Προς το περιεχόμενο

Νεο pc...


bloodlessz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκληρό έχω για αποθήκευση

Απλά θέλω έναν για το λειτουργικό και νομίζω 64gb μου φτάνουν

Για asrock μητρική συγγνώμη αλλά δεν τις εμπιστεύομαι και πολύ

Ο Phenom quad core είναι καλύτερος απο τον triple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

nikos21aek @ Η μητρική μου δεν έχει το AAC που χρειάζεσαι, εκτός του ότι χρειάζεσαι άνω 780g για να ξεκλειδώσεις τον 4ο.

 

bloodlessz @ Οτί είναι καλύτερος είναι, απλά δεν είναι για O/c όπως κατάλαβες, εκτός και άμα ασχολείσαι τότε πάμε σε 720. Που είναι το κακό με τις Asrock ? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Χ3 ή ο Χ4 δεν είναι για O/c?

Επειδή εγώ δεν έχω σκοπό να κάνω O/c

Όσο για τις Asrock είχα κάνει πρακτική σε ένα μαγαζί με υπολογιστές και το 60-70% απο τις καμένες μητρικές ήταν Asrock

Και ο κολλητός μου 2 φορές έβαλε Asrock και τις 2 φορές έμεινε με τη μητρική στα χέρια

Οπότε δεν έχω καλές εμπειρίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω να μην ξεφύγει σε κάποιον τομέα και να πάρει ένα all around σύστημα

πάρε τον samsung τον ssd και

 

Γιατί να μην βάλει μια 4850;

Δεκτός ο 810..αλλά να μην πάρει και η 4850 στα 100€ και 110€ VaporX δεν είναι και κανένα τρελό άνοιγμα...Μεγάλη είναι για Sims και manager αλλά γιατί να μην υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν η 4830 είναι κακό κομμάτι 4830<4770<4850. Λοιπόν ο χ4 είναι ο κλειδωμένος, ενώ ο χ3 είναι ο ξεκλείδωτος όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου. Mητρική όπως έδειξαν και τα παιδιά αυτήν http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.526806.

 

Για τα παιχνίδια που λές και με 4670 (σκέψου 4670 (σκαλί) 4770) βολεύεσαι, και τα επενδύεις είτε σε καλό CPU (όχι ότι δεν έχουμε) είτε σε ένα πολύ καλό SSD, που σίγουρα θα κάνει τη διαφορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloodlessz o 720 είναι πιο δυνατός για παιχνίδια αλλά ο 810 είναι 4πύρηνος και δυνατότερος όπου χρησιμοποιούνται οι 4 πηρύνες..Και πιθανόν με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής δηλαδή.Και για παιχνίδια μελλοντικά που θα δουλεύουν και τους 4 πηρύνες...

Για γενική χρήση καλύτερα ο 810 όντως...Βάλτον στην αρχική σύνθεση και βγήκες 755€ αν δεν μπορείς να ξεφύγεις 5€ πάρε την απλή 4850..αλλά είναι κρίμα η VaporX έχει πολύ μαμάτη ψύξη..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:07 ----------

 

Για τα παιχνίδια που λές και με 4670 (σκέψου 4670 (σκαλί) 4770) βολεύεσαι, και τα επενδύεις είτε σε καλό CPU (όχι ότι δεν έχουμε) είτε σε ένα πολύ καλό SSD, που σίγουρα θα κάνει τη διαφορά .

 

Εγώ πιστεύω ότι το feeling θα το πάρει και με τον Samsung και βγαίνει και τζάστ 750€ με την 4850 κιόλας...Είναι ακριβοί ακόμη οι δυνατοί οι SSD ας περιμένουμε όλοι καλύτερα να πέσουν..δεν χρειάζεται να τους χρυσώσουμε..

 

Y.Γ: 97€ η 4770 και 100€ η 4850...Δεν βάζεις ρε συ 4770 και να σε παρακαλάνε!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.

Επέστρεψα απο το ταξίδι και η αγορά τελικά θα γίνει ή αύριο ή πέμπτη

Είχαμε καμία αλλαγή τις μέρες που έλειπα ή αυτά που έιχαμε πει είναι καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτε man...Έφυγες για παραγγελία..;)

Αλλαγές μετά τον Σεπτέμβρη/Οκτώβρη..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:11 ----------

 

Μόνο το ότι έφερε το Εnermax425 και το Enermx525 το e-shop...Οπότε αν θες κάνεις την τράμπα..και βάζεις πολύ πιο γρήγορες RAM..@1600 με 7άρια..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...Πραγματικά αξιοζήλευτο PC..;)

Και το 425 να έβαζες μια χαρά θα ήσουν αλλά καλύτερα το 525 και ας δώσεις λίγα παραπάνω θα σου μείνει..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:08 ----------

 

Αν θές βάλε και μια ψυκτρούλα από τώρα αλλά δεν επείγει κιόλας...Ψάξε για μια φθηνή αν το αποφασίσεις.Αλλά και ακριβή να βάλεις είναι από τα λίγα όπως και το κουτί που...μένουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...