Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο συμμάζεμα του σκληρού το μάτι μου έπεσε σε ένα παλιό video. Καλά ρε π0ύστη μου, η κίνηση αλά ευχέλαιο με το χέρι είναι όλα τα λεφτά, χαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol:. Έπρεπε να κάνω edit το video και να πρόσθετα κάνα "Αααααλληλούια" κάθε φορά που φαίνεται στην κάμερα :P

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=6xRVYLcrBlM[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τα ώραια (και άκυρα εντελώς) videos αυτά. Παίζει φάση να είναι πριν από πέντε χρόνια. Το άλλο δε, σαν κώλο γκόμενας χαϊδεύω την ροδέλα των 1000αριών, τόσο απαλά, τόσο ευγενικά... χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

 

PS: Δεν έχω βέβαια τόσο γέλιο σε αυτό το video, όσο σε κάτι τάχα μου ερασιτεχνικές ταινιούλες που είχαμε κάνει παλιά με τα παρεάκια μου. Μιλάμε για το απίστευτο γέλιο εκεί. Όποιος τα βλέπει, πέφτει στο πάτωμα από τις μ@λακίες μας. Στιγμές ανεκτίμητης αξίας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα περισσότερα από τον Lange. Και γενικά τον τελευταίο καιρό έχω απογοητευτεί σχεδόν από όλους (Aurosonic, Funabashi, Eco, Andrew Bennett, Indecent Noise, Ferry Tayle, Marcos, Luke Terry, Stoneface, Ronski Speed, John Askew, κλπ κλπ). Ακόμα και το Opera Of Northern Ocean του Mundi δεν κυμαίνεται στα επίπεδα των προηγούμενων κομματιών του (έλεος, του έχει ξεφύγει το clap και δεν έχει συγχρονιστεί καλά με το kick και ακούγεται σαν εντελώς amateur. What da fuck να πούμε ρε Mundi... WHAT DA FUCK)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτακσε το κοματι του λαντζ ειναι στεροτυπικο του συγχρονου ειδους, δεν ακουγεται φρεσκο αλλα εχει καλη μελωδια και μπιτακι και τα βοκαλς το απογειωνουν.

 

ο aurosonic εκανε καλο μιξ στο καινουριο τον ayla & fila, το κανει αλλο κοματι με πολλα καινουρια στοιχεια μεσα. Και το μιξ του Philip el Sisi εχει φοβερο breakdown, αλλα σαν συνολο δεν τρελαθηκα. Το οριτζιναλ ειναι ψιλογκει!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Aurosonic είναι εντελώς απογοήτευση το remix στο Listening (σε αυτό αναφερόμουν άλλωστε, μαζί με το Always Together και το Vmeste Vsegda :P). Τι να κλάσουν μπροστά στο Starfall και το Ocean Wave. Philippe El Sisi all the way για το Listening :-D

 

Απλά έρωτας... όταν στρώνει το κωλαράκι του να φτιάχνει καλά κομμάτια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις τα δικια σου, αλλα τι υλικο εχει για να δουλεψει?? δεν ειναι δικο του κοματι, το οριτζιναλ για μενα ειναι λιγο φλωρο τρανς ποπ, και αυτος το γυρισε σε ενα ενδιαφερον ποπιζον χαλαρο καλοκαιρινο κοματακι. Ισως αυτο να του ζητησανε. Σαν ρεμιξ κανει δουλεια. Σιγουρα δεν ειναι starfall kai ocean wave.

 

Και το el sisi μιχ περα απο το επικ breakdown κατι δεν μου παει καλα στους υπολοιπους ηχους. Μου αρεσει βεβεια, αλλα ....

 

το καινουριο του εκο (οχι αυτουνου απο το λοστ!). Ο κερατας ξεζουμιζει τους δικους του ηχους, ειναι σαν ρεμιξ του flew away, αλλα τον συγχωρο διοτι σπερνει, δεν πα να βγαλει αλλα δεκα παρομοια. Και πολυ καλο ρεμιξ απο badlands. To vocal mix ειναι τεραστια απατη, δεν κολαει καθολου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μιας και πιάσαμε για repeat loops (τον έχω βαρεθεί πλέον τον Eco με τα ίδια synths. Μόνο το Flew Away μου άρεσε από τα τελευταία του). Η μεγαλύτερη π@παριά που πραγματικά δεν την περίμενα, είναι το remix των Funabashi στο "Martin Van Korsen - I Know". Η μελωδία του main synth είναι σχεδόν ίδια με αυτήν του "Ketho featuring Michael Calderone - Break Of Day" (μια-δυο νότες απλά άλλαξαν)! Μηδέν πρωτοτυπία ρε παιδιά να πούμε; :mad:

 

PS: Ketho = Kevin Sieja & Thomas Woznik = Funabashi

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε αυτόν τον δρόμο 10 χρόνια ρε. Τι μπαίνω =ρ

 

Εύγε καμάρι μου. Ανέβηκες πολύ στα μάτια μας τώρα :-)

 

---------- Προσθήκη στις 22:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:35 ----------

 

 

Πρέπει να ακούσετε την chill-out έκδοση. Απλά, ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...