Προς το περιεχόμενο

Google Wave: Ο επανασχεδιασμός του email


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
hackintosh από ότι ξέρω είναι το Mac OS X σε non "apple pc"...

 

αυτό ακριβώς εννοούσα, επειδή στην οθόνη υπήρχαν 2 παράθυρα, το 1 με xp, το άλλο με leopard (ή tiger), άρα σίγουρα ήταν σε virtualization (sandbox ή κάτι άλλο ίσως), αλλά το θέμα είναι πάνω σε τι έτρεχαν, αυτό ρώτησα γιατί δε μπορούσα να βγάλω άκρη.

 

soturin, και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, τα εν οίκο μη εν δήμο, αλλά το wave δε σε "αναγκάζει" ούτε καν σε παροτρύνει (όπως και εσύ παρατήρησες) να τα βγάζεις όλα στη φόρα, αλλά να δουλεύεις πάνω σε κοινές εργασίες ή να μοιράζεσαι με πολύ καλύτερο τρόπο αρχεία και multimedia περιεχόμενο. ειδικά για εργασίες στις γιορτές μετράει σε σχέση με msn+dropbox+τηλέφωνα (για το κράξιμο όταν κ0λwβαράνε κάποιοι στην εργασία :P ) και είναι πολύ πιο άνετο.

 

άσχετο, αλλά αν ενσωματωθεί, η λειτουργία του gmail για video chatting/conference και στο wave (που λογικά γίνεται, αφού οι υπάρχουσες υπηρεσίες της google θα συνεργάζονται με το wave), τότε μιλάμε για one-way εργαλείο.

 

[...]

Σαν project επαναστατικό, αλλά θα αποτύχει, ένα άλλο google talk. Τα menu είναι άθλια btw, άμα δεν έχει ένα 2009 interface δεν προσελκύει...

 

τι εννοείς "2009 interface"; δεν είναι αρκετά... "μοντέρνο" (sic);

 

σε επίπεδο λειτουργικότητας, με τις δυνατότητές του και πως αυτές μπορούν να συσχετιστούν μεταξύ τους, την ανοιχτή επεκτασιμότητά του (έχει ΑΡΙ ανοιχτό για τους developers βλ. extention σε firefox πχ ) και υποστηρίζοντας κοινό χώρο εργασίας και πολύ κατανοητής συνομιλίας για πολλά άτομα εύκολα και το σημαντικότερο απ'όλα πολύ γρήγορα, με όλη αυτή λοιπόν τη πολυπλοκότητα, που και μόνο που τη σκέφτομαι κυλάει αίμα απο τη μύτη μου και βγαίνουν αφροί απο το στόμα μου (sic^grose), πιστεύω πως έκαναν πολύ καλη δουλειά με το interface (ειρωνία στα πλαίσια του φιλικού χιούμορ) :P

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημασία έχιε ότι τρέχει σε όλες τις πλατφόρμες οπότε μόνο και μόνο η συμβατότητα το κάνει να ξεχωρίζει απο όλα όσα γνωρίζαμε μέχρι σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δυνατότητες και η δυναμική εξέλιξης του wave της google με έκαναν να ανατριχιάσω. Καταλαβαίνεις τι εστί innovation όταν οι απέναντι πέταξαν 100.000.000 $ για να διαφημίσουν το "decision (crap ?? ) engine - bing", μέρος των οποίων δίνουμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ως (τουλάχιστον) φορολογούμενοι.

 

Είναι πρωτοποριακό, είναι open source, φέρει το όνομα της google. Μυρίζει... επιτυχία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δυνατότητες και η δυναμική εξέλιξης του wave της google με έκαναν να ανατριχιάσω. Καταλαβαίνεις τι εστί innovation όταν οι απέναντι πέταξαν 100.000.000 $ για να διαφημίσουν το "decision (crap ?? ) engine - bing",

 

μέχρι εδώ πολύ σωστός, η m$ επι balmer πάει κατα διαόλου, το hype σε όλο του το μεγαλείο, ενα "balmer dance" στο youtube είναι κατατοπιστικότατο πιστεύω...

 

 

μέρος των οποίων δίνουμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ως (τουλάχιστον) φορολογούμενοι.

 

τι εννοείς; είναι κρατικά επιδοτούμενο/επιχορηγούμενο το bing απο την ελληνική κυβέρνηση; :shock: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς εννοούσα, επειδή στην οθόνη υπήρχαν 2 παράθυρα, το 1 με xp, το άλλο με leopard (ή tiger), άρα σίγουρα ήταν σε virtualization (sandbox ή κάτι άλλο ίσως), αλλά το θέμα είναι πάνω σε τι έτρεχαν, αυτό ρώτησα γιατί δε μπορούσα να βγάλω άκρη.

 

soturin, και εγώ της ίδιας άποψης είμαι, τα εν οίκο μη εν δήμο, αλλά το wave δε σε "αναγκάζει" ούτε καν σε παροτρύνει (όπως και εσύ παρατήρησες) να τα βγάζεις όλα στη φόρα, αλλά να δουλεύεις πάνω σε κοινές εργασίες ή να μοιράζεσαι με πολύ καλύτερο τρόπο αρχεία και multimedia περιεχόμενο. ειδικά για εργασίες στις γιορτές μετράει σε σχέση με msn+dropbox+τηλέφωνα (για το κράξιμο όταν κ0λwβαράνε κάποιοι στην εργασία :P ) και είναι πολύ πιο άνετο.

 

άσχετο, αλλά αν ενσωματωθεί, η λειτουργία του gmail για video chatting/conference και στο wave (που λογικά γίνεται, αφού οι υπάρχουσες υπηρεσίες της google θα συνεργάζονται με το wave), τότε μιλάμε για one-way εργαλείο.

 

 

 

τι εννοείς "2009 interface"; δεν είναι αρκετά... "μοντέρνο" (sic);

 

σε επίπεδο λειτουργικότητας, με τις δυνατότητές του και πως αυτές μπορούν να συσχετιστούν μεταξύ τους, την ανοιχτή επεκτασιμότητά του (έχει ΑΡΙ ανοιχτό για τους developers βλ. extention σε firefox πχ ) και υποστηρίζοντας κοινό χώρο εργασίας και πολύ κατανοητής συνομιλίας για πολλά άτομα εύκολα και το σημαντικότερο απ'όλα πολύ γρήγορα, με όλη αυτή λοιπόν τη πολυπλοκότητα, που και μόνο που τη σκέφτομαι κυλάει αίμα απο τη μύτη μου και βγαίνουν αφροί απο το στόμα μου (sic^grose), πιστεύω πως έκαναν πολύ καλη δουλειά με το interface (ειρωνία στα πλαίσια του φιλικού χιούμορ) :P

 

Αν δεν έχει μοντέρνο Look προσελκύει potatoes, οι δυνατότητες είναι δευτερεύον πάντα στο μέσο χρήστη, εξού γιατί το msn είναι το πιο δημοφιλές, ας προσλάβουν κάνα σοβαρό γραφίστα στην google my ass τι είναι αυτά τα χάλια. Πάντως το wave logo είναι το μόνο logo της google Που δεν είναι παρακμή :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν θα βρει θέση στις επιχηρήσεις, αλλά ο μέσος χρήστης κοιτάει πρώτα την εμφάνιση πίστεψε με..

 

HELLOOOOO

 

δεν είδατε τα 3 διαφορετικά UI third party? open source είναι... ότι θες κάνεις ρεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν θα βρει θέση στις επιχηρήσεις, αλλά ο μέσος χρήστης κοιτάει πρώτα την εμφάνιση πίστεψε με..

 

Γι' αυτό είναι τόσο κλασμένη εταιρεία η google, κανείς δε χρησιμοποιεί τα προϊόντα της λόγω interface... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό είναι τόσο κλασμένη εταιρεία η google, κανείς δε χρησιμοποιεί τα προϊόντα της λόγω interface... :-(

 

Τα προϊόντα της Google είναι; :rolleyes:

Chrome,Google Talk,Picassa.

 

Ποιο ακριβώς έπιασε;

 

Αν και τo Picassa αποτελεί εξαίρεση,έχει ωραίο interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...