,και θέλει 2 κουβάδες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

η εταιρεία αυτή δινει πληροφοριες σχετικά με τις μονώσεις καθως εξιδεικευονται και σε αυτες τις εργασιες. Παλιό φυσικά το θέμα αλλα όποιον και κάπιον μπορει να βοηθισει η απαντηση μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...