Προς το περιεχόμενο

'Εχει κανείς iquana ?


Gl0bAlZer0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συγνώμη για τα Greekenglish αρχικά του προηγούμενου ποστ μου...δεν είχα δει τους όρους για αυτό το topic...δίκαια διεγράφει!

επανέρχομαι λοιπόν...εν ετή 2006 (το post αυτό το βρήκα μετά από αναζήτηση και είδα ότι είναι αρκετά παλιό...) έχει κανείς Iguana, είμαι κάτοχος ενός μικρού 3 μηνών και θα ήθελα να ανταλλάξω απόψεις καιπληροφορίες με όποιους ενδιαφέρονται!

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι εντελώς κάθετος στην εμπορία-αγορά άγριων ζώων που η μόδα θέλει να γίνονται κατοικίδια, έχω μία φίλη φανατική με τα ιγκουάνα. Έχει φτιάξει μια σελίδα http://www.iguana.gr ενώ κατά καιρούς διοργανώνει εκδηλώσεις στις οποίες μαζεύονται iguanoφιλοι.

 

Σκεφτείτε ότι -όχι μόνο για τα ιγκουάνα- αλλά για κάθε ζώο που αγοράζετε από ένα pet-shop, κάνετε χώρο για άλλο ένα δυστυχισμένο ζώο. Εκτός αν χαιρόσαστε με την εικόνα των κουταβιών στα ενυδρεία-βιτρίνες.

Όποιος αγαπά την φύση, έστω και τα ιγκουάνα ή τα φίδια, καλό είναι να αποφεύγει τους εμπόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα από τα πιο COOL ΗΛΙΘΙΑ ζώα που μπορεί κάποιος να βάλει σπίτι του... ένας φλιλος μου πήρε μια μικρή τη μεγάλωσε αρκετα, κοντά στους 70 πόντους, και πάνω στην μεγάλη της άνεση και πολυτέλεια... πέθανε...! τι ηλίθιο πλάσμα... αλλά φταίμε και εμείς, μιας και δεν τις κρατάμε σε φυσικό περιβάλλον και στις φυσικές ιδανικές συνθήκες για την επιβίωση τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για σαύρα που φτάνει σε πλήρες μήκος τα 2m. Δηλαδή από ένα σημείο και έπειτα παύει να είναι χαριτωμένο. Έχει εξυπνάδα... σαύρας και όπως είναι φυσικό προτιμάει την πέτρα του στον ήλιο ακόμα κι αν του προσφέρεις το πιο σύγχρονο και ακριβό τεράριουμ. Να είσαι σίγουρος ότι ακόμα κι αν του προσφέρεις λαχανάκια Βρυξελλών, προτιμάει να διαλέξει το ίδιο τις πρασινάδες του.

 

Στην Γερμανία λειτουργεί επίσημα φιλοζωϊκή οργάνωση με σκοπό την διάσωση των αδέσποτων ζώων της.... Ελλάδος. Όποιος είναι πραγματικά φιλόζωος, βρίσκει μόνος του τον σωστό δρόμο προς τον πολιτισμό, όπως και το κατάλληλο κατοικίδιο ζώο.

 

Υ.Γ

Πωλείται τσιτάχ σε άριστη κατάσταση. Μήπως το θέλει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

φιλε θελω να παρω κιαι εγω ιγκυανα και ακου τι βρικα

 

20 εκ ιγκουανα γυρω στα 40 ευρω χωρισ ουρα

μετα

 

20 εκ ιγκουανα περιπου 40 ευρο

 

και περιπου μια κατοσταρα για κλουβια πετρες τροφη και λαμπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...