Προς το περιεχόμενο

PC για HD


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...καλά για το ddr2/ddr3 δεν πρόκειται να ξαναμιλήσω, το υπόσχομαι :o Όσο για τον τέταρτο πυρήνα, παραείναι λαχείο για να αποτελέσει κριτήριο επιλογής μητρικής, την στιγμή που η συγκεκριμένη asus είναι τόσο πλήρης πρόταση για τα χρήματα που ζητά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Η σύνθεση του caution είναι μια χαρά εκτός του γεγονότος ότι η μητρική που έβαλε είναι 780g που σημαίνει ξέχνα τον 4ο πυρήνα, απ' την άλλη πλευρά πάλι που την έχω και εγώ είναι μια χαρά .

 

Τώρα για το DDR3 θέμα δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με τον caution :-), γιατί το μόνο επιχείρημα που έχω να προβάλλω είναι ότι δεν θα χρειαστεί να δώσεις περισσότερα χρήματα στο μέλλον για αναβάθμιση προς DDR3.

 

το ειδα και εγω αυτο με τις ddr3 αλλα το pc θα χρησιμοποιηται κυριως για ταινειες hd και surfing μονο

Ετσι δεν νομιζω να εχω διαφορα με τις ddr3 αλλα και δεν νομιζω να χρειαστω αναβαθμιση συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορα δεν θα χρειαστείς αλλά αυτές είναι πιο γρήγορες από όποια ddr2 και να βάλεις..62€ τα 4gb και απλά έχεις ddr3 ram από τώρα.Κατά τα άλλα και με ddr2 να είσαι...δεν έγινε και τίποτα..Απλά αν χρειαστείς περισσότερη ram αργότερα θα πληρώσεις κάτι τις παραπάνω..Μία η άλλη είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορα δεν θα χρειαστείς αλλά αυτές είναι αρκετά πιο γρήγορες από όποια ddr2 και να βάλεις..62€ και απλά έχεις ddr3 ram από τώρα.Κατά τα άλλα και με ddr2 να είσαι...δεν έγινε και τίποτα..Απλά αν χρειαστείς περισσότερη ram αργότερα θα πληρώσεις κάτι τις παραπάνω..Μία η άλλη είναι..

 

Αν καταλαβα καλα και η μητρικη που προτεινει ο caution δεν υποστηριζει ddr3

Ετσι αν θελω να βαλω ddr3 θα χρειαστω και αλλη μητρικη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα και η μητρικη που προτεινει ο caution δεν υποστηριζει ddr3

Ετσι αν θελω να βαλω ddr3 θα χρειαστω και αλλη μητρικη!!!!

 

Yes..Αλλά και η μητρική που προτείνει o BaNcU και καλή είναι..και τον 4ο πηρύνα μπορεί να ξεκλειδώσει ααααααν σου κάτσει(λαχείο είναι μην βασίζεσαι:-)) και ddr3 παίρνει και καλύτερη onboard gpu έχει..

Tα 2 combo έχουν 30€ διαφορά..

Εσύ αποφασίζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σουπερ το συστηματακι...αν μπορεις δωσε 8ευρω παραπανω για 2χαυτες τις ραμ

 

Αυτο θα κανω και μαλλον θα παω για πιο φθηνο κουτι

Για αυτο τι λετε?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=14&category=1000000292&product=1222945

Μου αρεσει πολυ και ειναι και πολυ φθηνοτερο

Τι πρεπει να προσεξω στο κουτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα κανω και μαλλον θα παω για πιο φθηνο κουτι

Για αυτο τι λετε?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=14&category=1000000292&product=1222945

Μου αρεσει πολυ και ειναι και πολυ φθηνοτερο

Τι πρεπει να προσεξω στο κουτι?

 

πρεπει να το δεις απο κοντα....πορτιμησε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να το δεις απο κοντα....πορτιμησε αυτο

 

Θελω η αγορα να γινει ολο απο το πλαισιο

Εχει τιποτα καλο και φθηνοτερο στο πλαισιο?

Αλλιως θα παρω μονο το κουτι απο το e-shop

edit: Αυτο?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1214225&PriceRange=%E2%82%AC+++++39-59&category=69977695&catalog=20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες!! καλοριζικο!!

 

θα λαβω σοβαρα υποψιν την παρατηρηση σου!!!!!!!

πλακα κανω! ευχαριστω πολυ φιλε νομιζω οτι ειναι πολυ καλες επιλογες στα λεφτα που διαθετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταλαβα για την πλακα!!! οταν στησεις το συστημα, περιμενω εντυπωσεις. και δοκιμασε να ξεκλειδωσεις τον 720.

και μια διευκρινηση, θα το στησεις εσυ ή το πλαισιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καταλαβα για την πλακα!!! οταν στησεις το συστημα, περιμενω εντυπωσεις. και δοκιμασε να ξεκλειδωσεις τον 720.

και μια διευκρινηση, θα το στησεις εσυ ή το πλαισιο?

 

Μαλλον το πλαισιο.Εχεις να μου πεις τιποτα?

Ξεκλειδωμα ? Για δωσε λεπτομεριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...