Προς το περιεχόμενο

Νεο pc...


bloodlessz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά

Είχα ξανανοίξει θέμα πριν τα Χριστούγεννα αλλά λόγω μη πληρωμής απο τη δουλειά μου δεν μπόρεσα να πάρω τότε

Έφτασε όμως ο καιρός να πληρωθώ και ο καιρός για καινούριο υπολογιστή γιατί το P4 δεν τραβάει άλλο...

Κατ αρχήν θέλω να δώσω γύρω στα 750 ευρώ

Οθόνη εχω αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168556

Δίσκο έχω αυτόν http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303709 και τον έχω κάνει εξωτερικό με ένα κουτί που πήρα, λογικά θα χρειαστώ δίσκο μόνο για λειτουργικό

Πληκτρολόγιο, ποντίκι και ηχεία έχω

Οπότε θέλω μόνο κουτί

Τον υπολογιστή θα τον χρησιμοποιώ για ταινίες, ίντερνετ, μουσική, msn και για κανένα pro 2009, football manager 09, sims που θέλει να παίζει η κοπέλα μου

Γενικά δεν παίζω πολλά παιχνίδια και δεν νομίζω να θελήσω ποτέ τρελές απαιτήσεις

Θα μένει σχετικά πολλές ώρες ανοιχτός οπότε θα πρέπει να έχει καλή κυκλοφορία αέρα

Δεν έχω σκοπό να κάνω ποτέ overclock

Θα προτιμούσα να έχει δυνατότητα μελλοντικής αναβάθμισης μιας και δεν μπορώ να αγοράζω κάθε χρόνο υπολογιστή

Κουτί θα προτιμούσα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.809801 αλλά σε περίπτωση που υπάρχει κάτι καλύτερο και φθηνότερο θα μπορούσα να το θυσιάσω:P

Η αγορά θα γίνει απο e-shop

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώμες σας:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω θα σχολιασω το κουτι, το οποιο το ειχα 2 μηνες και καθε μερα χαιρομουν για την αγορα που εκανα!

Πανεμορφο, και αν βαλεις αλλους 2 ανεμηστηρες (εννοειται μπλε) θα εχεις αψογες θερμοκρασιες....

Ριξε μια ματια...

 

p290509122202.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eshopgr1245181187532.png

και αυτόν τον SSD σκληρό για το λειτουργικό σου..

 

Way too good για αυτά που θέλεις!Και αναβαθμήσιμο..και σύγχρονο(Am3/DDr3/ssd)

Αν θες βάλε και αυτή την gpu Που έχει καλύτερη ψύξη..

Τώρα το κουτί καλύτερα να το θυσιάσεις για το καλό σου..Στα λεφτά κυριλέ βγαίνει και με αυτό...:P

Αλλά αυτό είναι και ανώτερο και με έτοιμες υποδοχές για SSD...Check it!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο όπως μπορεί να πρόσεξες είχα ξεχάσει να βάλω τον δίσκο...

Δεν νομίζω να έχω πρόβλημα που τον έκανα εξωτερικό ε?

Η cpu που έβαλες είναι καλύτερη απο την 8400 ας πούμε

Επειδή δεν είχα ποτέ εμπειρία απο amd...

Επίσης το κούτι που μου έδειξες μου φάνηκε ωραίο αλλά δεν θα έιχα πρόβλημα να πάω σε κάτι πιο φθηνό, αρκεί να είναι καλό, και να δώσω τα λεφτά για κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτό που σου πρότεινα με τον SSD για το λειτουργικό σε υπερκαλύπτει απίστευτα και έχεις και ποιοτικό κουτί.

Τώρα άμα θές αν βγάλουμε και το σκληρό που έχεις πάμε σε πολύ δυνατότερο σύστημα...Αλλά από ότι είδα ούτε κάρτα γραφικών καλύτερη θα χρειαστείς και από τη στιγμή που δεν παίζεις και παιχνίδια δεν είναι και ότι σοφότερο να πάρεις καλύτερη τώρα που βγαίνουν και οι καινούριες...Μετά μόνο ενισχύουμε σημαντικά τον επεξεργαστή και πάμε σε ι7 σύνθεση με 6gb DDR3 αλλά σου ξαναλέω και με αυτό είσαι απίστευτα καλυμένος.Καλύτερα να τα φας αλλού τα λεφτά για εμένα..:P

Δεν χρειάζεται ντε και καλά να τα τελειώνουμε όλα πάντα στο pc..

Αν ψήνεσαι για i7 πες μου να σου φτιάξω.

 

Άκυρο φίλε..δύσκολα βγαίνει κάτι τέτοιο...Μπορείς όμως να βάλεις έναν δυνατότερο AMD από αυτόν που σου έβαλα αλλά και ο 550 σε υπερκαλύπτει πιστεύω..Ένας αυτός...ένας αυτός...ένας αυτός...Αλλά πιστεύω αφού δεν παίζεις και παιχνίδια κάτσε στα αυγά σου και μην δώσεις τόσα λεφτά για pc..Αντε τον 720 χ3 ξέρω εγώ βάλτον αλλά μέχρι εκεί..Τα υπόλοιπα κράτα τα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδια θα παίξω αλλά δεν είμαι πορωμένος να παίζω πχ το crysis σε φουλ γραφικά

Ίσως βάλω κάποια 'απαιτητικά' παιχνίδια αλλά δεν έχω πρόβλημα να τα παίζω σε χαμηλότερα γραφικά

Οπότε απο κάρτα γραφικών νομίζω είμαι καλυμένος προς το παρών

Έστω μέχρι τα χριστούγεννα(νωρίς είναι ε?) να με βγάλει θα είμαι ευχαριστημένος επειδή δεν είναι ακριβή

Αν δεν σου είναι κόπος κάνε και ένα με i7 και ας φτάσει τα 800 ευρώ

 

 

όσο για τα λεφτά μην αγχώνεσαι, θα πάρω αρκετά για να έχω να τρώω;)...απλά θέλω να βάλω ένα συγκεκριμένο budget για υπολογιστή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου είναι κόπος κάνε και ένα με i7 και ας φτάσει τα 800 ευρώ

 

plaisiocomputers1245185.png

 

Λοιπόν...Αν βγάλεις τον SSD για να σου βγεί 800...ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...Θα είναι πολύ πιο γρήγορο το σύστημα σου με τον SSD και AMD επεξεργαστή εκτός από φθηνότερο(Με αυτό το κουτί και χωρίς σκληρό βγαίνει 650€ η AMD πρόταση)...

Και γενικά πάει πολύ ρε φίλε...Δεν με πειράζει εμένα εσύ τα δίνεις τα λεφτά αλλά κάνεις τίποτα επεξεργασίες βίντεο και θα σου χρησιμεύσει ή έχτρα ισχύς του i7;

Αλλιώς για να κάνεις rar και unrar λίγο πιο γρήγορα μάμα τα με κεφαλαία γράμματα...Καλύτερα φάτα σε ποτά..

(Η λογική θα μου κρατήσει περισσότερο δεν παίζει-είναι μεγάλη η διαφορά στα λεφτά-Παίρνεις φθηνότερο τώρα και ακόμη έναν σε 3 χρόνια και είσαι πιο κερδισμένος)

Για παιχνίδια και ειδικά χωρίς απαιτήσεις extreme και ειδικά για μικρά σε απαιτήσεις παιχνίδια δεν παίζει να καταλάβεις καμία διαφορά και με τον AMD..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eshopgr1245186087826.png

+

111111l.png

 

724,66€

 

Τελική πρόταση από εμένα και με ωραίο και ποιοτικό κουτάκι και ποιοτικό τροφοδοτικό και πολύ καλή κάρτα γραφικών με καλή ψύξη και πολύ δυνατο επεξεργαστή AM3(επειδή δεν είναι i7 δεν σημαίνει ότι δεν είναι πάρα πολύ δυνατός και αυτός) και DDR3 ram και SSD σκληρό για το λειτουργικό σου να πετάει το PC..

Δώσε και τίποτα ψιλά για ανεμιστήρια,ψύκτρα άμα θες να το κάνεις και τελείως αθόρυβο και είσαι κορυφή..

Καλές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μία από εμένα, παρόμοια πάντα, με ένα κλειδωμένο επεξεργαστή, και καλύτερο SSD.

 

capturecvp.jpg

 

http://www.legitreviews.com/article/974/2/, ορίστε και ένα review για τον πολυαγαπημένο μας SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μία από εμένα, παρόμοια πάντα, με ένα κλειδωμένο επεξεργαστή, και καλύτερο SSD.

http://www.legitreviews.com/article/974/2/, ορίστε και ένα review για τον πολυαγαπημένο μας SSD.

 

Πολύ καλός είναι αλλά είναι δυνατόν να πάρεις 201€ τον 64άρη τη στιγμή που ο 128άρης έχει 290€;

Και φοράει και τον ίδιο controller με τον Vertex ε...!:P

Ρίξε cpu και ότι μπορέσεις και πέτα τον μέσα..Καλή ιδέα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θες να τα χώσεις "σκληρά" σε SSD, πας εδώ

captureink.jpg

 

Έχει σκληρό για αποθήκευση το παιδί...Τζάστ 750€..Έγραψε..Πέφτει σε κάρτα γραφικών βέβαια αλλά δεν έχει και τίποτε απαιτήσεις τρελές..Εκτός και αν δώσει άλλα 30€-40€ για την 4850 και βγεί 780-790€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως (παρά την πρόταση που έκανα), θα προτιμούσα τον 810 με 4850 και 64 gb μόνο, αν και τα 128 gb είναι αρκετά δελεαστικά.... Υοu choose tho.

 

Σιγά...Και οι 550/720 κομπλε είναι και αν του κάτσει...;)

 

Aφου 720 έχεις κ εσύ..:P Εσύ τον 4ο πώς και δεν τον ξεκλείδωσες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...