Προς το περιεχόμενο

iPhone battery charger..


EstellePr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ontopic.:

Μία απο τα ίδια και σε εμένα. 2g-3g φορτίζω με το ίδιο καλώδιο... Αν είναι mini usb, βρώμα η υπόθεση (εκτός αν έχουμε χάσει κάνε επεισόδιο)

 

Χμ... Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτά:

 

1-300x225.jpg

 

sciphone_2.jpg

 

Αν η υποδοχή είναι αυτή και ο αδερφός σου μπορεί να βρεί αυτόν που του το πούλησε, άς το κάνει γιατί έχει στα χέρια του έναν κακοφτιαγμένο κλώνο με μεγάλο sar και μούφα osx.

 

Οφτόπικ:

Λίγο άσχετο με το θέμα του topic, αλλά για να μην ανοίγω καινούριο:

Ξέρει κανείς να μου πει για πρόσθετες μπαταρίες για το iPhone, ώστε σε π.χ. μεγάλα ταξίδια (με πλοίο ας πούμε) να μου κρατάει περισσότερο;; Ψάχνωντας έχω βρει διάφορα, αλλά δεν ξέρω αν κάποιο από αυτά είναι καλή λύση:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=175649

http://www.amazon.com/1800mAh-iPhone-backup-battery-certified/dp/B001LZVCI2

http://gregsramblings.com/2008/09/04/iphone-backup-battery-by-richard-solo-review/

http://www.iphonebackupbattery.com/

 

Μου προτείνετε κάποιο από τα παραπάνω;; Αν όχι, έχετε κάποιο άλλο υπόψιν σας;;

Ευχαριστώ!

 

Απο το ebay μπορείς να βρείς φθηνότατες high capacity μπαταρίες αλλα εκτός της ανασφάλειας που μπορού να παρέχουν, η αλλαγή της μπαταρίας είναι αρκετά μεγάλο ζόρι. Ο φίλος Gi0 κάποια στιγμή είχε ποστάρει ένα how to το οποίο είμαι σίγουρος οτι δεν θέλεις να εφαρμόσεις στο iphone σου. (εκτός αμα έχεις uber σταθερο χέρι και εμπειρία). Lock more, χαμήλωσε λίγο τη φωτεινότητα και σβήσε ότι μπορεί να σου τρώει τζάμπα μπαταρία όπως push bluetooth etc.. Έτσι και με μέτρια χρήση μπορείς να κρατήσεις άνετα 2-3 μέρες τη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontopic.:

Μία απο τα ίδια και σε εμένα. 2g-3g φορτίζω με το ίδιο καλώδιο... Αν είναι mini usb, βρώμα η υπόθεση (εκτός αν έχουμε χάσει κάνε επεισόδιο)

 

Χμ... Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτά:

 

1-300x225.jpg

 

sciphone_2.jpg

 

Αν η υποδοχή είναι αυτή και ο αδερφός σου μπορεί να βρεί αυτόν που του το πούλησε, άς το κάνει γιατί έχει στα χέρια του έναν κακοφτιαγμένο κλώνο με μεγάλο sar και μούφα osx.

 

Οφτόπικ:

 

 

Απο το ebay μπορείς να βρείς φθηνότατες high capacity μπαταρίες αλλα εκτός της ανασφάλειας που μπορού να παρέχουν, η αλλαγή της μπαταρίας είναι αρκετά μεγάλο ζόρι. Ο φίλος Gi0 κάποια στιγμή είχε ποστάρει ένα how to το οποίο είμαι σίγουρος οτι δεν θέλεις να εφαρμόσεις στο iphone σου. (εκτός αμα έχεις uber σταθερο χέρι και εμπειρία). Lock more, χαμήλωσε λίγο τη φωτεινότητα και σβήσε ότι μπορεί να σου τρώει τζάμπα μπαταρία όπως push bluetooth etc.. Έτσι και με μέτρια χρήση μπορείς να κρατήσεις άνετα 2-3 μέρες τη μπαταρία.

 

 

 

 

Η υποδοχή είναι αυτή, μόνο που αν δεν την έβλεπα, θα ορκιζόμουν πως είναι όντως iphone, μιας και όταν έβαλα το δικό μου με το δικό του δίπλα - δίπλα, βρήκα μονάχα ελάχιστες διαφορές.

 

Ελάχιστα πιο μικρή η οθόνη του αδερφού μου, το φύλλο απ το μηλαράκι πίσω είναι ανύπαρκτο (μάλλον μαράζωσε) δεν έχει το πλαϊνό κουμπί που μπαίνει στη δόνηση και δεν έχω εντοπίσει ΑΚΟΜΗ απο που βγαίνει ο ήχος, και που είναι το μικρόφωνο μιας και κάτω δεν υπάρχει ούτε ηχείο ούτε μικρόφωνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αρκεί και μία μόνο διαφορά για να καταλάβεις οτι έχεις κλώνο. Το πιθανότερο είναι οτι είναι mdk και δεν έχει το πραγματικό osx οπότε να προσέχει με τις αναβαθμίσεις κτλ μη του μείνει στο χέρι(αμφιβάλλω αν θα μπορούν να γίνουν καν)..

Φυσικά αν το αγόρασε απο κάποιον για κανονικό ας του το φέρει στο κεφάλι..

 

υ.γ: Δεν σε πρόλαβα με το spoiler :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αρκεί και μία μόνο διαφορά για να καταλάβεις οτι έχεις κλώνο. Το πιθανότερο είναι οτι είναι mdk και δεν έχει το πραγματικό osx οπότε να προσέχει με τις αναβαθμίσεις κτλ μη του μείνει στο χέρι(αμφιβάλλω αν θα μπορούν να γίνουν καν)..

Φυσικά αν το αγόρασε απο κάποιον για κανονικό ας του το φέρει στο κεφάλι..

 

υ.γ: Δεν σε πρόλαβα με το spoiler :P

 

Απ' όσο γνωρίζω, του το αγόρασε η γυναίκα του απο ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας εδώ, στην περιοχή μου (Μενίδι)

 

Δεν του λέει όμως απο ποιό αν δεν της υποσχεθεί πρώτα πως δεν θα του το φορμάρει.. you know..

Προς το παρόν, ακόμη τον συγκρατούμε.

 

Μία φορά του έκανα πλάκα και πήγα την ώρα που έτρωγε και του κουνούσα το iphone μου, και του έκανα ''νια, νια, νια νια νιαααααα''.

 

Απο τα καντήλια που άκουσα, θα κάνει να με πιάσει το μάτι κανα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντωσ παιδια αυτο που λετε για το καλωδιο οτι κανει για ολα ειναι ΜΟΥΦΑ!!!!!!

εχω iphone 2g το καλωδιο του δεν φορτιζει ipod....επισησ το καλωδιο του 3g δεν φορτιζει το δικο μου...ειναι σαν να μην εχεισ συνδεσει τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντωσ παιδια αυτο που λετε για το καλωδιο οτι κανει για ολα ειναι ΜΟΥΦΑ!!!!!!

εχω iphone 2g το καλωδιο του δεν φορτιζει ipod....επισησ το καλωδιο του 3g δεν φορτιζει το δικο μου...ειναι σαν να μην εχεισ συνδεσει τιποτα...

 

Δεν ισχύει με τίποτα αυτό που λες!!!!

Με το ίδιο καλώδιο φορτίζω iPhone 3G 16GB, iPhone 2G 8GB και iPod nano 4g 8GB.

Μάλλον ή το καλώδιο ή κάποια συσκευή δεν είναι γνήσια.... Π.χ ''συμβατό'' όχι Apple καλώδιο για iPhone 2G, το iPhone 3G δεν μου το φορτίζει....

 

Η υποδοχή είναι αυτή, μόνο που αν δεν την έβλεπα, θα ορκιζόμουν πως είναι όντως iphone, μιας και όταν έβαλα το δικό μου με το δικό του δίπλα - δίπλα, βρήκα μονάχα ελάχιστες διαφορές.

 

Ελάχιστα πιο μικρή η οθόνη του αδερφού μου, το φύλλο απ το μηλαράκι πίσω είναι ανύπαρκτο (μάλλον μαράζωσε) δεν έχει το πλαϊνό κουμπί που μπαίνει στη δόνηση και δεν έχω εντοπίσει ΑΚΟΜΗ απο που βγαίνει ο ήχος, και που είναι το μικρόφωνο μιας και κάτω δεν υπάρχει ούτε ηχείο ούτε μικρόφωνο..

 

Δεν είπες την πιο μεγάλη διαφορά.... :-)

Στη λειτουργία του touchscreen και βέβαια στο λειτουργικό του κινητού.....

 

Μία φορά του έκανα πλάκα και πήγα την ώρα που έτρωγε και του κουνούσα το iphone μου, και του έκανα ''νια, νια, νια νια νιαααααα''.

 

Σαν καλή αδερφούλα θα έπρεπε να του έλεγες ''ανταλλάσουμε;;;;;'' :P :-D

 

Απ' όσο γνωρίζω, του το αγόρασε η γυναίκα του απο ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας εδώ, στην περιοχή μου (Μενίδι)

 

Ηθικό δίδαγμα: Ένας άντρας ποτέ δεν αφήνει την γυναίκα του να του αγοράσει κινητό..... :P :-D

 

 

Και ''σχεδόν'' γειτονοπούλα δηλαδή.... :-) ''Σχεδόν'', γιατί υπάρχουν οι Άγιοι Ανάργυροι στη μέση, αλλά περνάω καθημερινά από Μενίδι για να μπω Αττική Οδό από Δημοκρατίας :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...